Momenti 'Më i keq' i Xhirimit të Joe Gorga në RHONJ, sezoni 14

Klea

Momenti 'Më i keq' i Xhirimit të Joe Gorga në RHONJ, sezoni 14

Sezoni 14 i Amvise të vërteta të Nju Xhersit ishte e vështirë për të gjithë, përfshirë Teresa Giudice. Por për vëllanë e saj, Joe Gorga, dhe bashkëshortes së tij, Melissa Gorga, ky mund të ketë qenë një nga vitet më të vështira në kamera. Fatmirësisht të gjithë mbijetuan.

Gjatë një episodi të fundit të podcast-it të Melissa-s, On Display, çifti iu përgjigj pyetjes së një fansi në lidhje me ngritjet dhe uljet e xhirimeve të sezonit aktual. Për Joe, ai përmendi filmimin e ditëlindjes së tij dhe zyrtarizimin e dasmës së kunatës së tij. Melissa, nga ana tjetër, tha se ishte mirënjohëse që kamerat ishin në gjendje të filmonin vajzën e tyre duke shkuar në kolegj.

“Fakti që e kam të dokumentuar për mua është i madh. Sepse kurrë nuk do të kishte njeri që thjesht të filmonte Joe dhe unë e lë vajzën tonë, apo jo,” tha ajo. Më vonë, Joe tha se ishte momenti “më i keq” për të. “Sepse është shumë e trishtueshme,” tha ai.

Joe dhe Melissa po zihen edhe me Terezën

Pasi Melissa dhe Joe anashkaluan dasmën e Terezës gjatë sezonit 13, familja e realitetit është zotuar se nuk do të flasin më kurrë me njëri-tjetrin. Gjatë një interviste të shtatorit 2022, Teresa tha se nuk do të pajtohej kurrë me vëllain e saj pas përplasjes së tyre. “Jo, jo, jo, kështu është me të vërtetë,” tha ajo. “Kjo eshte.”

Dëgjuam murmuritje se xhirimet e sezonit 14 ishin të pakëndshme për shumë prej zonjave. “Nuk është një lundrim i lehtë. Kurrë nuk ishte”, tha Melissa në dhjetor 2023. Ajo vazhdoi në një intervistë ndryshe, duke thënë se kunatat kanë qenë në të njëjtën dhomë. Megjithatë, ata nuk ishin të interesuar të flisnin me njëri-tjetrin.

“Kemi qenë në të njëjtën dhomë së bashku. Nuk e di kush po thotë që ne nuk e kemi thënë”, tha ajo. “Ne të dy kemi zero dëshirë për të komunikuar dhe mendoj se është më mirë kështu. Si, kufijtë, “tha ajo.

Me Gorgas dhe Giudices që qëndrojnë larg njëri-tjetrit për këtë sezon të ri, Melissa u premtoi shikuesve se do të shihnin diçka ndryshe në serinë e ardhshme të episodeve. “… është freskuese”, tha ajo, pasi tha se fansat ishin “të lodhur nga drama familjare”.

Real Housewives of New Jersey vazhdon të dielave në orën 8/9c.