Momentet më tronditëse të Ribashkimit të Sezonit 4 të RHOSLC

Klea

Momentet më tronditëse të Ribashkimit të Sezonit 4 të RHOSLC

Ka një ton katrahurash për të shpaketuar nga Amvise të vërteta të Solt Lake City ribashkim. Kjo tre pjesë nuk ishte gjë e lehtë për t’u parë. Kishte bërtitje të vazhdueshme, biseda të tepërta, ndarje të Andy Cohen dhe zbulime të shumta. Zonjat RHOSLC dhanë një performancë emocionuese, pasi secila prej tyre donte të sigurohej që të dëgjoheshin. Këto ishin momentet më tronditëse të ribashkimit të sezonit 4 të RHOSLC.

Syri i Zi i Heather

Finalja e sezonit 4 të “Shtëpiakeve të vërteta të Salt Lake City” na dha shumë për të tretur. Por bomba më e madhe ishte kur Heather Gay zbuloi se Jen Shah ishte pas syrit të saj të zi. “Ndihesha sikur duhej të gënjej për ta mbrojtur atë”, tha Heather. “Bëra gjithçka që duhej… shkova në një turne librash dhe e mbrojta dhe e pranova për faktin se ajo më nxori syrin.” Shpejt përpara në pjesën e tretë të ribashkimit ndërsa Heather shpjegoi se çfarë ndodhi në të vërtetë.

Me ngashërime, Heather ndau: “Ishte shumë pije. U zgjova me një sy të zi. E dija që e mora nga Jen.” Mormoni i keq shpjegoi: “Xheni tha, ‘A të dhashë atë?’ Unë i thashë: “Mos u shqetëso, unë do të mbuloj”. Unë e mbuloja atë për tre vjet. Unë nuk do të ndaloja.” Të dy ranë dakord që ata do ta mohonin incidentin nëse Bravo nuk kishte pamje të Heather duke ndarë se ajo “është ende e shqetësuar për hakmarrjen”. Mendoj se është e sigurt të supozohet se Jen po vlon nga zemërimi ndërsa ulet pas hekurave.

Kush ishte Realiteti Von Tease

Sinqerisht, nuk jam ende i sigurt se kush ishte pas Reality Von Tease. Edhe pse Monica Garcia premtoi të derdhte të gjithë çajin gjatë ribashkimit, guxoj të them se ajo dështoi keq në këtë. Gjatë segmentit të saj, Monikës iu dha një shans që të përpiqej të bindte gratë e Salt Lake City dhe ne se ajo kishte një arsye të mirë për të bërë atë që bëri. Ajo që Monica ka në pica asaj i mungon në kujtesë pasi nëna e katër fëmijëve fjalë për fjalë nuk mund të mbante mend pse e filloi vërtet llogarinë e trolleve, me përjashtim të rrëzimit të Jen-it.

Monika foli më pak për fakte dhe më shumë në zhargonin e fshehtë të viteve 2000, duke u tallur: “Edhe Gossip Girl nuk mund të qëndronte Gossip Girl përgjithmonë”. E vërteta tronditëse ishte se Monika nuk mund të kujtonte pse ishte sjellë si një vajzë e keqe, një shkollë e mesme, një libër i djegur dhe gjithçka.

Mary akuzon Whitney-n për racizëm

Sinqerisht vazhdoj të harroj që Mary Cosby ishte në këtë sezon. E fundit që pamë për të ishte në Motelin Trixie duke porositur 20 McNugget dhe jo duke i ndarë me prodhimin. Mary ishte në divan për të gjitha pesë minutat përpara se të akuzonte Kishën LDS si “raciste”. Dhe ndërsa Heather mbështeti pretendimet e saj se kisha ishte themeluar mbi princa racistë, Mary e goditi Whitney Rose me disa akuza të sajat.

Whitney dhe Mary nuk janë rikthyer kurrë në rrugën e duhur, dhe kur bjondja thirri armikun e saj të përhershëm për postime të këqija, Mary ia ktheu duartrokitje, duke pretenduar se ajo “nuk postoi asgjë për” Whitney-n, por fatmirësisht, produksioni Bravo na tregoi se ajo në të vërtetë postoi në Twitter , “Kjo më tregon se Whitney është gjithashtu raciste.”

Maria vuri në dukje se ajo e bazoi mendimin e saj tek Uitni që u rrit në Kishën e Jezu Krishtit të Shenjtorëve të Ditëve të Mëvonshme. Edhe pse ajo është larguar nga kisha, Maria vazhdoi të vinte për të. Maria i tha Andit “se ngjyra jonë është e mallkuar nga ngjyra e Kainit. Dhe zezakët do të jenë në një parajsë tjetër… dhe ne do të jemi ndihma.” Në mënyrë të justifikuar, Whitney pyet se çfarë ka bërë, por Maria nuk ka shembuj dhe vëren: “Nuk është ndonjë gjë që bën apo thua; janë veprimet tuaja. Dhe është një ndjenjë, dhe duhet të jesh ngjyra ime për ta njohur atë.”

Çështjet e vizave të Jack Barlow

Ndoshta momenti më qesharak në ribashkimin e Sezonit 4 ishte kur Lisa Barlow thirri se djali i saj, Jack Barlow, kishte “rrëmbyer” në misionin e tij. Natyrisht, mendova se 18-vjeçari ishte zgjuar dhe e kuptoi se nuk donte të bënte një mënyrë jetese trevjeçare shtypëse, por e kisha gabim. Rezulton se Jack kishte qenë duke qëndruar në Kaliforni për shkak të vështirësive teknike me vizën e tij. Ai mendoi se zyrtarët kolumbianë do të dëshironin të shihnin një foto të paketës së tij gjashtëshe.

Paralajmërim spoiler—ata nuk e bënë dhe e detyruan të riparaqiste dokumentet e tij për vizë. Lisa qeshi që Jack ia kishte dërguar fotografinë me gjashtë pako “Qeverisë Kolumbiane ashtu siç i pëlqente fotografia e vizave, duke menduar se ishte qesharake, dhe ata e mohuan atë. Kështu që ai duhej të riaplikonte.” Jezusi, të jetë i llastuar dhe naiv; çfarë kombinimi.

Monika kundër nënës së saj

Sikur të mos mjaftonte pjesëmarrja e Monikës në llogarinë e trollit, ajo kishte edhe mish viçi të madh me nënën e saj. Andi dhe shikuesit u nxituan të mësuan se Linda ishte arsyeja pse të afërmit e Monikës në Bermudë anuluan në minutën e fundit. Fillestarja tregoi se ishte “një mister i pazgjidhur sepse unë dhe nëna ime nuk po flasim” dhe se nëna e saj ishte “shumë, shumë e inatosur” sepse prodhuesit nuk do të paguanin që ajo të fluturonte në ishull.

Çështjet u përkeqësuan kur Monika u hap se pse nëna e saj e la atë në moshën 12-vjeçare, dhe ju e merrni me mend; ishte të “ndiqte ëndrrën e saj” për të qenë në TV. Monica tregoi një histori treguese se si mendoi se mund të kishte çuar në audicionin e Real Housewives, duke ndarë: “Dhe mamaja ime tha, ‘Le të themi një lutje’. … Ajo fjalë për fjalë tha: ‘Zotëri, nëse nuk është Monika, le të jem unë’.

Monica është Sue e lumtur

Së fundi, kush e kishte vënë Monikën duke i hedhur një këpucë një vogëlushi në kartën e tyre të Bingos të Ribashkimit të Sezonit 4 të RHOSLC? Jo? As unë. Por të gjithë mësuam se gjatë drekës greke të Pashkëve të Angie Katsanevas, Monika u rrëzua nga disa shkallë ku nuk ekzistonte një kangjella. Ki parasysh, ishte më pak se gjysmë fluturimi, por ajo ende kërcënoi se do ta padiste Anxhin. Monika u përpoq të hidhte Meredith Marks nën tavolinë duke thënë: “Ajo tha: ‘A do shtëpinë e saj? Mund ta marrësh shtëpinë e saj.’

Bravo riprodhoi pamjet video të Monikas duke humbur këmbët dhe dukej se shumë njerëz në bodrum i erdhën në ndihmë. Të afërmit e Anxhit i thanë asaj të hiqte takat, i kërkuan akull dhe i ofruan një dorë. Në vend të kësaj, gjithçka që ata morën në këmbim ishin disa fjalë mallkuese të zgjedhura dhe një këpucë e hedhur ndaj fëmijës së tyre. Nuk është mirë, e hënë. Gëzohem që dëgjoj se ajo nuk do të kthehet për Sezonin 5.