Ndërroi jetë garnizoni i djalit të Janelle Brown.  Si është familja e pikëllimit?

Klea

Ndërroi jetë garnizoni i djalit të Janelle Brown. Si është familja e pikëllimit?

Paralajmërim për shkaktimin: Ky artikull diskuton temat e vetëvrasjes dhe vetëlëndimit.

Ka pasur disa lajme të trishtueshme nga Gratë Motra kamp, ​​siç e mësuan së fundmi shikuesit Garrison Brown ka ndërruar jetë në moshën 25-vjeçare. Ndjekësit e TLC e njihnin Garrison si një nga 18 fëmijët e Kody Brown që vendosën të bënin karrierë nga ushtria. Fillimisht, Garrison donte të bashkohej me Ushtrinë, por u vendos në Gardën Kombëtare të Nevadës si një kompromis me babanë e tij, i cili donte që ai të shkonte së pari në shkollë. Garrison, i cili është fëmija i shtatë i Kody, kishte gjithashtu një anë krijuese pasi e mori fotografinë si pasion. Djali i Janelle Brown madje zotëronte kompaninë e tij të veshjeve në një moment.

Si vdiq Garnizoni?

TMZ fillimisht raportoi se Garrison kishte vdekur nga një plagë e vetëshkaktuar me armë zjarri ndërsa ishte brenda shtëpisë së tij në Arizona. Sipas mediumit, oficerët e policisë “u përgjigjën në shtëpinë e Garrison të martën në mëngjes për një raport për një vdekje dhe kur arritën – ata e zbuluan atë të vdekur në vendngjarje”.

Sipas raportit, Departamenti i Policisë Flagstaff tregoi se Gabriel Brown, vëllai i Garrison, mbërriti në shtëpi dhe gjeti vëllanë e tij. Ne duhet të mësojmë ende nëse ka mbetur një shënim pas, por një hetim është duke u zhvilluar.

Kody dhe Janelle Brown përgjigjen

Kody dhe Janelle të dy lëshuan të njëjtën deklaratë përmes llogarive të tyre në mediat sociale për vdekjen e djalit të tyre, ku shkruhej: “Kody dhe unë jemi thellësisht të pikëlluar që njoftojmë humbjen e djalit tonë të bukur Robert Garrison Brown. Ai ishte një pikë e ndritshme në jetën e të gjithë atyre që e njihnin. Humbja e tij do të lërë një vrimë kaq të madhe në jetën tonë, saqë na merr frymën. Ju lutemi të respektoni privatësinë tonë dhe të bashkoheni me ne në nderimin e kujtimit të tij.”

Vetëm dje, Janelle po postonte në lidhje me frikën e saj të fundit me kancerin e lëkurës, kështu që është arsyeja pse vdekja e Garrison ishte tronditëse.

Kody nuk kishte pasur marrëdhënie të mira me djalin e tij. Grindja e tyre filloi në vitin 2021, gjatë vitit të dytë të pandemisë mbarëbotërore. Garrison dhe Gabriel refuzuan të respektonin rregullat strikte të babait të tyre COVID-19. Garrison donte të vazhdonte të ishte social dhe në vend që t’i zgjidhte problemet e tyre, Kody fajësoi të dy djemtë e tij për vendosjen e tij në një situatë të vështirë me pjesën tjetër të familjes poligame. Kody shkoi aq larg sa të pretendonte se ishte faji i djalit të tij që martesa e tij me Janellen kishte marrë kaq shumë probleme.

Vëllezërit Brown Përgjigjen

Gwen Brown, vajza e Kody dhe Christine Brown, shkoi në Patreon e saj vetëm një orë pas lajmit për vdekjen e vëllait të saj për të thënë: “Nuk do të postoj më. TBD nëse vendos të kthehem, por ndjehu i lirë të shikosh gjërat e mia më të vjetra. Faturimi do të anulohet së shpejti gjithashtu, kështu që, nëse nuk doni të tarifoheni, ekzekutoni sa të mundeni.” Savanah Brown, Paedon Brown, Madison Brown dhe Mykelti Brown ripostuan vetëm të njëjtën histori që ndau babai i tyre, e cila ishte një foto e Garnizonit me uniformë.

Gratë përgjigjen

Deri tani, Meri Brown është e vetmja bashkëshorte e Motra Wives që poston një mesazh për Garrison. Me sa duket, Robyn Brown po ngushëllon Kody ndërsa Christine po nxiton në anën e shoqes së saj më të mirë në kohën e saj të nevojës. Gruaja e parë e Kody postoi foto të Garrison, të cilat e shfaqnin atë në kohë më të lumtura. Meri ishte një pjesë e madhe e jetës së fëmijëve më të mëdhenj që kur ata u rritën me të, ende shumë pjesë e familjes.

Meri ndau një deklaratë në të njëjtën linjë me Kody, duke shkruar: “Familja jonë është thellësisht e pikëlluar për të njoftuar humbjen e djalit tonë të bukur, Robert Garrison Brown. Ai ishte një pikë e ndritshme në jetën e të gjithë atyre që e njihnin. Kjo humbje do të lërë një vrimë kaq të madhe në jetën tonë dhe na merr frymën. Ju lutemi që të respektoni privatësinë tonë gjatë kësaj kohe dhe të bashkoheni me ne në nderimin e kujtimit të tij. Garnizon, je i dashur dhe do të mungosh! ??”

Mendimet dhe lutjet tona janë me të gjithë familjen Sister Wives gjatë kësaj kohe shumë të vështirë.

Nëse ju ose dikush që njihni po lufton me mendimet e vetëvrasjes, ju lutemi telefononi 988.