Monica Garcia

Klea

Monica Garcia njofton abortin dhe fansat e 'RHOSLC' besojnë se ajo gënjeu për shtatzëninë e saj!

Monica Garcia njofton abortin dhe fansat e 'RHOSLC' besojnë se ajo gënjeu për shtatzëninë e saj!

Mes një vorbull spekulimesh dhe mbështetjesh, e Monica Garcia-s Njoftimi i fundit për abortin e saj është larguar RHOSLC Fansat janë të ndarë, me disa që kanë vënë në pikëpyetje vërtetësinë e njoftimit të saj fillestar për shtatzëninë.

Monica Garcia

Amvise të vërteta të Solt Lake City shap Monica Garcia ndau një përditësim thellësisht personal me ndjekësit e saj nëpërmjet një postimi në Instagram të dielën, më 28 prill. Dy javë pasi njoftoi me gëzim shtatzëninë, Monika zbuloi se ajo pësoi një abort. “Një gjë që i premtova vetes kur hapja jetën time për të gjithë ju ishte se do ta bëja atë në mënyrë krejtësisht të pafalshme dhe autentike sa më të papërpunuar që të ishte e mundur.” Monika deklaroi, duke shprehur përkushtimin e saj për transparencë. “Fatkeqësisht, sot më duhet të ndaj një aspekt shumë zemërthyes.”

Monica Garcia

Në postimin e saj, Monika përcolli lajmin e dhimbshëm që mori, “'Nuk ka rrahje zemre.' Nuk kam shumë fjalë dhe ende po i përpunoj vetë të gjitha këto. Sapo ndodhi kjo, aq shpejt gjërat kanë ndryshuar.”

Monica Garcia

Ylli 39-vjeçar i realitetit shprehu dhembshurinë e saj edhe për të tjerët që përballen me beteja të ngjashme.

“Unë po u dërgoj kaq shumë dashuri atyre që po pësojnë aborte spontane, probleme të fertilitetit, probleme shtatzënie, nëse keni një fëmijë engjëll dhe çdo gjë në mes.” Ajo shprehu mirënjohjen për sistemin e saj të mbështetjes, duke shtuar, “Jam shumë mirënjohëse për mjekët e mi të jashtëzakonshëm dhe sistemin e mrekullueshëm të mbështetjes. Jam shumë e bekuar që ju kam të gjithëve në këndin tim dhe vlerësoj se sa të bukur keni qenë për mua për këtë fëmijë. Unë të dua dhe jam shumë mirënjohës për ty.🤍🤍🤍.”

Monica Garcia

Monika fillimisht zbuloi shtatzëninë e saj në fillim të këtij muaji Skedarët Viall podcast, duke ndarë se ajo ishte shtatë javë dhe se lajmi erdhi si një surprizë. “Sapo e kuptova fjalë për fjalë”, pranoi ajo. “Unë nuk i kam thënë asnjë mbret, përveç shokut tim më të mirë.” Ajo mësoi për shtatzëninë e saj gjatë një vizite në kujdesin urgjent për një çështje që nuk kishte lidhje.

Monica Garcia

Megjithatë, disa fansa të RHOSLC pyeti nëse ish-ylli i realitetit televiziv po gënjeu për shtatzëninë që në fillim dhe spekuloi nëse e gjitha ishte një marifet publiciteti. Një person shkroi, “Nuk mund të besoj se dikush do të falsifikonte diçka kaq personale për publicitet. Unë me të vërtetë shpresoj se nuk është e vërtetë!”

Monica Garcia

Një tjetër fanse komentoi: “Sinqerisht, në këtë pikë, asgjë nuk më befason me yjet e reality TV. Mund të jetë padyshim një marifet.”

Dikush ka postuar: “Marifet në publicitet apo jo, është jeta e saj personale. Unë mendoj se të gjithë duhet të tërhiqen dhe ta lënë atë të merret me biznesin e saj privatisht.”

Monica Garcia

Një tjetër tifoz nuk u pajtua – duke thënë, “Nëse rezulton të jetë një marifet, është vërtet zhgënjyese. Fansat investojnë në historitë e tyre dhe meritojnë ndershmëri.”

Ndërsa një tjetër thjesht shkroi: “Pse dikush do ta besonte këtë gënjeshtar është përtej mua”.

Dikush erdhi tek e Monikës mbrojtjes, “Unë mendoj se njerëzit duhet t'i japin asaj përfitimin e dyshimit derisa të provohet e kundërta. Përhapja e thashethemeve si kjo është vërtet e dëmshme.”

Monica Garcia

Monika tregoi me humor se si ia dha lajmin babait, Braxton Knighti cili menaxhon Wasatch Excursions në Utah.

“Po nisesha në një udhëtim pune dhe isha në aeroplan. Ai tha: “Të dua shumë”, dhe unë thashë “Jam shtatzënë” dhe më pas (e ktheva) telefonin tim (në modalitetin e aeroplanit për t'u nisur). Kjo ishte shumë e frikshme, por funksionoi sepse kisha shumë frikë nga përgjigja e tij. Unë isha si “modaliteti i aeroplanit” dhe ai kishte kohë për ta përpunuar.”

Monica Garcia

me uljen, BraxtonI emocionuar që do të bëhej baba për herë të parë, kishte përpunuar lajmin.

“Ne ishim të dy në shok, por ai ka qenë i jashtëzakonshëm (dhe) kaq mbështetës.” Monika shtuar.

Monica Garcia

Monikanënë e katër fëmijëve nga martesa e saj e mëparshme me Mike Fowlergjithashtu ndau se ishte e kujdesshme për prezantimin Braxton fëmijëve të saj, duke dashur të sigurohej se marrëdhënia ishte serioze. “Unë jam shumë, shumë mbrojtëse ndaj vajzave të mia dhe, sinqerisht, shtatzënia është ajo që ka vënë gjithçka në lëvizje,” shpjegoi ajo. Çifti ka një vit që kanë ende lidhje Monika kishte mbajtur identitetin e tij dhe marrëdhënien e tyre të ulët, duke u larguar nga modeli i vendosur nga historia e takimeve të nënës së saj.