Momentet më të vështira në historinë e Bachelor

Klea

Momentet më të vështira në historinë e Bachelor

Në 22 vjet Bachelor ka qenë në transmetim, ka pasur disa momente serioze të vrullshme. Nga ndarjet tepër emocionale e deri te fatkeqësitë në xhirime, nuk kanë munguar momentet e sikletshme. Sikur të shihje dikë të refuzohej çdo episod nuk ishte mjaft e vështirë. Le të hedhim një vështrim prapa në disa nga momentet më fatkeqe.

Trëndafili i fundit i Juan Pablos

Në finalen e sezonit 18, Juan Pablo dha një nga linjat më pak romantike në historinë e Bachelor, kur i dhuroi trëndafilin e tij të fundit finalistes Nikki Ferrell. Pasi i tha se nuk ishte gati të propozonte, ai i ofroi trëndafilin dhe i tha: “Më pëlqen shumë. Shumë.” Ajo dukej e pakëndshme dhe pati një moment heshtjeje të sikletshme përpara se ajo të pranonte pa dëshirë trëndafilin.

Zakonisht, finalja e Bachelor përfshin lot gëzimi dhe fjalime të ndyra, por momenti i fundit i Juan dhe Nikit dukej si fundi i një takimi të keq.

Jesse Palmer duke zgjedhur vajzën e gabuar

Në sezonin 5, Bachelor Jesse Palmer bëri një gabim të rëndë gjatë një ceremonie trëndafili. Ylli i futbollit tha rastësisht emrin e vajzës së gabuar, duke i dhënë trëndafilin e tij të fundit Katie-t në vend të Karen. Po. Ai shpjegoi se çfarë ndodhi dhe ata e bënë përsëri. Ai i ofroi Katie-t mundësinë për të qëndruar gjithsesi, gjë që ajo e pranoi. E gjithë kjo ishte kaq e pakëndshme.

Porta e shampanjës

Në sezonin 24, konkurrentja Kelsey Weier u përpoq të krijonte një moment romantik me Bachelor Peter Weber. Vendasja e Iowa-s ngriti një ekspozitë pranë oxhakut, të kompletuar me një shishe shampanje të veçantë që kishte kursyer për një vit. Fatkeqësisht, Peter dhe kryesuesja Hannah Ann Sluss u ndeshën në ekran dhe supozuan se prodhuesit krijuan momentin e lezetshëm. Ata hodhën shishen dhe i gjithë ferri u shpërtheu.

Kelsey pa se çfarë ndodhi dhe akuzoi Hannah Ann për sabotimin e momentit të saj të shampanjës. Si guxon ajo! Ajo filloi të qante, kështu që Pjetri hyri me një shishe tjetër (të paplasur) në përpjekje për të korrigjuar situatën. Por kur Kelsey u përpoq të hiqte lëvizjen spontane dhe të lezetshme të vajzës për të pirë nga shishja, shampanja shpërtheu në fytyrën e saj. Ajo thjesht nuk mund të fitonte. Porta e shampanjës ishte kaq ikonike, por oh, kaq e frikshme.

Jillian Anderson duke rënë në ceremoninë e trëndafilave

Në sezonin e Chris Soules të The Bachelor, një moment fatkeq ndodhi gjatë një prej ceremonive të trëndafilave. Chris thirri emrin “Julia”, por konkurrentja Jillian Anderson mendoi se ai tha emrin e saj. Kur ajo doli përpara, Chris përsëriti veten dhe Jillian e kuptoi gabimin e saj. Ajo u përpoq të tërhiqej, por përfundoi duke u rrëzuar në qilim dhe duke u rrëzuar. Ajo u përpoq të merrte veten duke qeshur në mënyrë histerike, por kjo vetëm e bëri më të vështirë shikimin. Ah, po rrëmbehemi vetëm duke e menduar.

Mësimi i puthjes së Jamie Otis

Ky ishte i keq. Në sezonin e 16-të, konkurrentja Jamie Otis mori përsipër të mësonte Ben Flajnik se si të puthte. Ajo u përpoq ta udhëzonte atë në çdo aspekt, duke përfshirë kur duhet të hapte dhe mbyllte gojën. Nuk ishte tamam seksi, dhe Beni qartë nuk e pëlqente. Unë mendoj se ai u sëmur në atë moment.

Ndarja e Arie Luyendyk Jr. dhe Becca Kufrin

Arie Luyendyk Jr. i propozoi Becca Kufrin në finale, por nuk kaloi shumë kohë dhe ai kuptoi se donte të ishte me nënkampionen Lauren Burnham. Arie u nda me Becca-n gjatë një prej arratisjeve të tyre të “çiftit të lumtur” dhe ABC e transmetoi të gjithë ndarjen e pa montuar në finale. Ishte brutale. Është një gjë e mirë që Arie përfundoi duke u martuar me Lauren, ose reputacioni i tij mund të mos ishte rikuperuar kurrë.

Performanca e Olivia Caridi në Vegas

Në sezonin e Ben Higgins, vajzat u ngarkuan të gjenin një talent për të bërë përshtypje Bachelor në një shfaqje në Vegas. Ndërsa kishte disa performanca të mira, akti i konkurrentes Olivia Caridi ngeci jashtë për të gjitha arsyet e gabuara. Vendasja nga Nju Jorku performoi një rutinë showgirl dhe ishte… e sikletshme. Ajo u hodh nga një tortë dhe u hodh rreth skenës. Ajo dukej shumë e pakëndshme dhe në përgjithësi, ishte thjesht e vështirë për t’u parë. Beni duhej të shikonte larg, kështu që po, ishte e ashpër.