Monica Garcia nuk është Kim Kardashian, sado që të përpiqet

Klea

Monica Garcia nuk është Kim Kardashian, sado që të përpiqet

Dëgjo, unë do t’ju them drejtpërdrejt: Unë nuk jam fans i Kim Kardashian, e lëre më ndonjë nga klanit Kardashian/Jenner. Sipas mendimit tim, ata u bënë të famshëm në pjesën e pasme të kasetës së seksit të motrës së tyre dhe duket budallallëk që ne si qytetërim ramë dakord t’i bëjmë ata të famshëm. Por unë largohem. Të Amvise të vërteta të Solt Lake City na tregoi se kushdo me një dëshirë serioze dhe çrregullim të mundshëm të personalitetit narcisist mund të bëhej një shtëpiake. Hyni Monica Garcia.

Tani kam joshjen e dëshirës për të qenë i famshëm. Amvise të vërteta yjet duket se i kanë të gjitha – udhëtime argëtuese, një skuadër glam dhe sekrete të pista që mund t’i përfundojnë në burg. Por Monica dukej se gaboi kur vazhdoi me flokë dëbore, sepse megjithëse mund të jetë një punë e madhe në mendjen e saj, ajo me siguri nuk është në të njëjtin status si Kim, aq sa e urrej ta pranoj.

Monika Sipërmarrësja

Kim ka një gamë të gjerë sipërmarrjesh biznesi, duke përfshirë SKIMS, KKW Fragrance, SKKN dhe shumë të tjera. Aktualisht, SKIMS është investimi numër një i Kim-it, me influencuesit e mediave sociale që shpesh tregojnë fustanin e tyre të gjatë maxi që thith gjithçka. Pavarësisht nga përvetësimi i fjalës ‘kimono’ nga Kim, i cili ishte emri origjinal i markës, ylli ia ka dalë mirë pas lançimit. në 2019. SKIMS është tani një kompani shumë miliardë dollarëshe me një gamë të gjerë që përfshin lëmimin e të brendshmeve, mbathjeve dhe pizhameve.

Monica ka BreaBaby, të cilat janë batanije unike, organike me pelena. Kompania e batanijes vë në dukje se me çdo blerje me pelena përmes programit të tyre GET LOVE GIIVE LOVE, një fëmijë në nevojë do të ndihmohet. Megjithatë, gjatë pjesës së parë të ribashkimit, Monica u thirr për mungesë të udhëheqjes së CEO. Sipas Heather Gay, ajo porositi shumë batanije për miqtë e saj, por asnjë nuk ishte dorëzuar. Monica vuri në dukje, “Kur COVID-i goditi, unë thjesht mbyll gjithçka … dua ta rifilloj”. Kur u pyet nëse uebfaqja e saj ishte aktive, ajo tha: “Po”.

Monika shkoi aq larg sa vuri në dukje: “Unë nuk prisja që njerëzit të blinin kaq shumë, kështu që më duhej të porosisja përsëri dhe në fakt rimbursova shumë porosi.” Tani, nuk mendoj se Kim e ka pasur ndonjëherë problemin të sigurohej që ajo të përmbushte porositë dhe ta bënte atë monedhë.

Pamja mund të jetë mashtruese

Imitimi është forma më e lartë e lajkave, por duhet të jetë rraskapitëse përpjekja për t’u dukur si një nga personazhet më të njohur në botë. Të dyja gratë kanë bërë disa punë, por vetëm njëra mund të paguajë faturën e tyre në fund të procedurave.

Ka raste që më pëlqen t’i hedh një sy OG Kim dhe t’i kujtoj vetes se nuk jam i shëmtuar; Unë jam thjesht i varfër. Para operacionit plastik, Kim dukej mjaft normale, asgjë e veçantë. Kim ka pranuar vetëm se ka bërë Botox dhe ka provuar një fytyrë me vampir, por fansat kanë marrë me mend se ajo gjithashtu ka bërë implante gjoksi, rinoplastikë dhe shumë më tepër.

Pamja e Monikës është shumë kardashiane. Nëna e katër vajzave ka pasur mbushje dhe injeksione. Është e paqartë nëse Monica ka rënë nën thikë, por aftësia e saj për të konturuar është në të njëjtin nivel me Kimmy K. Aktualisht, Monica është në një betejë ligjore me Heather’s BeautyLab për të mos paguar faturën e saj të papaguar. Tani, më korrigjoni nëse e kam gabim, por nuk mendoj se Kim i ka lënë ndonjëherë faturat e saj të dalin jashtë kontrollit me mbledhësit e faturave në derën e saj.

Nga Asistent në Superstar?

Gjatë ribashkimit, Monica u bë jashtëzakonisht e nxehtë pasi tha se fuqia e saj e yjeve është ajo që e bëri sezonin 4 të RHOSLC kaq madhështor. Unë do të argumentoja se ajo ishte duke gënjyer dhe në fakt ishte llogaria e trollit e njohur si Reality Von Tease, por dal. Monika i tha Andy Cohen-it, “Mbreti i Fu*Kim Kardashian ishte një asistente fu*king dhe shikojeni atë kurvë tani. Mund ta pranoj plotësisht se e gjithë arsyeja pse isha asistente dhe e durova atë sh*t ishte si një gur hapi dhe si një përvojë mësimi.”

Po, Kim ishte një asistente, por këtu ndoshta përfundon krahasimi. Shiriti i seksit të Kim me Ray J ishte i çuditshëm, por pas njëfarë kohe, njerëzit e harruan atë kryesisht sepse edhe të famshëm të tjerë u zbuluan “One Night in Paris”. Por Monika është shumë një kalë i një ngjyre tjetër që gënjen vazhdimisht miqtë e saj të rinj dhe në mënyrë aktive ua bën jetën ferr për vite me radhë. Edhe pse nuk më pëlqen shumë Kim për mënyrën se si u bë e famshme, nuk mendoj se ajo do ta bënte një gjë të tillë në emër të famës.