Momentet më tronditëse poshtë kuvertës ndonjëherë

Klea

Momentet më tronditëse poshtë kuvertës ndonjëherë

Poshtë kuvertës ekskluziviteti ka pasur padyshim pjesën e tij të drejtë të linjave të komplotit që tronditin varkën dhe i mbajnë shikuesit të flasin shumë kohë pas përfundimit të sezonit. Është një shfaqje që ndjek dramën midis ekuipazhit sezonal dhe të ftuarve të tij çarter në një jaht që lundron në vende të bukura – nuk jemi të sigurt se si mund të jo ji interesant!

Megjithatë, sigurisht që ka disa momente Below Deck që tronditën fansat më shumë se të tjerët. Le të eksplorojmë momentet më tronditëse në historinë e Below Deck.

Poshtë Deck Down Under Sezoni 2, bosun Luke Jones u ngjit i dehur në kokat e Margot Sisson një natë pa pëlqimin (ndërsa dukej krejtësisht i zhveshur, siç do ta kujtojnë shikuesit për fat të keq). Shikuesit u ringjallën kur kapiteni i preferuar i fansave Jason Chambers pushoi Luke për sjellje të pahijshme seksuale.

Sidoqoftë, anëtarja e ekuipazhit të Luke, Laura Bileskalne, dukej se mori anën e Lukës në këtë çështje, duke thënë se ai nuk duhej të ishte shkarkuar. Ajo gjithashtu bëri disa komente fajësuese për viktimat për Margot. Po! Kapiteni Chambers më pas shkarkoi Laurën gjithashtu. Shikuesit ishin të dy të tronditur nga incidenti dhe të gëzuar kur panë kapiten Chambers duke ndërmarrë veprime kundër Luke dhe Laura.

Ashton Pienaar duke rënë në bord

Ashton Pienaar për Below Deck

Ashton Pienaar nga Sezonet 6 dhe 7 të Below Deck i shqetësoi shikuesit kudo kur ra në bordin e varkës. Për një minutë, dukej shumë e frikshme. Këmba e Ashton u kap në linjën e përdorur për të tërhequr tenderin e jahteve. Me këmbën e kapur në litar, ai u hodh në det dhe u tërhoq zvarrë. Gjatë gjithë kohës ai u përpoq të mbante kokën mbi ujë.

Me ndihmën e shokëve të tij të anijes, ekuipazhit të kamerës dhe kapitenit Lee Rosbach, Ashton ishte në gjendje të shpëtonte dhe të tërhiqej në breg. Për shkak se incidenti për një moment dukej sikur mund të kishte qenë fatal, shikuesit ishin në buzë të sediljes së tyre ndërsa e shikonin atë duke u shfaqur në ekran. Të gjithë tifozët morën një psherëtimë të lehtësuar kur Ashton ishte i sigurt (si ne!)

Hannah Ferrier pushohet nga puna për posedim farmaceutik

momentet më tronditëse Below Deck

Shume nga Poshtë Deck Mesdheut Fansat ishin të zemëruar Kapiteni Sandy Yawn pushoi nga puna Hannah Ferrier sepse kishte me vete ilaçet e saj të supozuara për ankthin në jaht. Kur Malia White zbuloi se Hannah kishte Valium në bord, ajo ia raportoi atë kapitenit Sandy. Hannah dyshohet se kishte në posedim edhe një stilolaps vape, të cilin ajo pretendoi se ishte e ligjshme në Spanjë, dhe për këtë arsye mendoi se duhej të ishte mirë duke pasur parasysh vendndodhjen e tyre.

Megjithatë, me sa duket nuk ishte mirë dhe Sandy e pushoi Hannah-n, duke përmendur ligjin detar. Sandy shpjegoi se Hanës do t’i duhej të regjistronte ilaçet e saj paraprakisht. Si Hannah, ashtu edhe shikues të ndryshëm të Below Deck menduan se ndoshta kapiteni Sandy po kërkonte një arsye për të hequr qafe anëtarin e ekuipazhit, dhe për këtë arsye thjesht gjetën diçka për ta bërë atë.

Kapiteni Sandy ka thënë që atëherë se gjuajtja nuk ishte personale. Ajo shpjegoi se nëse e lejonte anëtarin e ekuipazhit të qëndronte në bord me ilaçe pa e regjistruar më parë, ajo mund të kishte humbur punën e saj. Pavarësisht, ky mbetet një nga momentet dhe goditjet më tronditëse të ekskluzivitetit Below Deck.

Fiasko në vaskën e nxehtë të Lexi Wilson

momentet më tronditëse Below Deck

Zierja e dytë Lexi Wilson ishte në qendër të një prej betejave më dramatike që është parë ndonjëherë. Gjithçka ra në Mesdheun Below Deck. Shikuesit e dinin se gjërat do të shkonin në jug kur Lexi njoftoi një episod se ajo nuk do të vepronte më “mirë”. Më pas ajo kërcënoi se do ta mbyste kuzhinierin Mathew Shea.

Më vonë gjatë episodit, ekuipazhi i jahtit vendos të luajë “Të vërtetën ose Guximin” në një vaskë të nxehtë. Ne i sfidojmë lexuesit tanë të mendojnë një herë në histori që ky skenar ka përfunduar ndonjëherë mirë. Ky nuk ishte përjashtim. Gjatë lojës, Lexi filloi të sulmonte ekuipazhin dhe t’i thërriste me emra. Dhe, ajo madje ia futi me forcë gjoksin Lloyd Spencer-it.

Por Lexi nuk mbaroi. Ajo vazhdoi t’u bërtiste të gjithëve, duke fyer të gjithë ekuipazhin, madje e shtyu Mzi Dempers nëpër galerë. E gjithë situata ishte me të vërtetë një nga grindjet më të çmendura në ekskluzivitetin Below Deck.

Sezoni 11 i Below Deck vazhdon të hënën në orën 9/8c në Bravo.