Momentet më tronditëse të Erika Jayne në RHOBH

Klea

Momentet më tronditëse të Erika Jayne në RHOBH

Ylli i Pretty Mess nuk është i panjohur për të qenë në qendër të vëmendjes, qoftë publiciteti i mirë apo i keq. Në fakt, unë do ta argumentoja këtë Erika Jayne ka bërë që buka dhe gjalpi i saj të jetë polarizues kur bëhet fjalë për vendin e saj në Amvise të vërteta të Beverly Hills.

Pjeshkë e Gjeorgjisë filloi si një amvise e qetë, shpesh e heshtur nga burri i saj, Tom Girardi. Por gjatë sezoneve të shumta, Erika doli nga hija e tij dhe bëri emër për veten e saj, megjithëse shumë mund të argumentojnë se nuk ka qenë e mirë. Këtu janë momentet më tronditëse të Erika Jayne si shtëpiake.

Momenti i ashensorit të Erikës

Besojeni apo jo, Erika ka një aftësi për kohën, veçanërisht kur bëhet fjalë për pjekjen e shokut të saj të aktorit, Sutton Stracke, për të qenë një debutuese e tensionuar që duhet të heqë shkopin nga derrière e saj. Sutton kishte bërë të ditur se nuk ndihej rehat me performancën e Magic Mike kryesisht për shkak se kishte veshur pantallona. Cfare mund te them? Gruaja i urren pantallonat. Dhe vetëm pse Erika u zotua të hiqte dorë nga lufta me gratë për huazim, sepse, me sa duket, ajo është një katolike e mirë (kush e dinte), këngëtarja bëri një përjashtim këtë herë.

Ndërsa zonjat po përgatiteshin të lironin qytetin e mëkatit, Zoti i dërgoi një kockë Erikës kur ashensori hapej dhe miku i saj dhe ylli i Magic Majk ishte për mrekulli brenda. Erika vazhdoi të thoshte me shaka: “Ky është shansi juaj për t’i kërkuar falje mikut tim, për të cilin thatë se ishte në krye dhe shfaqja ishte e dobët.” Sinqerisht, ky është një helevator për të cilin jam i kënaqur që nuk po hipja.

Erika Tears Into Eileen

Erika mund të ngjall frikë vetëm me një vështrim, dhe kjo është një pjesë e madhe e arsyes pse ne e duam atë. Megjithatë, unë mendoj se shumica mund të pajtohen se nuk është mirë të jesh në fund të urrejtjes së saj. Kush mund ta harronte udhëtimin e vajzës kur Erika e shpërtheu Eileen Davidson për të grirë fjalët e saj?

Eileen bëri një gabim të madh kur theksoi se ajo nuk duhet të jetë kaq e zemëruar me shokët e saj të filmit, sepse “nuk ishte sikur ajo vrau fëmijën tuaj”. Pa e ditur Eileen, djali i Erika punonte si polic. Tregoni dramatikën ndërsa Erika shpjegoi se jetonte çdo ditë duke u shqetësuar për fëmijën e saj.

Erika shkoi nga 0 në 100 sa hap e mbyll sytë dhe u bë e keqe teksa i tha aktores së telenovelës: “Mos e rrit kurrë vrasjen e fëmijës tim. Fëmija juaj nuk vesh uniformë çdo natë. Mbylle gojën.” Mësimi i nxjerrë: Mos e rrit kurrë djalin e Erikës.

Erika nuk i beson askujt

Ka një thënie që thotë, kur dikush ju tregon se kush është herën e parë, besojini. Megjithatë, Erika nuk e jeton kështu jetën. Gjatë sezonit 7, Erika u hap pak për fëmijërinë e saj, duke vënë në dukje se nëna e saj, nganjëherë, ishte “shumë besimtare”. Në atë moment, si një vajzë e re, Erika u zotua të mos ishte kurrë si nëna e saj, duke qarë për një burrë.

Në vend të kësaj, ajo mësoi veten të kontrollohej dhe madje ndryshoi lartësinë e zërit të saj, gjë që shikuesit e kanë vënë re gjatë viteve. Thërrmimi i Erikës “Unë kurrë nuk do të jem aq i dobët” foli shumë se kush është ylli në të vërtetë. Ajo është një kameleon që mësoi të ndryshojë ngjyrat e saj pa marrë parasysh se në çfarë situate u gjend. Skena ishte vërtet magjepsëse.

Hong Kong dhe Natën e Mirë

Ishte fikur dritat për Dorit Kemsley kur Erika erdhi për të, ndërsa vajzat ishin në Hong Kong. I gjithë shkëmbimi u nxit nga Pantygate kur Erika veshi një fustan stilisti dhe zgjodhi të shkonte komando. Në atë kohë, amvisa e re, Dorit, mendoi se lëvizja ishte pa klasa. Ndërsa ishte në varkën e hedhurinave, Erika vuri në dukje në rrëfimin e saj se nuk ishte e sigurt pse Dorit po përpiqet të grindet. Pasi u ndërpre një shumë herë, Erika ia ktheu duartrokitje: “Më lër të mbaroj Dorit. Ju flisni shumë.”

Askush për të heshtur, Dorit u përpoq të bënte pallua, duke u përgjigjur: “Ti nuk flet mjaftueshëm”, por pendët e saj u shkulën menjëherë ndërsa Erika bërtiti: “Unë them sh*t të rëndësishëm. Ju thoni shumë sh*t të mërzitshme.”

Erika nuk gaboi, pasi aktorët dhe Dorit mbetën pa fjalë për pjesën tjetër të lundrimit në lumë.