Monica Garcia akuzon prodhimin RHOSLC se i ka kërkuar asaj të gënjejë

Klea

Monica Garcia akuzon prodhimin RHOSLC se i ka kërkuar asaj të gënjejë

Gjithnjë e më shumë po dalin Monica Garcia dhe si e gjeti veten në sezonin 4 të The Real Housewives of Solt Lake City. Shtëpia e tanishme e pushuar nga puna i vuri flakën Bravosferës me personalitetin e saj shpërthyes dhe sjelljen e thuajse-si-është.

Mosmarrëveshjet e saj më të mëdha ishin mes bashkë-yjeve Angie Katsanevas dhe Lisa Barlow. Megjithatë, gjërat shpërthyen në fytyrën e Monikës gjatë darkës së tyre të fundit në Bermuda. Amvisa veterane, Heather Gay, e mposhti yllin e Bravo-s, student i vitit të parë, për trolling të kastit të RHOSLC në internet që nga gushti 2021.

Në monologun tashmë viral, Heather sulmoi nënën e katër fëmijëve për gënjeshtër për të kaluarën e saj për të marrë pjesë në shfaqje. “Kështu e dini se unë po them të vërtetën,” i tha ajo Monikës. “Kam formulën tuaj perfekte. Faturat. Dëshmi. Afati kohor. Pamjet e ekranit. Përplasni gjithçka për të dëshmuar se jeni duke sulmuar bullizmin dhe trollin e fyer dhe se nuk e meritoni të jeni në këtë tavolinë apo askund pranë ndonjërit prej nesh për mënyrën se si na keni trajtuar.”

A ekspozoi Monica prodhimin RHOSLC?

Jo vetëm që Monika gënjeu për përfshirjen e saj në llogarinë e Instagramit të Reality Von Tease dhe marrëdhënien e saj me Jen Shahun, por ajo gjithashtu gënjeu për blerjet në butikun e Meredith Mark në Salt Lake City.

Në një sezon të mëparshëm, kishte një histori të shkurtër që rrethonte Jen, kriminelin tashmë të dënuar dhe një nga asistentët e saj që dyshohet se vidhnin nga dyqani i Meredith. Gjatë heqjes së saj epike, Heather ekspozoi Monikën se ishte në butik kur u vodh tufa në fjalë.

“Nuk isha unë,” tha Monika. “Unë nuk kam vjedhur mut,” përpara se Meredith të përgjigjej, “Ti ishe në dyqanin tim Monica; është në pamjet e mia të sigurisë.”

“Unë nuk thashë që nuk isha në dyqanin tuaj,” vazhdoi Monica. “Unë nuk të kam vjedhur.”

Meredith u përgjigj: “Unë nuk po të akuzoj për vjedhje, por ti më the: “Kjo është hera e parë që jam këtu”.

Sigurisht, gjatë këtij momenti, producentët futën një rikthim të dyshimtë të herës “të parë” të Monikës në dyqan. Por në një intervistë të re me The Cut, Monica pretendoi se prodhuesit e RHOSLC e drejtuan atë të gënjejë.

Cila është E VËRTETA?

Duke iu afruar mishit dhe kockave këtu, Monica menjëherë zotëroi gënjeshtrat e saj se më parë ishte në dyqanin e Meredith-it. “Mirë, e thashë këtë në ribashkim dhe nuk u transmetua,” filloi ajo.

“Kur shkova në dyqanin e Meredith-it, prodhimi erdhi tek unë; ata thanë, “Mirë, ne do ta luajmë këtë sikur nuk keni qenë kurrë më parë këtu.” Dhe unë thashë: “Epo, unë kam qenë këtu më parë. Unë kam qenë këtu me Jen.” Dhe ata thanë: “Nuk ka rëndësi. Nuk do të luajmë kështu. Ne do ta luajmë atë sikur të jetë hera juaj e parë këtu.”

Monica vazhdoi, duke shpjeguar se Bravo zgjodhi të mos transmetonte deklaratat e saj në ribashkim; megjithatë, “kjo është e vërteta e sinqertë e frikshme.”

“Unë do të ulem këtu dhe do ta marr, dhe njerëzit më quajnë gënjeshtar, por ja çfarë ndodhi.”

Pas përfundimit të menjëhershëm ikonik të sezonit 4, fansat dhe shikuesit kanë pyetur veten nëse momenti mahnitës ishte planifikuar. Sipas producentit ekzekutiv Andy Cohen, Bravo kishte zero njohuri për Reality Von Tease ose planin e Heather.

“Mendoj se ajo kishte menduar shumë për këtë. Dhe unë mendoj se ajo ishte e ndezur, e mërzitur dhe e pasionuar, “tha ai.