Garrison Brown

Klea

Ndikimi i qëndrueshëm i Garrison Brown: Mbi 13,000 dollarë u mblodhën për strehimin e kafshëve në kujtim të tij pas vdekjes tragjike

Ndikimi i qëndrueshëm i Garrison Brown: Mbi 13,000 dollarë u mblodhën për strehimin e kafshëve në kujtim të tij pas vdekjes tragjike

Donacione për nder të kujtimit të Robert Garrison Brown janë derdhur për të përfituar strehimoren e kafshëve High Country Humane, në vazhdën e vdekjes tragjike të 25-vjeçares.

Garrison Brown

Një përfaqësues për strehën e kafshëve në Flagstaff, Arizona, ku Gratë Motra Ylli adoptoi tre mace gjatë një periudhe dyvjeçare, konfirmoi se ata kishin marrë 13 mijë dollarë në kujtim të tyre Kodi dhe e Janelle Brown djali i vdekur.

Strehëza do të sponsorizojë të gjitha birësimet e maceve në Garnizonit emër për muajin mars, për të nderuar jetën e re të prerë.

Garrison Brown

High Country Humane shkroi në një deklaratë – “Me bujarinë tuaj ne do të jemi në gjendje të ushqejmë dhe të kujdesemi për mbi 150 kafshë të pastreha që kemi aktualisht në strehimore. Faleminderit atyre që kanë dhuruar. Ne jemi shumë mirënjohës për bujarinë tuaj dhe për krijimin e një valë pozitiviteti nga trishtimi dhe tragjedia.”

Objekti gjithashtu do t’i emërojë dhomën e tyre të birësimit të maceve Garnizoni, vendi ku veterineri i Gardës Kombëtare u lidh me macet e tij.

Garrison Brown

Garnizoni mbajti kotelen e tij më të re, znj. Buttons, në postimin e tij të fundit në Instagram. E tij macet tani do të kujdesen nga anëtarët e familjes.

Drejtoresha ekzekutive e strehës tha për Radar Online se ajo e kishte informuar tashmë Janelle për planin e tyre për të nderuar djalin e saj.

“Po më thonë për donacionet e të gjithëve për @highcountryhumane @arkcatsancutary në Garnizonit emri,” Janelle nënshkrimi i dy fotove të djalit të saj të dashur me kafshët shtëpiake në Instagram të martën. “Faleminderit për gjithë bujarinë tuaj. Do të thotë kaq shumë. Macet që ai adoptoi nga të dyja agjencitë ishin kaq të rëndësishme për të. Atij i pëlqente të ishte baba mace.”

Garrison Brown

Garnizoni u gjet i vdekur nga një plagë e vetëshkaktuar me armë zjarri nga vëllai i tij, Gabriel, në fillim të këtij muaji. Gabe u tha oficerëve se vëllai i tij “kishte pasur probleme me shëndetin mendor dhe abuzimin me alkoolin”. Janelle po ashtu ka konfirmuar se djali i saj ishte “i larguar nga babai i tij”.

Gratë Motra fansat e dinë këtë Garnizoni dhe ish-poligamisti kishin një marrëdhënie të tensionuar prej vitesh.

Kodi dhe e Janelës djali u varros katër ditë më vonë.

Garrison Brown

Mykelti Padron, vajza e Kodi dhe Christine Brown, pohon në një video të re se Garnizoni do të ishte “i lumtur” që të ndarët Kafe Klani ishte ribashkuar për shkak të humbjes zemërthyese. Ajo shtoi se ishte ngushëlluar duke ditur se gjysmë vëllai i saj nuk kishte më dhimbje.

“Ne kemi disa gjëra të tjera për të, për nder të tij, që do të vijnë këtë muajin e ardhshëm dhe disa të tjera në dy muajt e ardhshëm,” zbuloi ajo. “Ka një Kafe bashkim familjar në Wyoming. Dhe shumë nga familja ime, shumica prej tyre, do ta nderojnë atë.”

Garrison Brown

Janelle Kohët e fundit ka shpërndarë një foto familjare të paparë më parë në Instagram, duke nënvizuar imazhin prekës: “Kisha të gjithë fëmijët e mi së bashku Krishtlindjet e kaluar. Ishte e mahnitshme pasi është e vështirë me jetët e zëna të të gjithëve për të koordinuar kohën si kjo. Unë jam jashtëzakonisht mirënjohës tani që kemi bërë fotografi.”