Monica Vaswani nga Family Karma dhe Rish Karam u fejuan

Klea

Monica Vaswani nga Family Karma dhe Rish Karam u fejuan

Karma familjare yjet Monica Vaswani dhe Rish Karam më në fund vendos një unazë. Pasi vallëzoi rreth temës për tërë sezonin 3, Rish me sa duket mori guximin për të ngritur pyetjen.

Duke shpallur lajmin e tyre të lumtur në Instagram gjatë fundjavës, Monica ndau se Rish i propozoi martesë më 11 nëntor. “E gjetëm rrugën tonë”, shkroi ajo në karuselin e fotove. “Dashuria e vërtetë është të mësosh, të rritesh dhe të mos dorëzohesh kurrë. Ne ishim të bekuar që ishim të rrethuar nga miq dhe familje të jashtëzakonshme që na mbështetën në çdo hap të rrugës. Zemrat tona janë shumë të mbushura dhe unë jam mbi hënë për të ndarë fejesën tonë me ju.”

Rish ka postuar edhe foto të fejesës së bashku me një mbishkrim të ëmbël. “Jam shumë i bekuar dhe mirënjohës që të quaj mikun tim më të mirë, shokun e shpirtit dhe tani të fejuarin tim!” ai shpërtheu. “Zoti juaj për jetën, buzëqeshja e bukur dhe zemra e pastër janë disa nga kujtuesit e shumtë se përse jam kaq me fat që e bëj jetën me ju. Jam shumë i emocionuar për këtë kapitull tjetër të jetës sonë! Urime për të gjitha aventurat që jeta ka planifikuar për ne, të dua vajzë!”

Urime çiftit të lumtur!

Mesazhet e urimit vinin në komente nga shumë miq dhe yje të tyre. Amrit Kapai shkroi, “Po,sss!!!! Shumë i lumtur për ju të dy! Urime,” duke shtuar emoji-n e gotave të shampanjës.

Duke iu referuar vallëzimeve të stilit Bollywood të interpretuara tradicionalisht në një dasmë indiane, Bali Chainani komentoi: “Unë po i koreografitoj vallet!!!”

Ylli i sezonit 3 të Winter House, Brian Benni, i cili më parë ishte në lidhje me Monica-n dhe është ende një mik i ngushtë, shtoi: “Urime të gjithëve të dashur!!

Edhe babai i Monikës, Raj Vaswani, ndau gëzimin e tij. “Jam shumë i lumtur për të dy!” ai shkroi. “Fëmija ime është fejuar dhe unë kam një djalë! Zoti ju dhuroftë të dyve me dashuri dhe lumturi të pafund!”

Gjatë sezonit 3, shikuesit e panë Monicën duke luftuar me shpresën e saj se Rish do t’i propozonte martesën në ditëlindjen e saj të 30-të. Ai e humbi afatin dhe ajo pranoi, “Sapo u shty në 31.”

“Të jem i sinqertë, në moshën 30-vjeçare mendova se do të filloja këtë kapitull tjetër, do të martohesha, do të kisha fëmijë,” psherëtiu Monika. “Kjo është hera e parë në jetën time ku ndihem sikur nuk e di se ku po shkon jeta ime.”

Ndërsa të tre sezonet e Family Karma janë të disponueshme në Peacock, asnjë fjalë nuk është publikuar për sezonin 4. Në fillim të këtij muaji, kryetari i NBCUniversal Entertainment Frances Berwick pranoi se seriali ishte aktualisht “në pauzë [but] në zemrën time, besoj se do ta rikthejmë në një moment.”

Të lutem, Zot, nga goja e Berwick deri te veshët e tu. Do të ishte kriminale të mos e rinovonim këtë shfaqje të dashur, të përzemërt. Sidomos kur ka një tjetër martesë indiane në horizont!