Tammy Slaton

Klea

Motrat 1000-lb: Tammy Slaton përballet me sfida ankthi gjatë drejtimit të automjetit me lëkurë masive të lirshme!

Motrat 1000-lb: Tammy Slaton përballet me sfida ankthi gjatë drejtimit të automjetit me lëkurë masive të lirshme!

Tammy Slaton është ende duke luftuar për të dalë në rrugë mes rrugës së saj të vazhdueshme për humbje peshe. Të Motrat 1000-lb Ylli u ofroi fansave dhe ndjekësve një përditësim, disa javë pasi emisioni TLC dokumentoi përpjekjen e saj të parë për t’u ulur në sediljen e përparme të një makine në pothuajse njëzet vjet.

Tammy Slaton

“Herën e fundit që u ula në front, ndoshta kanë kaluar 15 ose 20 vjet. Por unë jam i gatshëm të provoj dhe të shoh se si do të shkojë.” Tammy i tha vëllait të saj, Chris, në një episod të transmetuar së fundmi.

“E bëra!” deklaroi ajo pasi u ul në sediljen e përparme dhe shtrëngoi rripin e sigurimit.

Tammy Slaton

Tammy ndau se ajo ende shpresonte të mposhtte frikën e saj nga vozitja, në përgjigje të një pyetjeje të fansave në TikTok.

“Unë dua të mësoj përfundimisht,” Tammy u përgjigj në një video të 31 dhjetorit. “Por tani ankthi është paksa i tepërt. Shumë po ndodhin. Por bebi hapa.”

Ylli i realitetit ka një përvojë të vozitjes, pasi ajo ka zotëruar manovrimin e një karroce golfi.

“Nuk shkoi shumë shpejt,” vuri në dukje 37-vjeçari. “Por po, përfundimisht, unë dua të ngas një makinë.”

Tammy Slaton

Tammy humbi më shumë se 400 paund pasi iu nënshtrua një operacioni bariatrik dhe marrjes së trajtimit gjatë një periudhe 14-mujore në një institucion rehabilitimi për humbje peshe në Kentaki.

Tammy ra në dashuri dhe u martua me burrin e saj të ndjerë, Caleb Willinghamgjatë kohës së saj në rehabilitim, vitin e kaluar.

Tammy Slaton

Tammy reflektoi përsëri në udhëtimin e saj shëndetësor në një intervistë të fundit me People. Tammy aktualisht peshon 285 paund, me një nofull 440 paund pasi e ktheu peshoren në 725 paund.

“Një nga ndryshimet e mëdha që kam kaluar këtë vit është ndoshta i vogël për shumicën e njerëzve,” tha ajo për revistën muajin e kaluar. “Por për mua ishte e madhe.”

“Thjesht të jesh në gjendje të ecësh pa një këmbësor ose të shtyhesh në një karrige me rrota dhe pa oksigjen. As natën nuk fle më me të.” Tammy të përbashkëta. “Atëherë ishte në gjendje të futej në një automjet të rregullt, në sediljen e përparme dhe më pas në shtrëngimin e rripit, dhe nuk duhej të përdorte një zgjatues tani. Pra, dua të them, vetëm ajo që duket e vogël për disa njerëz është gjigante për mua.”

Tammy Slaton

Mjeku i Institutit Bariatric Kentucky, Dr. Eric Smith, e ka trajtuar yllin e realitetit gjatë gjithë rrugëtimit të saj shëndetësor. Ai i tha mediumit se donte Tammy për të festuar fitoret e përditshme, në vend që të fokusohemi në peshore.

“Më kujtohet hera e parë që bëra një foto që ajo më dërgoi duke hipur në sediljen e përparme në një makinë me rripin e sigurimit, gjëra që ne mund t’i marrim si të mirëqena,” tha Smith. “Kjo ishte një arritje e madhe për të kur ajo vinte në zyrën time në pjesën e pasme të një furgoni me sediljet e hequra, sepse kjo ishte mënyra e vetme që ata mund ta transportonin.”

Tammy Slaton

“Për Tammy, Unë i thashë asaj mos u kap kaq shumë pas një numri. Shijoni udhëtimin për të arritur atje. Unë dua që ajo të shijojë atë që ne i quajmë ato fitore jo-shkallë, aftësinë për të qenë më e lëvizshme vetë”, shtoi ai. “Jam krenare për të për ato objektiva për peshën apo numrin, por ajo për të cilën jam më krenare janë qëllimet që ajo po arrin për të jetuar një jetë më të shëndetshme dhe më të lumtur.”