Caleb Willingham

Klea

Motrat 1000-lb: Zbulohen detajet rreth vdekjes së ish-burrit të Tammy Slaton, Caleb Willingham

Motrat 1000-lb: Zbulohen detajet rreth vdekjes së ish-burrit të Tammy Slaton, Caleb Willingham

Detaje rreth vdekjes së Caleb Willinghambashkëshorti i ndjerë i Motrat 1000-lb yll, Tammy Slaton, janë zbuluar.

Kaleb ndërroi jetë në qendrën e rehabilitimit në Ohio, në Qendrën e Kujdesit Shëndetësor dhe Rehabilitimit Windsor Lane, në qershor. Një oficer që përgjigjej ruante dhomën ku Kaleb u gjet i papërgjegjshëm, derisa mbërriti një hetues mjeko-ligjor nga zyra e Ekzaminuesit Mjekësor të Qarkut Sandusky, sipas një raporti të Radar Online.

Caleb Willingham

40-vjeçari u shpall i vdekur më 30 qershor 2023 pasi u administruan “masa jetëshpëtuese me rezultate të pasuksesshme”.

Hetuesit e Departamentit të Policisë së Gibsonburgut nuk ishin në gjendje të arrinin e Caleb-it mjeku për informacion në lidhje me historinë e tij mjekësore dhe çdo gjendje paraekzistuese që mund të kishte luajtur rol në vdekjen e tij, sipas raportit të policisë.

Caleb Willingham

Raporti i policisë thoshte – “Vdekja më pas iu dorëzua zyrës së mjekëve të qarkut Sandusky për shkak se kapiteni i EMS nuk ishte në gjendje të bënte kontakt me mjekun personal të pacientit.”

“Ky oficer u këshillua që (një hetues mjeko-ligjor) do të përgjigjet. Oficeri mbeti në derën e dhomës për t’u siguruar që vendi i ngjarjes të ishte i sigurt derisa të mbërrinte (hetuesi)”.

Caleb Willingham

e Caleb-it trupi u transportua në zyrën e mjekësisë ligjore, ku u krye një autopsi, pavarësisht se hetuesi mjekoligjor përcaktoi se vdekja e tij ishte “natyrale”, për shkak të një “çështjeje mjekësore”.

Një përfaqësues nga zyra e ekzaminuesit mjekësor konfirmoi se ata ishin në pritje të rezultateve të testit toksikologjik nga autopsia e përfunduar për të përcaktuar shkakun aktual të vdekjes.

“Stafi mjekësor ishte në vendngjarje me pacientin kur ai nuk reagoi”, thuhej në raportin e policisë. “Gjatë përfshirjes së këtij zyrtari në incident nuk ka pasur indikacione për ndonjë aktivitet kriminal. Ky hetim i vdekjes është përfunduar nga ky departament.”

Caleb Willingham

Tammy dhe Kaleb u martua në nëntor 2022, në një ceremoni të dokumentuar në emision. Dyshja u lidhën dhe u martuan në objektin e Ohajos, por u ndanë disa muaj më vonë. Një person i brendshëm i tha US Sun në atë kohë se Tammy ishte në proces të paraqitjes së kërkesës për divorc në kohën e e Caleb-it vdekjen.

Tammy Slaton

Tammy36-vjeçarja thuhet se vendosi të ndahej nga bashkëshorti i saj sepse atij i mungonte përkushtimi ndaj programit të tij të humbjes së peshës. Burimi pohoi se dinamika ka luajtur një rol të rëndësishëm në ndarjen e tyre.

Në gusht, një hajdut e pohoi këtë Tammy kishte kritikuar TLC për portretizimin e funeralit të burrit të saj të ndjerë në një mënyrë që ishte “plotësisht jo e natyrshme” për serialet e realitetit, “Motrat 1000-lb.”

Tammy Slaton

Tammy me sa duket i tha burimit të gazetës se shërbimi përkujtimor i burrit të saj “nuk ishte aq i trishtuar” pavarësisht tregimit të errët të shfaqjes. Insajderi pretendoi se Tammy shkatërroi rrjetin për “detyrim të dramës” qëllimisht për të sjellë vlerësime.

Informatori e pretendoi këtë Tammy tha — “Xhirimi i funeralit ishte “plotësisht jo i natyrshëm” dhe gjërat u futën aty për ta bërë të dukej e trishtuar kur nuk ishte vërtet aq e trishtuar”.

Ylli i realitetit thuhet se ka shtuar se gjatë shërbimit “njerëzit po argëtoheshin, por [TLC producers] e bëri atë dëshpëruese.”