Mos prisni që Tumi dhe Natalya të bëjnë mirë në Below Deck Med

Klea

Mos prisni që Tumi dhe Natalya të bëjnë mirë në Below Deck Med

Tumi Mhlongo më në fund bëri debutimin e saj Poshtë Deck Mesdheut Sezoni 8, pasi u pezullua për pak kohë për shkak të çështjeve të vizave. Natalya Scudder, e cila kishte shërbyer si Shef Stew në mungesë të Tumit, i bëri menjëherë një pritje të ngrohtë dhe e tregoi atë rreth Mustique. Megjithatë, u deshën vetëm minuta që dy femrat të nisin përplasjen. Nuk duket se marrëdhënia e tyre do të përmirësohet së shpejti.

Tumi eci në bord me një opinion negativ për Natalya

Bravo/YouTube

Para se të takonte Natalya-n, Tumi kishte një opinion të njollosur për të falë shokut të tyre Stew, Kyle Viljoen. Ashtu si Tumi, ardhja e Kyle u vonua gjithashtu për çështjet me emigracionin. Të dy përfunduan duke u takuar me njëri-tjetrin në konsullatë. Kyle plotësoi Tumin për problemet e tij me Natalya gjatë sezonit të 7-të, ku të dy kishin një marrëdhënie të vështirë. Shumë shikues mendonin se Kyle ishte problemi në dinamikën e tyre, megjithatë, pasi ai kurrë nuk ishte i gatshëm të punonte aq shumë sa Natalya.

Megjithatë, Tumi i mori fjalët e Kyle në vlerën nominale dhe nuk e vuri në dyshim gjykimin e tij. Pasi Tumi mbërriti në fund të Episodit 2, Natalya e përshëndeti atë me buzëqeshje dhe përqafime siç bëri pjesa tjetër e ekuipazhit. Më pas Natalya i bëri Tumit një turne në brendësi të Mustique. Megjithatë, u bë e qartë se Tumi nuk ishte e kënaqur me atë që po shihte.

Dy gratë u ulën për një bisedë, e cila u ndez shpejt. Natalya i kërkoi Tumit mendimet e saj për jahtin, për të cilin Tumi u përgjigj: “organizimi është si**t show.” Kuptohet, Natalya u befasua nga kjo dhe i kërkoi Tumit të sqarohej. Tumi theksoi se ajo nuk po kritikonte punën e Natalyas, por përkundrazi ishte e pakënaqur me strukturën e varkës.

Kur Natalya u përpoq të përgjigjej me mendimet e saj, Tumi u këput dhe i tha asaj që të mos mbrohet. Tumi më pas tundi duart drejt Natalyas në një mënyrë agresive, gjë që e shtyu Natalya të thoshte me vendosmëri: “Mos e bëj këtë me mua”. Episodi më pas u ndërpre në një shkëmb, duke ngacmuar se pjesa tjetër e sherrit të grave do të shfaqej javën e ardhshme.

Traileri i sezonit ngacmon më shumë konflikte

Traileri i Sezonit 8 të Below Deck Med tregon shumë më tepër për grindjet midis Natalyas dhe Tumit, dhe gjërat nxehen. Në fillim të trailerit, një zë i Tumit me sa duket i thotë Natalyas se ajo e ka sulmuar “që nga dita e parë”. Natalya përgjigjet duke i thënë Tumit se ajo “u fut në bord me qëndrimin më të keq”. Po.

Më vonë, dy gratë shfaqen në një tjetër debat të fortë ku Natalya bërtet “mos ma tund stilolapsin tënd të vogël, nuk je magjistare”. Tumi përgjigjet duke i thënë Natalyas se ajo nuk po fliste me të dhe është dukshëm e mërzitur. Në fund të trailerit, Natalya thërret Tumi se ka përfituar nga autoriteti i saj. Tumi përgjigjet ashpër se ajo është Shef Stew, duke e lënë Natalya në prag të lotëve.

Nuk duket sikur Tumi dhe Natalya i kanë zgjidhur ndonjëherë dallimet e tyre

Natalya së fundmi la disa komente të fshehta në një postim në Instagram, duke diskutuar herën e parë të Tumit si Shef Stew. Në komentin e parë, Natalya me sa duket e thirri Tumin që ishte kaq i shpejtë për t’u mbështetur në mendimin e Kyle për të. Ajo shkroi, “Përkëdhelja ime më e madhe është kur dikush lejon një person të caktuar të ndikojë në mendimin e tij mbi dikë para se ta takojë.”

Natalya nuk u ndal me kaq, megjithatë, pasi u sigurua të pranonte qëndrimin e dobët të Tumit pasi hipi në bord për herë të parë. Ajo shtoi, “Përkëdhelja ime tjetër do të ishte njerëz mosmirënjohës, të cilët nuk mund të thonë as faleminderit që mbajtët fortesën për 4 ditë, ndërsa ishin të ekuipazhit poshtë, duke ngritur një varkë, duke vrapuar pa gjumë.” Tumi nuk e falënderoi kurrë Natalya që punoi aq shumë si shefi i përkohshëm Stew, kështu që komentet e Natalyas duken krejtësisht të justifikuara.

Grindja midis Natalyas dhe Tumit sigurisht që do të jetë një komplot i madh në Sezonin 8 të Below Deck Med, dhe shumë shikues tashmë po mbajnë anën. Ndonëse është e kuptueshme që Tumi dëshiron të respektohet si Shef Stew, duket se ajo tashmë po e lë fuqinë t’i shkojë në kokë. Natalya, nga ana tjetër, thjesht dëshiron të respektohet nga Tumi pasi ajo tashmë ka shumë punë në këtë sezon.