Monica Garcia nuk ka folur me mamin që nga mbyllja e xhirimeve të sezonit 4 të RHOSLC

Klea

Monica Garcia nuk ka folur me mamin që nga mbyllja e xhirimeve të sezonit 4 të RHOSLC

Amvise të vërteta të Solt Lake City rishtar Monica Garcia tha se të qenit në BravoCon në Las Vegas javën e kaluar ishte një “ëndërr absolute”.

“Në fakt më ka ndihmuar shumë,” tha ajo. “Sepse kam qenë në gjendje të flas me kaq shumë njerëz që kanë qenë aty ku jam dhe kanë kaluar atë që kam kaluar. Ka qenë ngushëlluese.”

Ajo foli me Access Hollywood të premten, më 1 nëntor për udhëtimin e saj të parë në BravoCon dhe statusin e marrëdhënies së saj me nënën e saj, Linda.

Ku janë Monika dhe Linda tani?

Në sezonin 4, Episodi 8 i RHOSLC, Monica takoi mamanë e saj për të diskutuar luftën e tyre më të fundit, e cila u zhvillua në mëngjesin e Pashkëve të Angie Katsanevas. Një ditë pas shpërthimit të tyre të madh, Linda i mori makinën Monikës si ndëshkim për sjelljen e saj. (Për shkak të kredisë së keqe të Monikës, mamaja e saj financoi makinën, por Monica bën pagesat.)

“Biseda” u shpërbë shpejt në një ndeshje ulëritës, e cila nuk arriti asgjë. Megjithatë, ishte shumë e dukshme se sa e papjekur dhe egoiste është nëna e Monikës. Ajo nuk kujdeset për askënd përveç vetes.

Por si po ia dalin Monika dhe Linda që nga përleshja? Në vend që të kontaktojë me Monikën, nëna e saj ka qenë “në të gjithë mediat sociale”, duke sulmuar vajzën e saj. E bukur. Unë mendoj se Monika nuk e ktheu kurrë makinën e saj. Ajo duhet të dalë dhe të financojë makinën e saj dhe të përfundojë me nënën e saj, të paktën për një kohë.

“Jam e tronditur, do të jem i sinqertë,” pranoi nëna e katër fëmijëve. “Nuk e prisja që të ndodhte një situatë kaq e ulët. Janë retweet-et dhe gjëra të tilla të tmerrshme që thuhen për mua që unë them: “Ti je nëna ime”. … Ky aspekt ka qenë i vështirë.”

“Ne nuk kemi folur me të vërtetë që kur përfunduam xhirimet,” shtoi ajo. Kur u pyet nëse mamaja e saj mund të shfaqej për shfaqjen e Season Reunion, ajo shpejt tha: “Le të shpresojmë që jo! Le të mos flasim për këtë në ekzistencë!”