Morgan Wade

Klea

Morgan Wade fshin gjoksin e saj për një pamje më mashkullore!

Morgan Wade fshin gjoksin e saj për një pamje më mashkullore!

Morgan Uejd mori në rrjetet sociale gjatë fundjavës për t'u hapur në lidhje me mastektominë e saj të dyfishtë dhe operacionin pasues të rindërtimit të gjoksit.

Këngëtarja e muzikës country shkroi në Instagram të dielën: “Nuk kam folur shumë për shërimin tim pas operacionit nga mastektomia ime e dyfishtë dhe rindërtimi që kisha në nëntor.”

Morgan Uejd

Morgan shpjegoi se ajo vendosi të ishte “proaktive” sepse zbuloi se një gjen RAD51D kishte një mutacion. Këngëtarja, e cila ka një histori familjare të kancerit të gjirit, tregoi se ishte e lumtur me implantet e saj pasi detajoi operacionin e saj të rindërtimit.

“Kanceri i gjirit tezja ime kishte filluar në kanalet e saj të qumështit dhe ne nuk donim asnjë shans për këtë me mua. Thjesht thashë merrini të gjitha”, tha ajo.

Morgan Uejd

Morgan pranoi se nuk kishte qenë e lehtë të pranonte ndryshimet fizike në katër muajt që pas operacioneve.

“Unë jam ende duke u përshtatur se sa ndryshe duket trupi im – ndryshimi nuk është kurrë i lehtë – por ia vlente”, shkroi ajo, duke shtuar se nuk kishte më thithka.

Morgan Uejd

Morgan sqaroi se nuk ishte penduar dhe ishte “jashtëzakonisht e lumtur” me vendimin e saj.

“Jam e bekuar që Zoti më ka përballuar këtë dhe më ka lejuar të shërohem shpejt dhe pres me padurim një jetë të gjatë të shëndetshme, me dëshirën e Zotit,” shtoi ajo.

Morgan Uejd

Këngëtarja e vendit zbuloi se ajo planifikoi të kalonte procesin e marrjes së vezëve në të ardhmen, në mënyrë që të mund të hiqte mitrën dhe vezoret e saj përmes një histerektomie dhe ooforektomie, si masa parandaluese.

“Faleminderit të gjithëve për lutjet, mbështetjen dhe dashurinë e vazhdueshme.” Morgan tha fansat dhe ndjekësit. “I ngazëllyer për të punuar dhe duke u përgatitur për turne.”

Morgan Uejd

Këngëtarja e “Wilder Days” shtoi se ajo kishte rifituar forcën e saj në javët dhe muajt që nga operacionet e saj dhe kishte rifilluar orarin e saj normal të stërvitjes.

“Kanë kaluar 4 muaj dhe i jam kthyer ngritjes së fuqisë dhe vrapimit. Filloi përsëri në atë rreth janarit, “shkroi ajo. “Ka pasur disa gjëra që nuk kam qenë në gjendje t'i bëj deri më tani – muajin e fundit më në fund jam rikthyer për të bërë atë që dua.”

Kyle Richards

Morgane cila vuri në dukje se stërvitej çdo ditë para operacioneve, tregoi se ishte në gjendje të bënte shtytje dhe tërheqje dhe madje të merrte masazhe, pas disa muajsh që nuk ishte në gjendje të shtrihej në bark.

Artistja e qarkut zbuloi fillimisht planin e saj për të kryer operacionin, majin e kaluar.

“Ndihem mirë, jam e mërzitur që nuk do të mund të stërvitem sepse më pëlqen shumë të stërvitem,” tha ajo. “Ky është shqetësimi im i vetëm për këtë.”

Kyle Richards

Morgan ka bërë bujë gjatë muajve të fundit për shkak të miqësisë së saj të ngushtë me “Shtëpiake të vërteta të Beverly Hills” yll, Kyle Richards. Marrëdhënia e dyshimtë komode e yllit të Bravo me këngëtaren ndezi shumë internet biseda në vazhdën e ndarjes së saj në korrik 2023 nga burri i larguar, Mauricio Umansky.