Monica Garcia nuk e meriton një shans të dytë

Klea

Monica Garcia nuk e meriton një shans të dytë

Nga momenti Monica Garcia foli për lidhjen e saj me kunatin e saj në skenën e saj të parë, unë isha i tëri. Unë sinqerisht besoja se e reja Amvise të vërteta të Solt Lake City ylli do të ishte një shtesë e shkëlqyer për ekskluzivitetin. Dhe megjithëse nuk e kisha gabim, sepse ajo na dha disa momente ikonike, ajo nuk ishte amvisa RHOSLC që mendoja se do të ishte. Në vend të kësaj, ajo doli të ishte një PT Barnum e ditëve moderne dhe mbretëresha e lulekuqes.

Monica ishte një dhunuese

Si një vajzë që kaloi vitet e saj të adoleshencës në fillim të viteve 2000, më kujtohet xhungla që ishte shkolla e mesme. Fakt zbavitës—Unë u rrita pranë qytetit ku ishte vendosur Mean Girls. Shpesh kishim asamble formale në lidhje me bullizmin, veçanërisht në lidhje me librat e djegur dhe listat e hiteve. Nuk ishte për të qeshur pasi shumë nga shkollat ​​po përpiqeshin të shmangnin një tjetër të shtëna në shkollë. Kështu që kur Monika nxori librin e saj të djegies së bërë vetë, unë u nxita menjëherë dhe nuk e pashë fare qesharake këtë lëvizje. Në fakt, më la të mendoj se Monica duhet ta kishte ditur më mirë.

Nuk ka dyshim se Monica, sado e vogël të jetë pjesa e saj, ishte një ngacmuese në internet përmes llogarisë së saj troll, Reality Von Tease. Heather Gay kishte kuptim teksa ndau: “Nuk është ikonë të jesh ngacmues. Kjo më ka shkatërruar përvojën time si shtëpiake… çdo shtëpiake në çdo ekskluzivitet do të thoshte se pjesa më e keqe janë trollët dhe ngacmuesit.” Bravo deklaron se nuk kanë tolerancë për këtë sjellje. Pra, rrjeti duhet të angazhohet për të mos lejuar kthimin e Monikës vetëm për këtë arsye.

Monica dështoi të merrte përgjegjësi

Monica pohon se ajo e dinte gjithmonë se pjesëmarrja e saj në profilin e Reality Von Tease do të ishte e padëshiruar, por ajo as që u përpoq ta dilte përpara; në vend të kësaj, ajo u përgjigj vetëm kur më në fund u kap. Nëna e katër fëmijëve mund të kishte ardhur lehtësisht në episodin e parë dhe të kishte shpjeguar vetë. Dua të them, ajo nuk e kishte problem të fliste për lidhjen e saj, nënën apo mungesën e parave.

Megjithatë, Monika nuk arriti të paraqiste një argument të vlefshëm gjatë grindjeve të saj të vazhdueshme me gratë. Në vend të kësaj, ajo thjesht bërtiti, “Ti je një vrimë**” ose “Ti je pak*h”, gjë që, le të jemi të sinqertë, nuk shkon mirë kur duhet të kesh vërtet një rast më të mirë për të paraqitur. Monica gënjeu për përndjekjen e shtëpisë së Jen Shahut në një moment, duke pretenduar se FBI i kërkoi asaj të shpërndante shtëpinë. Dhe ndihet shumë sikur asgjë që del nga goja e fillestarit nuk mund të merret me vlerë.

Pse Bravo nuk do ta ftojë përsëri Monikën

Ndonëse mund të konsiderohet si një nga amviset më ikonike të një sezoni, më duket sikur po i japim Monikës më shumë merita sesa meriton pasi ajo e fitoi titullin nga dhimbja dhe vuajtja e të tjerëve. Pas transmetimit të pjesës së tretë të ribashkimit, Bravo zbuloi se Monica nuk do të kërkohej përsëri për sezonin 5. Variety ishte i pari që raportoi se Monica nuk do të kthehej, duke cituar Andy Cohen. “Unë mendoj se nëse Monica do të kishte dalë dhe do të ishte në gjendje të lëkundet një e grave u kthyen në anën e saj, atëherë mund të jetë një bisedë ndryshe tani, “tha Andy. “Por ajo nuk e bëri këtë.”

Prezantuesja e spektaklit Lori Gordon tha për gazetën, “Gratë kanë nevojë vetëm për një periudhë ftohjeje dhe mendoj se është shumë shpejt. E kanë artikuluar. Është shumë herët që ata të rihyjnë në një miqësi—një miqësi të besueshme. Nuk ka kaluar kohë e mjaftueshme.” Ndërsa Lisa Shannon, e cila është SVP në Shed Media, vuri në dukje, “Ne po fillojmë të filmojmë relativisht shpejt dhe mendoj se të gjithëve u duhet një minutë. Kurre mos thuaj kurre. Ju kurrë nuk e dini.”

Personalisht them kurrë. Vetëm për shkak se mund të sjellë vlerësime të larta për sezonin nuk do të thotë që Bravo duhet të përjetësojë idenë se amvisat, ose kushdo për këtë çështje, mund të veprojë në një mënyrë kaq të rrezikshme dhe të pakujdesshme. Faleminderit për kujtimet, Monika, por je votuar jashtë ishullit. Mirupafshim.