Na vjen keq Jen Shah, ky sezon i RHOSLC është mirë pa ty

Klea

Na vjen keq Jen Shah, ky sezon i RHOSLC është mirë pa ty

Sezoni 4 i Amvise të vërteta të Solt Lake City ka një fillim të jashtëzakonshëm dhe po na kujton pse ky kast dallohet në mesin e shumë serialeve Real Housewives. Sigurisht, ka një elefant të madh në dhomë këtë sezon, që është ai Jen Shah është në burg për mashtrim. Jen dhe problemet e saj ligjore ishin fokusi kryesor i tre sezoneve të para, dhe kjo bëri një televizion bindës.

Por rezulton se RHOSLC ka më shumë se sa material pa Jen Shah si qendër të vëmendjes. Pas një sezoni 3 zhgënjyes, shfaqja mund të jetë më e mirë se kurrë.

Mary Cosby është kthyer dhe është përdorur më mirë se kurrë

Presley Ann/Bravo

Ndoshta Mary Cosby ishte arma sekrete e shfaqjes gjatë gjithë kohës. Pasi u ul në sezonin 3, ajo u kthye me kohë të pjesshme, po aq e çuditshme dhe skicuese si kurrë më parë. Nëse kjo shfaqje duhet të ketë një artist të supozuar mashtrues në kast, të paktën Mary bën një TV të shkëlqyeshëm.

Ajo na ka dhënë shumë këtë sezon tashmë. Tekste të tërbimit të saj zonjave të tjera! Përbuzja e dukshme për burrin/njerkun e saj dhe mosinteresimi nëse djali i saj është i martuar apo jo! Historia për zogun e saj të çuditshëm! Duke akuzuar Whitney Rose se e quajti atë një pornografe! “Kush është Angie?”

Për të qenë të qartë, pak prej saj shkon shumë. Ne ende nuk jemi shitur kur ajo të kthehet me kohë të plotë. Por në doza të vogla, të paktën mund ta vlerësojmë se sa qesharake është ajo.

Një darkë e re e të gjitha kohërave nga ferri

Meredith Marks
Charles Sykes/Getty Images

Nga darka e RHOBH nga ferri tek Aviva Drescher duke hedhur këmbën e saj protetike mbi RHONY, darkat katastrofike janë një element kryesor i Real Housewives. Vetëm disa episode në sezonin 4, RHOSLC na dha një nga fatkeqësitë tona të reja të preferuara të darkës falë grindjes midis Meredith Marks dhe Angie Katsanevas.

Whitney e dinte qartë se çfarë po nxiste duke ftuar Angie. Dhe ne jemi të kënaqur që ajo e bëri, sepse kemi kaluar ditë duke përsëritur vargjet më qesharake dhe duke imituar theksin e papritur britanik të Meredith-it.

Midis veshjeve budallaqe, pesë martini ekspreso të Heather-it dhe Çadit, kamerieri Meredith mendonte se ishte siguria, ishte e gjitha kohëmatës. Mezi presim që pasojat të vazhdojnë në episodet e ardhshme.

Heather Gay është në rrugën e shpëtimit

Heather Gay
Presley Ann/Getty Images

Ish-e preferuara e fansave, Heather Gay, pati një rënie të madhe nga hiri në sezonin 3. Ajo ishte tashmë në akull të hollë me besnikërinë e saj të verbër ndaj Jen-it në sezonin 2. Dhe më pas ndodhi saga e syve të zinj.

Me Jen jashtë fotos, Heather ishte në gjendje të ndalonte së qeni lakeja e saj (dhe duket se ajo është zëvendësuar nga shoku i burgosur i Jen-it, Elizabeth Holmes). Heather në fakt zotëron gabimet që bëri me Jen, që është një fillim i mirë drejt shpengimit. Ajo është gjithashtu në marrëdhënie më të mira me Whitney.

Kjo nuk do të thotë se ajo po qëndron larg dramës, sigurisht. Komentet e saj rreth Angie-t shkaktuan disi luftën e darkës. Dhe grindja aktuale e Heather-it me Lisa Barlow është të paktën një lloj konflikti i ndryshëm nga ai që shohim zakonisht në shfaqjet e Housewives.

Ndoshta ishte më e lehtë të ndjeheshe me të pasi të gjitha ato martini ekspres çuan në një fund jashtëzakonisht të keq të natës në furgon. Edhe më parë, ne i vlerësonim buzëqeshjet e saj të pakontrollueshme në luftën e Angie dhe Meredith. Megjithatë, duke u thënë kështu, ajo duhet të ndalojë së referuari syrin e zi.

Monica Garcia është një shtesë e shkëlqyer

Meredith Andrews/Getty Images

E reja e Sezonit 4 të RHOSLC, Monica Garcia, hyri me një histori djallëzore, edhe nëse disa detaje janë të dyshimta. Ajo jo vetëm që ishte më parë asistente e Jen-it, ajo ishte edhe dëshmitare në gjyq. Dhe në episodin e saj të dytë, Monica rastësisht zbuloi se ishte përjashtuar nga kisha për një lidhje 18-mujore me kunatin e saj.

Ne e duam praninë e saj kaotike, veçanërisht kur ajo thërret zonjat e tjera. Në darkë, ajo i ndëshkoi për sjelljen si nana. Duke pasur parasysh vështirësitë e saj financiare, ne e vlerësuam atë duke theksuar privilegjin e Lizës. Dhe ajo tregoi dashamirësi duke ngushëlluar një Meredith që qante pas zënkës së darkës.

Duke marrë parasysh historinë e tyre, ne jemi të sigurt se nuk ka asnjë mundësi që Monica të merrte aktorë këtë sezon nëse Jen Shah do të ishte akoma.