Monica Garcia pretendon se "ka sajuar një histori të tërë familjare"

Klea

Monica Garcia pretendon se “ka sajuar një histori të tërë familjare”

Amvise të vërteta të Solt Lake City fillestar Monica Garcia flet shumë për rrënjët e saj familjare në Bermuda. Familja e nënës së saj është nga atje, dhe gjyshja e saj ka lindur atje. Ajo ka shumë familje që ende e quajnë ishullin e Karaibeve shtëpi.

Në episodin e 12 dhjetorit të RHOSLC, gratë fluturuan në Bermuda për t’u larguar dhe për të festuar ditëlindjen e Monikës. Si pjesë e udhëtimit të tyre, Monica mezi priste të vizitonte familjen e saj Bermudane. Ajo nuk i kishte parë prej 30 vitesh dhe donte të njihej sërish, të dëgjonte histori për gjyshen e saj dhe thjesht të lidhej me rrënjët e saj.

Por në momentin e fundit, ajo mori një mesazh nga familja e saj që i thoshte se nuk donin ta shihnin më. Nëna e katër fëmijëve u shpartallua dhe fajësoi ndërhyrjen luftarake të nënës së saj Linda. Tani shikuesit e emisionit po akuzojnë nënën e divorcuar se ka “fabrikuar” historinë e saj familjare dhe se ka falsifikuar të gjithë incidentin për “simpati”.

Urrejtësit do të urrejnë

Monica ka qenë diçka e një personazhi kontrovers që kur u shfaq për herë të parë në RHOSLC. Ajo është e çrregullt, pak pa shije dhe më shumë se pak e ashpër rreth skajeve. Unë mendoj se ajo ka një zemër të mirë, megjithatë, diku në gjithë atë rrëmujë. Ajo duket se është një nënë e shkëlqyer për katër vajzat e saj dhe po përpiqet të gjejë rrugën e saj pas divorcit nga babai i tyre. Ajo gjithashtu ka një marrëdhënie të paqëndrueshme me nënën e saj, e cila padyshim ka problemet e saj.

Mëngjesin pas transmetimit të episodit, Monica ndau një postim nga @bravochatroom në Instagramin e saj. “Mendoj se Monica nuk kishte në plan as të shihte familjen e saj dhe gënjeu për të gjithë për simpatinë e shikuesit”, thuhej në poster. “Unë nuk besoj asgjë që del nga goja e saj.” Oh. Fjalë mjaft të ashpra.

“Uau,” u përgjigj Monika. “Të zgjohesh nga i gjithë interneti duke menduar se kam sajuar një histori të tërë familjare është E Egër… Jam i kënaqur që mendon se jam një aktore kaq e mirë dhe që do të jem në gjendje të largohem me diçka të tillë që transmetohet në televizionin kombëtar. ”

Themeluesja e Brea Baby shtoi gjithashtu një deklaratë për urrejtësit në Insta-n e saj. “Kur një person nuk ju pëlqen,” tha ajo, “ato bashkohen me një person tjetër që nuk ju pëlqen. Dhe para se ta kuptoni, ka një mori njerëzish që ju urrejnë. Por këtu është gjëja: ata njerëz … as nuk e pëlqejnë njëri-tjetrin. Ata janë mbledhur vetëm për shkakun tuaj. E shikon sa i fuqishëm je?”

Pavarësisht nëse ju pëlqen apo e urreni, Monica’s sigurisht që doli të ishte një yll i ri i sezonit 4 të RHOSLC.

Real Housewives of Solt Lake City transmetohet të martën në 8/7c në Bravo.