Mysafirët e diskutueshëm të Big Brother që u dëbuan

Klea

Mysafirët e diskutueshëm të Big Brother që u dëbuan

Episodi i së enjtes, 10 gusht të Big Brother, mysafiri i shtëpisë Luke Valentine u hoq nga loja për përdorimin e një fyerje racore. CBS lëshoi ​​një deklaratë pas largimit të Lukës, duke shpjeguar arsyetimin e tyre për largimin e lojtarit para kohe. “Luke ka shkelur kodin e sjelljes së Big Brother dhe ka zero tolerancë në shtëpi për përdorimin e një fyerje racore,” tha rrjeti në një deklaratë, raportoi Deadline.

Luka nuk është lojtari i parë që përjashtohet nga loja. Me kalimin e viteve, të ftuarit janë larguar për arsye të ndryshme, përfshirë dhunën fizike dhe përdorimin e gjuhës kërcënuese. Në dritën e ngjarjeve të fundit, le t’i hedhim një vështrim të gjithë mysafirëve të diskutueshëm të Big Brother që u dëbuan.

Justin Sebik (Sezoni 2)

Eliminimi i Justin Sebik në Big Brother 2 ishte ndoshta momenti më i frikshëm në historinë e reality show-t. Bartender ishte i njohur si një kart i egër, por pasi ai nxori një thikë kuzhine gjatë një bisede me të ftuarën e shtëpisë Krista Stegall, producentët u detyruan të ndërhynin.

Prezantuesja Julie Chen Moonves shpjegoi situatën para shikuesve, duke zbuluar se Justin e mbajti thikën në fyt disa herë të Krista-s dhe e pyeti: “Seriozisht, a do të çmendeshit nëse të vrisja?” E ftuara e diskutueshme e shtëpisë së Big Brother u përjashtua nga loja pas incidentit.

Scott Weintraub (Sezoni 4)

(Foto nga SGranitz/WireImage për VH-1 Channel – Nju Jork)

Scott Weintraub ishte një nga mysafirët e shtëpive të sezonit 4 të ndikuar nga kthesa e X-Factor. Ish-i fejuari i Scott, Amanda Craig, hyri në shtëpi si pjesë e kthesës. Megjithatë, vendasja e Çikagos nuk e trajtoi atë shumë mirë.

Sjellja e Scott filloi të ndryshojë pasi përpjekja e tij për t’u ribashkuar me ish-in e tij ishte e pasuksesshme. Ai dukej se u fiksua me Amandën, gjë që erdhi në kokë kur ajo u nominua në episodin 4. Scott pati një shkrirje të plotë. Ai hodhi mobilje rreth shtëpisë në një përpjekje për të “shfryrë avullin”, gjë që i trembi të ftuarit e tjerë. Ai u përpoq të rregullonte situatën duke bërë një mbledhje shtëpie, por ishte tepër vonë. Scott u hoq nga loja menjëherë pas shpërthimit.

Chima Simone (Sezoni 11)

Dalja e Chima Simone ishte … një lloj ikonë. Para përjashtimit të saj, gazetarja e pavarur nuk ishte tamam një e dashur producente, pasi kishte injoruar disa kërkesa për të shkuar në dhomën e ditarit. Por Chima e nisi rebelimin me shpejtësi të plotë pasi aleati i saj i ngushtë, Jessie Godderz, u dëbua nga loja.

Ajo hoqi mikrofonin e saj ndërsa ushtronte për një konkurs të ardhshëm Veto dhe injoroi disa kërkesa nga produksioni dhe anëtarët e tjerë të kastit për ta vendosur përsëri. Pasi hodhi mikrofonin e saj në vaskën e nxehtë, vendasja nga Kalifornia u thirr në dhomën e ditarit. Ajo nuk pranoi të shkonte. Përfundimisht, prodhimi kishte mjaft. Producenti ekzekutiv Allison Grodner e thirri personalisht Chima-n në dhomën e ditarit ku ajo u hoq nga loja.

Willie Hantz (Sezoni 14)

Kur kasti i Big Brother 14 zbuloi se Willie Hantz ishte vëllai i supervilit të Survivor Russell Hantz, ata dyshuan se ai mund të shkaktonte telashe në shtëpi. Megjithatë, lojtari doli të ishte më i paparashikueshëm se sa pritej kur u përplas fizikisht me Joe Arvin, kuzhinierin me bazë në Indiana.

Willie e shtyu Joe gjatë një debati, i cili detyroi produksionin të përfshihej. Vendasja nga Teksasi u thirr në dhomën e ditarit dhe më pas u largua nga shtëpia.

Luke Valentine (Sezoni 25)

Luke është mysafiri më i fundit i shtëpisë që është përjashtuar nga loja. Ish i ftuari theu heshtjen pas largimit të tij të parakohshëm në një video postuar në rrjetet e tij sociale.

“Hej, djema, vetëm duke ju bërë të ditur se jam gjallë, kam ardhur dhe ju duhet të mbani flakët ndezur deri herën tjetër,” u tha ai ndjekësve të tij. “Ne nuk mund të digjemi – jo, jo, jo, zjarret e dashurisë do të vazhdojnë të digjen, zemër.” I ftuari kontrovers i shtëpisë së Big Brother më pas falënderoi fansat për mbështetjen e tyre, por nuk e trajtoi drejtpërdrejt situatën që çoi në përjashtimin e tij nga loja.

“Faleminderit për të gjitha memet. Faleminderit për mbështetjen, të gjitha fjalët e mira”, tha ai në video.