Mysafirët më të përbuzur të Big Brother

Klea

Mysafirët më të përbuzur të Big Brother

Çfarë do të Big Brother të jetë pa disa zuzar? Çdo vit, një lojtar ose lojtarë ngjallin mjaft probleme në shtëpi për t’u etiketuar si horr. Disa zuzar janë të dashur nga fansat (shih Dr.Will Kirby), ndërsa të tjerët nuk janë aq me fat. Le t’i hedhim një sy disa prej të ftuarve më të përçmuar të Big Brother të të gjitha kohërave.

Paul Abrahamian (Big Brother 18 & Big Brother 19)

(Foto nga Sonja Flemming/CBS nëpërmjet Getty Images)

Fansat u takuan për herë të parë me Paul Abrahamian në Big Brother 18. Banori i Kalifornisë i fërkoi disa fansa në mënyrën e gabuar me stilin e tij agresiv të lojës dhe personalitetin e lartë. Megjithatë, shumë fansa dolën në mbrojtje të tij kur juria shpërbleu Alumin e Big Brother Nicole Franzel me çmimin prej 500,000 dollarësh mbi Paul. Tifozët mendonin se një juri e hidhur i rrëmbeu Paulit një fitore të merituar.

Nënkampionia u kthye në shtëpinë e Big Brother verën e ardhshme për një tjetër shans për titullin fitues. Edhe një herë, Paul kaloi në dy finalet, por humbi nga Josh Martinez, shitësi i kujdesit të flokëve nga Miami, pasi ai zemëroi pjesën më të madhe të jurisë me stilin e tij të lojës.

Ndërsa shumë fansa ranë dakord që Paul e meritonte të fitonte të dy sezonet e tij përkatëse, ai nuk është saktësisht një i preferuari i fansave në bazën e fansave të Big Brother.

Shannon Dragoo (Big Brother 2)

(Foto nga J. Vespa/WireImage)

E ftuara e shtëpisë së sezonit 2, Shannon Drago, ishte krejtësisht e papëlqyeshme. Nga lojtarët e turpërimit të trupit deri te pastrimi i një tualeti me furçën e dhëmbëve të mysafirëve, Shannon fitoi një reputacion si një vajzë e keqe.

Jackson Michie (Big Brother 21)

(Fotografia: Monty Brinton/CBS ©2019 CBS Broadcasting, Inc. Të gjitha të drejtat e rezervuara)

Fituesi i sezonit 21, Jackson Michie është një nga fituesit më pak të pëlqyer në historinë e Big Brother. Ylli i CBS mori reagime nga fansat për trajtimin e të ftuarve të tjerë të shtëpisë. Tifozët mendonin se ai po kontrollonte ndaj lojtarëve të tjerë, veçanërisht ndaj shfaqjes së tij Holly Allen. Tifozët gjithashtu akuzuan Jackson se kishte synuar lojtarët e pakicës në fillim të sezonit. Ai e mohoi akuzën në finale.

Jack Mathews (Big Brother 21)

(Foto nga Sonja Flemming/CBS nëpërmjet Getty Images)

Jack Mathews ishte gjysma tjetër e Jackson në Big Brother 21. Ngjashëm me Jackson, trajneri i fitnesit mori kritika për trajtimin e tij ndaj mysafirëve të tjerë të shtëpisë. Tifozët e konsideruan sjelljen e tij në shtëpi si nënçmuese dhe nganjëherë ofenduese.

Aaryn Gries (Big Brother 15)

(Foto nga Monty Brinton/CBS nëpërmjet Getty Images)

Aaryn Gries është një nga të ftuarit më të diskutueshëm të të gjitha kohërave. Në Big Brother 15, vendasja nga Teksasi e gjeti veten në ujë të nxehtë me fansat pasi bëri një sërë komentesh raciste dhe homofobike që u kapën në Live Feeds.

Prezantuesja Julie Chen-Moonves foli për sjelljen e Aaryn në emisionin CBS The Talk në 2013, duke e quajtur sjelljen e bukuroshes jugore “injorante” dhe “të papjekur”.

Fansat i bënë jehonë qartë ndjenjat e Julie-t, sepse kur Aaryn u dëbua nga shtëpia e Big Brother, ajo u prit me një kor brohoritjesh nga fansat.

Adam Jasinski (Big Brother 9)

Big Brother
(Foto nga Frederick M. Brown/Getty Images)

Adam Jasinski mund ta ketë shpëtuar Jackson nga titulli i fituesit më të papëlqyeshëm të të gjitha kohërave. Fituesi i sezonit 9 nuk u pëlqye si nga miqtë e tij, ashtu edhe nga fansat, kryesisht për shkak të komenteve të pandjeshme që ai bëri në emision.

Jessie Godderz (Big Brother 10 & Big Brother 11)

(Foto nga Jim Spellman/WireImage)

Ndërsa disa fansa e panë Jessie Godderz si argëtuese, bodybuilderi mbahet mend kryesisht për temperamentin e tij të shkurtër dhe qëndrimin narcisist. Miqtë e tjerë të shtëpisë e panë personalitetin e tij të çuditshëm dhe fansat, në pjesën më të madhe, ranë dakord.

Jessie u kthye në shtëpi në sezonet e mëvonshme si pjesë e kthesës së Kutisë së Pandorës. Nëse një lojtar zgjidhte të hapte kutinë, diçka e tmerrshme do të lëshohej në shtëpi. Në sezonin 12, “gjëja e tmerrshme” ishte Jessie. Mendoj se edhe producentët e shohin si ndëshkim të kesh Jessie-n në shtëpi.

Justin Sebik (Big Brother 2)

Mund të garantojmë paksa që Justin Sebik nuk është lojtari i preferuar i ndonjë fansi të Big Brother. Lojtari i Nju Xhersit bëri bujë për një incident në Big Brother 2 që rezultoi në përjashtimin e tij nga loja.

Gjatë një bisede me të ftuarën e shtëpisë Krista Stegall, Justin nxori një thikë të madhe kuzhine nga një sirtar dhe e mbajti në fyt Krista. Ai e pyeti të ftuarin e shtëpisë: “Seriozisht, a do të çmendeshe nëse të vrisja?” Prodhuesit e larguan atë nga loja pas incidentit.

Përpara bisedës me Kristën, i ftuari i shtëpisë i kishte fërkuar fansat në mënyrën e gabuar me temperamentin dhe lojën e tij agresive.