Monica Garcia

Klea

Monica Garcia u pushua nga ‘RHOSLC’ pasi ekspozoi Bravo!

Monica Garcia u pushua nga ‘RHOSLC’ pasi ekspozoi Bravo!

Monica Garcia është shkarkuar dhe nuk do t’i bashkohet kastit të Amvise të vërteta të Solt Lake City për sezonin e tij të pestë, sipas raporteve të shumta.

Monica Garcia

Monica Garcia u shkarkua

Pas një ribashkimi të trazuar të mbushur me zbulime shpërthyese të bëra nga i sapoardhuri, burimet konfirmojnë se Monika është lëshuar nga seriali i hitit Bravo. Vendimi, që vjen i nxehtë në fund të dramës së ribashkimit, sigurisht që ka tronditur dinamikën e aktorëve për sezonin e ardhshëm, duke i lënë fansat në bujë.

Monica Garcia

Pse u pushua nga puna Monica Garcia

Pavarësisht e Monikës debutim me ndikim në Amvisat e vërteta të Solt Lake City Sezoni 4, rishtarja vulosi fatin e saj kur ekspozoi kompaninë e prodhimit që prodhon serialin e realitetit Bravo. Sipas Monikagjatë intervistës së saj fillestare të casting-ut, ajo njoftoi produksionin se ishte pas llogarisë finsta në Instagram, RealityVonTease. Llogaria u përdor për të kontrolluar dhe diskuar kastin. Pritësi i ribashkimit, Andy Cohendukej i tronditur dhe i mohuar plotësisht e Monikës pranimi shpërthyes, “Nuk do të të kishim hedhur poshtë,” tha ai me vendosmëri Monika.

Andy Cohen

Perceptimi i shumë shikuesve është se Monika ekspozimi i produksionit e dinte për finsta e saj në Instagram dhe gjithsesi e punësoi atë kontribuoi në largimin e saj Amvisat e vërteta të Solt Lake City. Një person shkroi, “Monika të pushosh nga puna ndihet si koka turku. Ajo i përmbahej veprimeve të saj, ndryshe nga produksioni që dinte për të.”

Heather Gay

Një person tjetër tha: “Monika duhet të kishte lënë prodhimin jashtë dramës. Kjo është arsyeja pse ajo u pushua nga puna.”

Një person vuri në dukje, “Sinqerisht, Monika derdhja e çajit në lidhje me finsta deri në prodhim dhe ende marrja e derdhjes është e egër. Andi është i inatosur dhe nuk do të kthehet më.”

Meredith Marks

Ka filluar xhirimet e sezonit 5 të ‘RHOSLC’

Sezoni 5 fillon xhirimet në shkurt, me anëtarët e rikthyer të kastit: Heather Gay, Meredith Marks, Lisa Barlow, Whitney Rosedhe Angie Katsanevas.

Prodhuesit flasin

Producentët ekzekutivë të Bravo, në një intervistë për Variety, e konfirmuan këtë Monika nuk do të kthehet në Amvisat e vërteta të Solt Lake City për sezonin e pestë. Ata përmendën se kastit i duhej kohë për t’u rigrupuar. Aktiv Shikoni Çfarë ndodh drejtpërdrejt, Andy Cohen la të kuptohet se e Monikës largimi mund të jetë thjesht një pushim i përkohshëm.

Monica Garcia

Ndikimi i Monica Garcia

Monikaanëtarja e parë e kastit latin dhe nënë e katër fëmijëve, është përshëndetur për rigjallërimin Amvisat e vërteta të Solt Lake City me praninë e saj dinamike. Performanca e saj në shfaqje mori vlerësime nga kritikët dhe fansat, përfshirë aktoren Jennifer Lawrence, i cili në Golden Globes lavdëroi aktrimin e kastit të denjë për Oscar. Kohët e fundit, edhe Los Angeles Times e njohu e Monikës kontribut, duke ia atribuar shndërrimit të emisionit në televizion imponues përfshirjes së saj me ndikim.

Monica Garcia

Gjatë Amvise të vërteta të Solt Lake City Përfundimi i sezonit 4, Monika pranoi përfshirjen e saj me llogarinë e diskutueshme në Instagram RealityVonTease. Ajo pranoi se ishte një nga disa individë që menaxhonin llogarinë, e cila synonte anëtarët e kastit me postime negative. Veçanërisht, Monika i implikuar Heather Gay’s parukierja, Tenesha, në funksionimin e llogarisë, një pretendim i mbështetur në dukje nga aktiviteti në internet i Tenesha, i cili përfshinte ndarjen e pamjeve të ekranit nga mesazhet private të lidhura me llogarinë. Ky zbulim ishte një pjesë e rëndësishme e përfundimit dramatik të sezonit.

Monica Garcia

Monika vjen e pastër

Monika ka pohuar përfshirjen e saj në RealityVonTease Llogaria në Instagram, kryesisht për të ekspozuar ish-anëtarin e kastit, Jen Shah. Xhen aktualisht po vuan dënimin me burg për përfshirjen e saj në një skemë telemarketing. Monika theksoi se veprimet e saj synonin vetëm Shahun dhe jo anëtarët e tjerë të kastit, duke pohuar se roli i saj në rrëfim kishte të bënte me zbulimin e së vërtetës në vend që të shkaktonte dëm.

Monica Garcia

Heather përballur Monika për rolin e saj si një “troll në internet ngacmues kibernetik”. Heather pretendoi se ajo kishte prova të gjera, duke përfshirë “pranimet, provat, afatin kohor, [and] pamjet e ekranit”, për të mbështetur akuzat e saj kundër Garcias. Ky moment në emision tërhoqi vëmendje të konsiderueshme dhe madje u bë meme mes fansave. Ishte aq e dukshme saqë u citua nga përfaqësuesi amerikan Robert Garcia gjatë një seance dëgjimore të Komisionit Mbikëqyrës të Dhomës së Përfaqësuesve.

Të tjera Amvise të vërteta të Solt Lake City anëtarët e kastit bënë jehonë Heather’s ndjenjat në lidhje me e Monikës mashtrim i supozuar. Lisa Barlow dhe Meredith Marks shprehën zhgënjimin dhe mosbesimin e tyre, me Lisa duke akuzuar Monika të mashtrimit të tyre dhe Meredith duke theksuar e Monikës dështimi për të qenë të sinqertë gjatë kohës së tyre së bashku në shfaqje.

Monica Garcia

Gjatë dy pjesëve të para të Amvisat e vërteta të Solt Lake City ribashkim, Monika u përball me një shqyrtim të konsiderueshëm nga anëtarët e tjerë të kastit. Ata e kritikuan atë për atë që ata e perceptojnë si infiltrim në grupin e tyre nën pretendime të rreme. Amvisat e tjera në thelb e kanë portretizuar atë si një fanse që ka pozuar si një aleate, ndërkohë që në fshehtësi fliste keq për to. Kjo ka çuar në një ndjenjë tradhtie dhe mosbesimi mes grupit ndaj Monika.

Diskutimet rreth e Monikës e ardhmja në Amvisat e vërteta të Solt Lake City ishin në vazhdim që nga 19 janari. Këto diskutime po mbaheshin nga Noah Samton, VP i Lartë i Prodhimit në NBCUniversal Television and Streaming, dhe Lisa Shannon, Zëvendëskryetare e Lartë e Programimit dhe Zhvillimit në Shed Media. Natyra e këtyre bisedimeve dhe ndikimi i tyre i mundshëm në e Monikës Roli në serial nuk u zbulua në detaje.

Monica Garcia

“[We’ve] kishte rreth 7000 biseda për këtë temë. Ndoshta kemi edhe disa qindra të tjera përpara nesh”, tha Samton për The Hollywood Reporter më 19 janar, duke vënë në dukje se në bisedë ishte përfshirë edhe prezantuesja Lori Gordon.

“[Monica’s] një anëtar i madh i kastit. Ajo është e hapur dhe e pambrojtur dhe ajo përfaqëson një lloj personi tjetër në Solt Lake nga ai që kemi në shfaqje. Ajo vjen nga një sfond tjetër dhe ka shumë gjëra rreth saj me të cilat publiku mund të lidhet në një mënyrë që është e ndryshme nga gratë e tjera. Por në të njëjtën kohë, ka mashtrim, ka marrëdhënie me anëtarët e tjerë të kastit. Është një enigmë vërtet e ndërlikuar,” vazhdoi ai. “Nga pikëpamja e vlerësimit, do të dëshironit të gjenit një mënyrë që ajo të kthehet. Por është vërtet sfiduese në këtë situatë. Ne thjesht po përpiqemi ta kuptojmë.”

Shannon shtoi, “Është një situatë në të cilën nuk kemi qenë kurrë më parë. … Kjo është një bishë ndryshe nga sa mendoj se ka pasur ndonjë prej nesh. Kështu që ne jemi duke ecur në rrugën tonë përmes saj.”

Monica Garcia

Amvisat e vërteta të Solt Lake City ribashkimi përfundoi më 23 janar, në orën 20:00 ET, në Bravo. Të gjitha episodet po transmetohen në Peacock.