Morgan Wade e konsideroi rehabilitimin pas thashethemeve për romancën e Kyle Richards

Klea

Morgan Wade e konsideroi rehabilitimin pas thashethemeve për romancën e Kyle Richards

Përpara Morgan Uejd u bë i njohur si Kyle Richards’ “shoqe”, ajo ishte një këngëtare e muzikës country që përpiqej të kapte një yll në rritje. Por kur Real Housewives of Beverly Hills OG u mahnitën nga muzika e saj dhe filluan të ndiqnin Morganin, gjithçka filloi të ndryshojë.

Morgan u vendos drejtpërdrejt në qendër të vëmendjes dhe sedilja e nxehtë në një kapje. Çështjet e martesës së Kyle me Mauricio Umansky ndezën thashethemet se Kyle dhe Morgan ishin më shumë sesa thjesht të njohur. Tani Morgan po lexonte për veten në internet dhe duhej të lundronte në normalitetin e saj të ri. Ishte aq stresuese, sa thuajse e kaloi veten në rehabilitim.

Ditën kur Morgan u zgjua i famshëm…

Nuk është e lehtë të futesh në një situatë shumë publike dhe e hodhi Morganin në një lak. Ajo foli për këtë në një intervistë për New York Times. Pasi u bombardua me publicitet se ishte shoqja e Kyle, Morgan kontaktoi menaxherin e saj për të parë se si ata duhet të manovrojnë në botën e re të guximshme të famës.

Menaxherja e Morgan, Mary Sparr tha: “Ajo më telefononte si një herë në orë. Ose çdo dy orë dhe duke thënë: ‘Çfarë do të bëj? Çfarë do të bëjmë?’” shpjegoi Meri se instinkti i parë i Morganit është të kalojë në modalitetin e rregullimit.

“Ajo është programuar të dëshirojë të ndërmarrë një veprim. Ajo dëshiron të rregullojë gjërat. Dhe, ju e dini, ndonjëherë nuk ka asgjë për të bërë, por lëreni kohën të bëjë punën, “shtoi Mary. Me një histori të çështjeve të varësisë, Morgan ishte i shqetësuar për presionin intensiv. “Mendova seriozisht se do të më duhej të shkoja në një rehabilitim vetëm në mënyrë parandaluese, për të më penguar të bëja diçka marrëzi.”

Në vend të rehabilitimit, duket se ajo dhe Kyle zgjodhën të bënin një video, duke u tallur me thashethemet që i rrethojnë.

Morganit iu hoq privatësia, falë Kyle?

Kur u njoftua ndarja e Mauricio dhe Kyle, Morgan nuk u largua nga shtrati i saj për tre ditë. Ajo gjithashtu qante gjatë gjithë kohës. “Unë jam thjesht një person privat. Unë kam qenë gjithmonë disi i qetë. Dhe kështu kur e gjithë kjo lloj gjëje doli, unë isha thjesht, u ndjeva sikur gjithçka më ishte zhveshur, “tha Morgan.

“Dhe pastaj gjithashtu, orientimi juaj, seksualiteti juaj. E gjithë kjo po diskutohet në internet nga njerëz të rastësishëm që as nuk e dinë. Është zemërthyese,” rrëfeu Morgan. Huh, pyes veten nëse miku i madh Kyle e kishte marrë parasysh ndonjë nga këto përpara se të hapte derën në jetën e Morganit.

Natyrisht, Kyle dhe Morgan kanë punuar me çdo shqetësim dhe kanë dalë në anën tjetër. Por do të ishte turp nëse Morgan do të përfitohej në çfarëdo mënyre për hir të një historie Bravo.