Monica Garcia 'U krye me mamin Linda Darnell pas dramës në internet

Klea

Monica Garcia 'U krye me mamin Linda Darnell pas dramës në internet

Shtëpia e vërtetë e Salt Lake City alum Monica Garcia ishte shumë i mirë në mbajtjen e sekreteve. Shikuesit mund të kujtojnë se ajo u zbulua si pjesë e llogarisë snark, Reality Von Tease. Por marrëdhënia e saj e diskutueshme me nënën e saj, Linda Darnellishte në ekran të plotë në RHOSLC.

Marrëdhënia e Monikës dhe Lindës duket toksike. Dyshja u grindën në festën greke të Pashkëve të bashkë-yllit Angie Katsanevas. Dhe në ribashkimin e sezonit 4, Monica tregoi se nëna e saj e la atë me një mik të familjes kur ajo ishte vetëm 12 vjeç. Ajo tha gjithashtu se Linda u lut që nëse Monica e bënte audicionin e saj, Linda do ta merrte rolin në vend. Nëna e Monikës nuk ishte dakord me versionin e ngjarjes së vajzës së saj. “Gjithçka që thotë Monica për mua është një gënjeshtër apo gjysmë e vërtetë”, tha Linda.

Pra, dikush mund të pyesë veten pse Monika vendosi të sjellë grindjet e saj familjare në RHOSLC. “Nëna ime është shumë lart e poshtë. Kur filluam xhirimet, ishim në një vend të mirë,” shpjegoi ajo. “Doja mundësinë për të treguar anën time portugeze, me gjyshen dhe nënën time, dhe faktin që ata jetuan fjalë për fjalë 10 sekonda larg.”

Monika ka pasur mjaft drama me mamanë e saj Linda

Monica ishte e ftuar në podkastin e Nick Viall, The Viall Files. Dhe ajo dha një përditësim për marrëdhënien e saj me nënën e saj. Paralajmërim spoiler: Nuk është mirë. “Unë dhe nëna ime kemi mbaruar. Janë bërë. Nuk do të flas më kurrë me të”, tha Monica.

Linda dhe Monica folën për herë të fundit “disa muaj” më parë. “Gjëja e fundit që ajo më tha ishte: “Ti nuk ke më nënë dhe unë nuk kam më një vajzë”, tha ish-ylli i RHOSLC.

“Është kaq ndryshe kur e shikon në të vërtetë kundrejt jetës, sepse rritja ishte normale. Por më pas, duke e dëshmuar atë, duke dëgjuar të gjithë dhe duke marrë të gjitha këto mesazhe nga njerëzit, më duket sikur, e dini, kjo është me të vërtetë si të përqeshni, “tha Monica.

Në fund të fundit, Monika duhet të fokusohet në lajmet e saj të mira. Ajo është shtatzënë me fëmijën e saj të pestë me të dashurin e saj jo shumë sekret, Braxton Knight.

Ndoshta, për shkak të nivelit të toksicitetit në marrëdhënien e saj me nënën e saj, të bëjë një pushim është për të mirë.

The Real Housewives of Solt Lake City është në dispozicion për t'u transmetuar në Peacock.