Momentet më të paqarta të Dorit Kemsley

Klea

Momentet më të paqarta të Dorit Kemsley

Për një kohë të gjatë, që nga sezoni 7, Dorit Kemsley ka futur këmbën në gojë dhe e ka gjetur veten në shumë situata ngjitëse. Mes theksit të saj të rremë dhe aftësisë për të kënaqur njerëzit, fansat e Amvise të vërteta të Beverly Hills nuk ishin të bindur se do t’i pëlqenin të sapolindurit. Megjithatë, diku përgjatë linjave, ajo ndryshoi mendjen e shikuesve. Por, sezoni 13 i RHOBH po tregon edhe një herë gjithçka që fansat urrenin për nënën e dy fëmijëve, përfshirë privilegjin e saj dhe paaftësinë e saj për të mësuar nga gabimet e saj.

Sjellja e pavetëdijshme Karen e Dorit

Siç theksoi Garcelle Beauvais në një episod të fundit, ekziston një model me Doritin kur bëhet fjalë për përdorimin e padashur ose të qëllimshëm të fjalëve që dihet se shkaktojnë grupe të caktuara etnike. Gjatë bisedës, ylli i Coming to America vuri në dukje: “Ka disa fjalë kur i drejtoni ato drejt meje, ka një ndikim krejtësisht të ndryshëm. Janë tre fjalë që nuk ua thua grave zezake. Nuk thoni agresiv, nuk thoni sulm, dhe nuk thoni të zemëruar sepse kjo po na etiketon.” Gjatë një mbledhjeje në grup, Dorit përdori fjalën “sulmuar” kur foli me Garcelle. Aktorja nuk po qëndronte për mungesë respekti.

Garcelle shpjegoi, “Ajo që ndiej është se ka një model me ty që nuk e di nëse je i vetëdijshëm apo jo, por thjesht do të jem plotësisht i hapur: ndihet si një sjellje e pavetëdijshme Karen me ty.” Ndërsa vështronte sallatën e saj të paprekur, Dorit vendosi të përgjigjej në vend që të përtypte komentet, duke i thënë shoqes së saj: “Vetëm për rekord, nuk të sulmova, po bënim një bisedë”. Mungesa e përgjegjësisë së Dorit do të përfundojë me të vërtetë duke e kafshuar atë në bythë.

E qeshura e papërshtatshme e Dorit

Gjatë sezonit të 12-të, djemtë e Garcelle-s patën një rol të madh në serial pasi ata vazhdonin të shfaqeshin, por gjatë një ngjarjeje, Erika Jayne mori përsipër të mallkonte në mënyrë të dehur Jax-in, i cili në atë kohë ishte vetëm 15 vjeç. I gjithë momenti ishte shqetësues, por kur i tregoi historinë burrit të saj, PK Kemsley dhe Mauricio Umansky, Dorit u kap duke qeshur në këtë moment. Kamerat bravo i kapën duke qeshur me të gjithë skenarin gjatë një darke.

Edhe pse Garcelle tregoi se sa e mërzitur ishte nga skena, Doritit iu desh shumë që të kërkonte falje. E paditur për bezdinë e nënës së tre fëmijëve, Dorit qëndroi i palëkundur, duke vënë në dukje se ajo nuk po qeshte me Jax-in që i bërtisnin, por sa e dehur ishte Erika. Semantika Dorit, semantika.

Dorit shpjegon shtëpinë e saj multikulturore

Në një moment tjetër “çfarë po mendonte Dorit”, nëna e dy fëmijëve njëherë u përpoq të provonte se kishte një shtëpi plot me kultura të ndryshme. Megjithatë, ajo vetëm e bëri veten të dukej jashtëzakonisht jashtë kontaktit me botën përreth saj.

Ndërsa ishte në një drekë, Dorit ndau: “Kemi pasur shumë njerëz që kanë punuar për ne që janë shumë multikulturorë. Unë kam pasur shumë zezakë, hispanikë dhe filipinas.” Duke mos humbur asnjë ritëm në atë kohë, Garcelle pyeti: “Por a ka njerëz kafe që ndihmojnë vetëm në shtëpinë tuaj?” Në një përpjekje për t’u dukur e zgjuar, Dorit tha me krenari: “Jo, në fakt, shoqja më e mirë e nënës sime është Zi”.

Një Garcelle i rraskapitur mundi të përgjigjej vetëm me sarkazëm, duke thënë: “E mrekullueshme, thjesht doja ta sqaroja”. Dorit nuk mund ta shihte se sa e paqartë e portretizonte veten, veçanërisht nëse mendonte se stafi i saj i punësuar ishin miqtë e saj.

Postimi i Mikroagresionit të Dorit

Pasi episodi i sezonit 13 tregoi përballjen e saj me Garcelle dhe duke iu thënë se “jeton në një flluskë”, Dorit e çoi atë në rrjetet sociale për të ndarë një postim që u duk jashtëzakonisht i shurdhër. Në një përpjekje për të rikthyer narrativën, Dorit postoi në mënyrë të paqartë një foto të saj me mbishkrimin “e lumtur që jeton në flluskën time”. Pa e ditur ajo, postimi nuk bëri atë që ajo mendonte, pasi fansat vunë në shënjestër.

Një ndjekës komentoi: “Me respekt – kjo duket si ton të shurdhër, por më keq, duke mos u kujdesur që je i shurdhër”. Një tjetër shtoi, “Po jep sindromën e viktimës së bardhë”. Për t’ia shtuar dëmtimit, nuk kaloi pa u vënë re fakti që në xhupin e Dorit shkruhej “Supermodelja e viteve ’90”, ndërkohë që Garcelle ishte në të vërtetë një supermodele në vitet ’90. Ishte një moment dy zogj me një gur, me shumë njerëz që besojnë se ky duhet të jetë sezoni i fundit i Dorit.