Motra e Nathan Griffith shtrohet në spital për thyerje të nofullës pas sulmit

Klea

Motra e Nathan Griffith shtrohet në spital për thyerje të nofullës pas sulmit

Një tjetër viktimë bie pre e Nathan Griffith sulmojnë. Një javë pasi alumi Teen Mom u arrestua për gjoja “dhunë në familje nga mbytja” e ushtruar ndaj motrës së tij, kjo e fundit zbuloi se ajo kishte pësuar një thyerje të nofullës për shkak të sulmit dhe ishte shtruar në spital.

Sipas The Sun, Nathan kaloi pothuajse një javë në Qendrën e Paraburgimit të Qarkut Clark pas arrestimit të tij. Motra e tij tha, “Shkova në spital më pas dhe mora rreze x – kam një nofull të thyer.” Imagjinoni të mbytni dikë deri në atë masë sa ai të ketë pësuar një frakturë nofull. Intensive!

Megjithatë, kjo nuk është hera e parë që ish-ylli i realitetit është në lajme për arsye të gabuara. Muajin e kaluar, ai u arrestua për drejtimin e mjetit nën ndikim, pasi u thirrën policët pas një sherri mes tij dhe gruas së tij May Oyola. Në mars 2023 u raportua se të dashurës së tij iu dha një urdhër ndalimi ndaj tij pas arrestimit të tij për bateri shtëpiake.

Ish-ylli i realitetit ndan një djalë – Kaiser, tetë vjeç – me ish Janelle Evans.

Motra e Nathan Griffith zbulon detaje tronditëse të sulmit

Motra e Nathan-it, Heather, kishte pohuar më parë se sjellja e tij e dehur e ka bërë atë të nxjerrë një model sulmesh kundër njerëzve të afërt të tij. Këtë herë, ishte Heather në fundin pritës. Ajo tha se Nathan “u përpoq ta vriste”.

Heather shpjegoi: “Ai më tha: ‘Epo, ti e di se kush nuk është në shtëpi që të të mbrojë.’ Nuk më linte të dilja nga shtëpia. Ai ra në kuzhinë dhe filloi të bënte atë që u bën të gjitha grave, filloi të më mbyste mua.”

Nga atje bëhet vetëm më tronditëse.

Heather pretendoi se Nathan e hodhi në tokë, i hipi sipër dhe i tha se do të vdiste dhe se ai do ta vriste. Ajo më pas tha: “Në mes të seancave kur ai më mbyti, sepse po përpiqet të më bëjë të turbullt, unë thashë ‘Nate, unë jam motra jote, si mund ta bësh këtë për mua?’ Dhe ai thotë: ‘Nuk më intereson. Ju do të vdisni.”

Kjo do të ishte tronditëse për këdo që të kalonte, për të thënë të paktën. Dhe kur është familja juaj që ju sulmon, nuk mund të kuptoni traumën fizike dhe mendore të shkaktuar.

Duke i mbijetuar një sulmi pothuajse vdekjeprurës

Heather tha se kur ai ndaloi së mbytur atë, ajo e goditi atë aq fort që mundi dhe vrapoi jashtë. Ajo fillimisht shpresonte që Çështjet e Veteranëve të kujdeseshin për të, por duke pasur parasysh se sulmi i supozuar ishte kaq i rëndë, policët nuk mbetën pa zgjidhje.

Heather tha: “Ata e arrestuan atë në vend. Dhe është kaq e vështirë të shohësh vëllain tënd të vogël të kalojë këtë. Por në të njëjtën kohë, ai nuk kujdesej për mua kur më mbante duart në qafë.”

Ajo shtoi, “Ai vërtet u përpoq të më vriste. Unë fjalë për fjalë e futa veten në një situatë ku ai nuk do të ndalonte. Ai më tha se do të vdisja. Ai më tha se do të më vriste.”

Nathan ka nevojë për ndihmë serioze. Situata vetëm sa po përkeqësohet me kalimin e kohës dhe nëse nuk trajtohet, vetëm Zoti e di se kë tjetër përfundon duke lënduar.

NA THONI – ÇFARË MENDONI PËR KËRKESAT E HEATHER? A MENDONI NATHAN MERITON DËNIM RËNDË?