Momentet më të vështira të rregullave të Vanderpump

Klea

Momentet më të vështira të rregullave të Vanderpump

Rregullat e Vanderpompës kasti ka pak ose aspak turp. Kjo i bën ata argëtues dhe dramatikë, por edhe shumë, shumë të këputur. E mbani mend kur Lala Kent shkoi te një trajner aktrimi, i cili e bëri atë dhe Scheana Shay të bënin zhurmë orgazme? Apo kur Kristen Doute mblodhi postën e saj nga Tom Sandoval me atë fustan ikonik jeshil me prerje të ulët? Apo gjatë gjithë kohës që James Kennedy e quajti veten në mënyrë unike si Kanye West i bardhë?

Ky kast po u jep vazhdimisht shikuesve siklet të dorës së dytë. Përpara sezonit 11, ne po shikojmë mbrapa në disa nga momentet më të vështira në rregullat e Vanderpump deri më tani.

Jax Taylor dhe Laura Leigh’s Break Up

Jax Taylor filloi të takohej me Laura Leigh si një rikthim nga Stassi Schroeder. Si rezultat, Stassi dhe Laura Leigh hynë në një luftë të paharrueshme në një takim të stafit të SUR. Laura Leigh e mbrojti me pasion Jax-in në atë kohë. Shpërblimi i saj? Jax e braktisi të varurin që po shërohej pas një prej takimeve të saj.

Pas një momenti kaq të pashpirt dhe të denjë, Laura Leigh u zotua të vinte në SUR çdo ditë gjatë turneve të tij dhe ta thërriste jashtë. Ky plan u ndërpre kur ajo mori një punë për aktrim dhe u largua nga reality show. Por momentet e saj më të vështira qëndrojnë me fansat e VPR gjithë këto vite më vonë.

Dasma e parë e Scheana Shay

Përgjatë serialit, përpjekjet e Scheana-s për të bërë gjithçka të duket perfekte, në të vërtetë rezultojnë në momentet më të vështira. Dasma e saj e parë ishte një katastrofë totale. Scheana, në modalitetin e madh bridezilla, tërbohej kundër planifikuesit të saj të dasmës gjatë gjithë kohës. Ajo bërtiti “Nuk po ndihem më zen!” duke pritur në një dollap. Pastaj ajo bëri që ceremonia të fillonte nga e para sepse koha nuk ishte perfekte. Në pritje, ajo pothuajse pati një shkrirje në lidhje me kërcimin e dollarit. Dhe të nesërmen, ajo i detyroi miqtë e saj të merren me pastrimin.

Në pamje të pasme, këto ishin ndoshta shenja që martesa nuk ishte menduar të ishte. Ndërsa fansat janë kritikë për bashkëshortin e saj të dytë Brock, nuk ka dyshim se ajo ishte shumë më e qetë në dasmën e tyre.

Sikur Scheana të mos ishte mjaft e çuditshme, kjo ishte e njëjta ngjarje ku Tom Schwartz i dha Katie Maloney-t unazën famëkeqe në një fije.

Fjalimi i festës së fejesës së Kristen

Fejesa e Katie dhe Schwartz ishte riprezantimi zyrtar i Kristen dhe Stassi në grupin e miqve. Në një nga momentet më të bukura të modës VPR, të dyja zonjat ishin ndër të ftuarat më të veshura. Megjithatë, si zakonisht, Kristen zgjodhi kaosin. Këtë herë, me një fjalim/dolli të gjatë dhe të rrëmujshëm. Kush mund ta fajësonte me të vërtetë Lalën që i bërtiti asaj për ta “përfunduar atë”.

Tom Sandoval’s Trupet Playing

Shikuesit e VPR po shqetësoheshin pas ndjekjeve muzikore të Sandoval shumë përpara ditëve të tij të kopertinës. Një nga tiparet e tij klasike narcisiste është se ai mendon se është shumë më i talentuar se sa është në të vërtetë. Ky moment i veçantë ishte shumë i dhimbshëm për sytë dhe veshët tanë.

Obsesioni i Scheana-s Rob Valletta

Pasi martesa e saj përfundoi, Scheana u bashkua me ish-in e saj Rob Valletta, për të cilin ajo pretendonte se ishte në të vërtetë dashuria e jetës së saj. Është e vështirë të zgjedhësh vetëm një moment të Robsession të Scheana-s si pjesën më të frikshme të sezonit 6 të VPR. A ishte kur ajo pretendoi se ai vendosi një televizor në shtatë minuta (“I caktova kohën”)? Kur ajo zbuloi se e kishte emërtuar tashmë fëmijën e tyre të parë (“Madison Marie Park Valletta”)?

Ajo që e bëri më keq ishte se Rob e injoroi plotësisht Scheanën dhe dukej i mërzitur aktivisht prej saj. Ai madje i tha Jax-it, në kamera, se “I love you” e Scheana-s e bëri atë të pakëndshëm sepse nuk ndihej njësoj. Kur njerëzit u përpoqën të kalonin në Scheana, kjo rezultoi në disa nga momentet më të tmerrshme të shfaqjes. Çdo shikues mund të lidhej me shprehjen e ngatërruar të Kristenit, ndërsa Scheana shkonte më tej në mohim.

I dashuri i Stassi Schroeder që zvarritet nga Lisa Vanderpump

Pas vitesh që kishte dëgjuar për të, i dashuri i Stassit, Patrick, më në fund u shfaq në emision. Dhe ai shpejt u bë një nga anëtarët më të këqij të kastit. Kur takoi Lisa Vanderpump, ai bëri një koment të ashpër për të pasmet e saj. Gjithçka që mund të bënte Stassi ishte të spërkatte në përgjigje. Siç vuri në dukje Lisa, ishte e egër të shihje Stassi-n gjithmonë të hapur të sillej kaq të butë. Edhe urrejtësit më të mëdhenj të Stassit, si Tom Sandoval, mund ta shihnin se ajo meritonte më mirë.

Shishja e bebit Lala Kent

Scheana mund të jetë pjesëtarja më e ashpër e kastit, por ajo gjithashtu ka bërë disa dridhje të saj. Publiku nuk u lidh kurrë më shumë me Scheanën sesa kur ajo zbuloi rutinën e natës së Lalës. Vërtet, një nga zbulimet më befasuese ishte se Lala pi nga një shishe bebesh që ajo e quan “baba”. Shprehja e habitur e Scheana-s i tha të gjitha.

Dhurata e një pinguini nga Scheana

Ju kujtohet Adam Spot, barbeku i SUR? Për shkak se Scheana nuk mëson kurrë, ajo e zëvendësoi Robin me Adamin si objekt të obsesionit të saj. Gjatë gjithë sezonit, ajo pretendoi në mënyrë jo bindëse se Adami ishte shoku i saj më i mirë.

Dhe, më e keqja nga të gjitha, ajo i bleu atij një pinguin. Menjëherë pas kësaj, situata shpërtheu në finalen e Sezonit 7. Scheana e pyeti nëse ai e donte atë dhe nuk do ta merrte “jo”-në e tij si përgjigje. Ajo as që arriti t’i tregonte për pinguinin. Dhe pas gjithë kësaj, Adami e bëri fantazmë.

Debrief Scandoval i Sandoval dhe Rachel Leviss

Momentet më të vështira të sezonit 10 pothuajse ekskluzivisht i përkisnin Rachel Leviss dhe partnerit të saj të lidhjes. Në skenën e parë – dhe në thelb të vetme – të tyre si çift, Rachel dhe Sandoval nuk po shisnin askënd në historinë e tyre të dashurisë. Nga këmbëngulja e tyre që ata nuk mund të putheshin në kamera deri tek ai duke e quajtur Ariana, ishte shumë e vështirë për ta parë. Ndoshta kjo është arsyeja pse Rasheli refuzoi të filmonte më për episodin pas skadovalit.