Pse tifozët e RHOSLC janë të sëmurë nga Monica Garcia duke luajtur viktimën

Klea

Monica Garcia pranon se ishte ‘e frikshme’ të thuash të vërtetën për Jen Shah

Real Housewives of Solt Lake City, e sapoardhur Monica Garcia ka shumë mendime. Shpesh ajo nuk ka frikë t’i shprehë ato. Që nga episodi i premierës, Housewife më e re e Park City ka qenë e hapur për përfshirjen e saj me Jen Shah para pranimit të saj fajtor për mashtrim.

Monica zbuloi se ishte një nga shumë asistentet e Jen-it dhe dikur iu ofrua një vend në ekipin e saj të dyshimtë të ekspertëve të “marketingut”. Gjatë episodit të mbrëmshëm Watch What Happens Live, Monica hodhi bombën që Jen i shpjegoi asaj se si funksiononte skema. Pasi hodhi poshtë mundësinë e saj për të fituar miliona (në mënyrë joetike), Monica thirri kontaktin e saj të Shërbimeve Sekrete për të marrë një lugë të vërtetë.

Që nga momenti që ka folur për praktikat e neveritshme të biznesit të Jen dhe Stuart Smith, shumë kanë pyetur veten nëse Monica ka frikë nga hakmarrja. Përgjigja e saj mund të jetë e papritur.

A ka frikë Monika nga Jen?

Në WWHL të Andy Cohen, u shfaq gjithashtu komediania Heather McMahan. Ajo e pyeti yllin e ri të realitetit nëse ishte e shqetësuar për sigurinë e saj pasi i hoqi kapakun operacioneve të paligjshme të Jen-it.

“Këtu është gjëja me këtë,” filloi ajo. “Unë nuk e fillova këtë çështje.”

“Unë nuk isha as një dëshmitar kyç; Më thirrën në një listë të gjatë njerëzish të tjerë.”

Monica shtoi: “Kishte kohë [when] ishte pak e frikshme me siguri… por ishte gjëja e duhur për të bërë. Të gjithë më quajnë miu dhe çfarëdo. Kërcitje kërcitjeje.”

Jen u arrestua në vitin 2021 për akuza për pastrim parash dhe mashtrim. Jennifer Shah, e cila e portretizon veten si një biznesmen i pasur dhe i suksesshëm në televizionin ‘realitet’, dhe Stuart Smith, i cili portretizohet si ‘asistenti i parë’ i Shahut, dyshohet se kanë krijuar dhe shitur ‘lista kryesore’ të individëve të pafajshëm për anëtarët e tjerë të skemës së tyre. për të mashtruar në mënyrë të përsëritur”, tha në një deklaratë avokatja amerikane e Manhattan, Audrey Strauss.

Që atëherë, Jen është dënuar me gjashtë vjet e gjysmë burg federal.

The Real Housewives of Solt Lake City vazhdon të martën në 9/8c në Bravo.