Monica Garcia në periudhën e saj të "ftohjes" nga RHOSLC

Klea

Monica Garcia në periudhën e saj të “ftohjes” nga RHOSLC

Është vetëm shkurt, por e Monica Garcias koha si amvise është si thënia e marsit: si luan, si qengji jashtë. Nëna e vetme e katër fëmijëve shpërtheu Amvise të vërteta të Solt Lake City duke goditur kokat me të gjithë shokët e saj të aktorit dhe duke mos pasur turp për këtë.

Por pas bombës se ajo ishte fshehurazi (?) pas llogarisë së trolleve në Instagram Reality Von Tease, Monica e gjeti veten të vendosur në akull. Menjëherë pas ribashkimit të sezonit 4 të RHOSLC, u njoftua se Monica do të largohej nga shfaqja pas vetëm një sezoni.

Ftohje apo ngrirje?

Gjatë një paraqitje të fundit në podkastin e Sirius XM Reality Checked, Monica ndau ndjenjat e saj për këtë me prezantuesen Dorinda Medley. “Nuk e di se çfarë do të thotë. Nëse do ta shikoja logjikisht, apo jo, thjesht do të mendoja, e dini, gratë e tjera kanë nevojë për kohë për t’u qetësuar. Më duhet kohë për t’u qetësuar. Prodhimi ka nevojë për kohë për t’u qetësuar.”

Monika vuri në dukje se ajo që u zhvillua në shfaqje “preku më shumë se vetëm mua” dhe “më shumë se vetëm gratë”. Tani kjo është një nënvlerësim.

Ajo shtoi, “Dua të them, gjithçka po del [Heather Gay’s] edhe syri i zi ishte ndoshta ri-shkaktues edhe për prodhim. Unë mendoj se të gjithë kanë nevojë vetëm për një frymëmarrje, ndoshta kjo do të thotë.”

Monika nuk e duron dot vapën

Producenti Ekzekutiv dhe Bravo Daddy Andy Cohen e quajti daljen e Monica “një pushim”. Por, ai asnjëherë nuk tha në një mënyrë apo tjetër nëse kjo “thyerje” ishte zgjedhja e Monikës. Megjithatë, tifozët nuk janë budallenj. Pse do të largohej Monika nga treni me lëng mishi i Real Housewives kur ai është me shpejtësi të plotë?

Pavarësisht kësaj, Monica pranoi gjatë intervistës se nuk ishte “e përgatitur” për vapën që do t’i sillte ribashkimi. “Unë mendoj se njerëzit gjithashtu nuk e kuptojnë vetëm presionin e ecjes në atë dhomë dhe të dinë që të gjithë sytë janë mbi ju. Dua të them, Angie [Katsanevas] tha, askush nuk të do këtu. Më duhej të hyja në atë situatë duke e ditur se do të ishte një gjakderdhje.”

Pavarësisht armiqësisë nga shokët e saj të kastës, të paktën Monica kishte një person në cepin e saj. Ajo përfundoi, “Do të them se jam shumë mirënjohëse që isha pranë Andit sepse në fund të ditës, ai ishte i vetmi person që kisha në krah. Kështu u ndjeva.”