Monica Garcia u përshëndet për lançimin e RHOSLC 'Into Stratosphere'

Klea

Monica Garcia u përshëndet për lançimin e RHOSLC ‘Into Stratosphere’

Tre javë nga finalja e sezonit shpërthyes të Amvisat e vërteta të Solt Lake City, shikuesit ende po flasin. Disa në media po e krahasojnë finalen me filmat klasikë të tillë si Big Little Lies ose The Usual Suspects. Në një kthesë tronditëse, fillestar Monica Garcia doli të ishte një nga nxitësit pas llogarisë në Instagram Reality Von Tease.

Llogaria u krijua për të ekspozuar keqbërjet e ish-anëtares së aktorit dhe ish-shefit të Monica-s, Jen Shah. Llogaria gjithashtu postonte herë pas here komente jo të këndshme për gratë e tjera të Solt Lake. Ose të paktën, ripostoi atë që Jen kishte për të thënë për ta.

Një largim me aktorë në Bermuda për nder të ditëlindjes së Monikës përfundoi me një luftë shpërthyese, pasi Heather Gay ekspozoi identitetin e saj të vërtetë. Festimi përfundoi me nënën e katër fëmijëve që iu tha të paketonte valixhet e saj dhe “të nxirrte jashtë”. Gëzuar ditëlindjen!

Papritur të gjithë po flasin për RHOSLC

Papritur, falë Monikës dhe Reality Von Tease, Salt Lake City është gjithçka që Bravo Nation dëshiron të flasë. Ngjashëm me mënyrën se si Scandoval solli rregullat e Vanderpump në ndërgjegjen kombëtare, “Misteret e Zbuluara?” episodi po vendos RHOSLC në hartë. Për Variety, tashmë është episodi më i ndjekur që nga premiera e Sezonit 1 me mbi dy milionë shikues.

Rep. i SHBA Robert Garcia (D-Kalifornia) citoi finalen gjatë një seance dëgjimore të Komisionit Mbikëqyrës të Dhomës së Përfaqësuesve. Në Golden Globes në fillim të këtij muaji, Bravoholic Jennifer Lawrence e quajti episodin “finalja më e mirë televizive e realitetit, mendoj, ndonjëherë”. Ajo madje ofroi të dorëzonte Oscar-in e saj për shfaqjet e tyre të denja për çmimin Oscar.

“Unë do t’u jap atyre timen. Nuk më intereson”, tha ajo me shaka. “Ata e meritojnë atë.”

Për aktoren më të mirë për performancën e saj si vajza e zakonshme që gërmon papastërtitë e një kolegeje mashtruese është Heather Gay. Pronari i Laboratorit të Bukurisë dhe autori i librit të kujtimeve Bad Mormon është konsideruar “ai i afërt” që nga fillimi i shfaqjes në 2020.

“Faturat! Dëshmi! Afati kohor! Pamjet e ekranit!”

Heather duhet të konsiderojë vërtet një karrierë si avokate. Ose ndoshta ajo të paktën mund të luajë një në TV. Përballja e saj me Monikën në darkën e tyre në plazh do të ishte kundër çdo drame në sallën e gjyqit në televizion sot. Ishte mjeshtërore.

Ajo e ekspozoi Monikën si një mashtruese dhe fanse të zellshme, e cila në njëfarë mënyre u fut në kastë, ndërkohë që ende postonte rreth tyre në internet. Nuk mund të përmirësohem me përshkrimin e LA Times: “Ajo dha çdo rresht, çdo gjest, me saktësinë e një aktori të stërvitur klasik duke recituar një soliloku të Shekspirit, duke u nisur drejt një dërgese përfundimtare në të cilën ajo i tha Garcias: “Pako çantat e tua dhe shko.” Përsosmëri.

Dhe çmimi Oscar shkon për…