Ndarje të vërteta shtëpiake që i kapën fansat në befasi

Klea

Ndarje të vërteta shtëpiake që i kapën fansat në befasi

Ndarjet janë të neveritshme, pa marrë parasysh nëse je një norme apo një Amvise të vërteta yll. Pavarësisht nëse e patë atë që po vinte ose u duk qartë, përfundimi i një lidhjeje mund të jetë emocionalisht i lodhshëm, duke dëshmuar se quhet ndarje sepse është prishur. Disa personazhe të Bravos kanë befasuar fansat pasi njoftuan ndarjen e tyre nga i dashuri i tyre. Këto marrëdhënie dukeshin sikur do të zgjasnin provën e kohës. Megjithatë, duket se ora e rërës mbaroi para se ata të kishin një shans.

Dorinda Medley dhe John Mahdessian

(Foto nga Patrick McMullan/Patrick McMullan nëpërmjet Getty Images)

Dorinda Medley, ylli i Real Housewives të New York City, ka pasur një rrugë të vështirë drejt dashurisë pasi humbi bashkëshortin e saj të ndjerë, Richard Medley. Zonja e kohës së lirë nga Berkshire gjeti përsëri dashurinë në një engjëll pastrimi kimik të quajtur John Mahdessian. Megjithatë, jo të gjithëve iu duk aq i pëlqyeshëm. Pas vitesh lidhje, të dy vendosën të ecin në rrugë të ndara, duke treguar se përfundimet janë të dhimbshme.

Çifti kaloi shtatë vjet së bashku, dhe ndërsa nuk pati asnjë përplasje të madhe, Dorinda dhe John thjesht u ndanë. Në vitin 2020, Dorinda foli me People, duke u thënë lexuesve: “Unë e dua Gjonin dhe do ta dua gjithmonë Gjonin. Nuk ka luftë të madhe. Ne e duam njeri tjetrin. Unë thjesht po bëj një rivendosje të vogël.” Pas tre vitesh, Dorinda është ende beqare.

Ramona Singer & Mario Singer

(Foto nga Jerritt Clark/WireImage)

Edhe pse nuk mund ta përballonim gjithmonë Singer Stinger, shikuesit nuk e kishin menduar kurrë se Mario Singer do të lodhej nga martesa e tij me Ramona Singer. Të dy shpesh merrnin pjesë në ahengje së bashku, madje Mario i bënte serenat gruas së tij.

Dashuria mes të dyve u ndie aq reale sa tronditi sistemin kur u zbulua se Mario kishte tradhtuar manjatin e pasurive të paluajtshme me një grua 30 vjet më të vogël nga ai. Çifti u nda në vitin 2014, por që atëherë kanë punuar në marrëdhëniet e tyre prindërore me vajzën Avery. Edhe pse nuk janë më të martuar, Mario dhe Ramona ende gjejnë kohë për njëri-tjetrin dhe mund të kapen herë pas here në qytet.

Erika Jayne dhe Tom Girardi

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Duke ditur atë që dimë tani për avokatin e turpëruar, ka kuptim pse Erika Jayne vendosi të ndahej nga ish-bashkëshorti i saj. Megjithatë, në kohën e shpalljes, që ishte dita e zgjedhjeve, lëvizja erdhi nga hiçi, duke mahnitur shikuesit e Real Housewives të Beverly Hills. Njoftimi erdhi pak para se të zbulohej se Tom Girardi dyshohet se ka përvetësuar fondet nga viktimat e aksidentit të Lion Air.

Gjatë një episodi të qershorit 2021 RHOBH, Erika zbuloi më shumë informacion gjatë rrëfimit të saj. “U largova sepse ai më shtyu gjithnjë e më tej,” tha ajo. “Bisedat që bëja më parë u reduktuan në një ose dy fjali. Thjesht vazhdova të ecja nëpër atë shtëpi dhe duke e ditur se kjo martesë po shkonte në një rrugë vërtet të gabuar, më duhej të bëja një zgjedhje për të bërë atë që ishte e duhura për mua. Nuk mund të jetoja më në atë mënyrë.”

Bethenny Frankel dhe Jason Hoppy

(Foto nga Noel Vasquez/Getty Images)

Dukej sikur Bethenny Frankel më në fund e gjeti atë të lumtur kur takoi Jason Hoppy. Për fat të keq, marrëdhënia u përkeqësua shpejt. Çifti u martua në vitin 2010, për t’u ndarë dy vjet më vonë në 2012. Çiftit iu dha një spinoff, Bethenny Ever After, i cili tregoi se si do të përshkallëzoheshin grindjet e tyre. Argumentet do të kalonin në heshtje të tensionuar dhe do të përfundonin me largimin e Jasonit.

Komunikimi ishte i vështirë për çiftin, gjë që u dëshmua nga divorci i tyre tetë-vjeçar. Bethenny ka qenë shumë e hapur për lidhjen e saj të dështuar, duke e ndarë atë të martuar nga frika, përmes ET. Bethenny vuri në dukje, “Më vonë, mamasë suaj i pëlqen, miqtë tuaj po martohen të gjithë, koka juaj përfshihet, ju pëlqen të bëni seks me një person, kjo është zemra juaj apo diçka tjetër duke u përfshirë. Kjo është arsyeja pse unë shkrova librin I Suck at Relationships So You Don’t Have To – sepse nuk po merrja një vendim nga e vërteta, po merrja një vendim nga frika.”

Kenia Moore dhe Marc Daly

(Foto nga Paras Griffin/Getty Images)

Ylli i mrekullueshëm “Gone with the Wind” u deshën vite për t’u vendosur, ndërsa Kenya Moore kërkonte njeriun e duhur. Ish-konkurrentja e konkursit të bukurisë tronditi fansat pasi njoftoi se kishte arratisur me Marc Daly në vitin 2017 në ishullin me diell të Shën Lucia.

Megjithatë, martesa ishte jetëshkurtër, pasi ndarja erdhi dy vjet më vonë. Tifozët do të kujtojnë se Marc kaloi shumë kohë në NYC me Kenian përsëri në ATL – e gjithë koha e ndarë nuk i ndihmoi ata të mbanin atë ndjenjë dashurie.