Momentet më të paharrueshme të Porsha Williams në RHOA

Klea

Momentet më të paharrueshme të Porsha Williams në RHOA

Që nga momenti Porsha Williams u largua nga Amvise të vërteta të Atlantës Dy vjet më parë, shikuesit kanë dëshiruar kthimin e saj, duke mos i ofruar të parëlindurit e tyre perëndive Bravo. Porsha fillimisht kapi pjeshkën e saj si e porsamartuar me ish-yllin e NFL, Kordell Stewart. Por martesa e tyre nuk zgjati shumë pasi ajo kuptoi se nuk donte të ishte thjesht një amvise që rrinte në shtëpi. Vajzat fillimisht e patën një moment të vështirë, por më në fund, Porsha u rrit në rol.

Gjatë gjithë kohës së saj në RHOA, fansat panë që Porsha të lulëzonte nga një grua në një të fejuar dhe një nënë. Ndarja e saj nga Kordell ishte intensive. Porsha e kuptoi se tani do të duhej të ishte përgjegjëse financiarisht, por më në fund ajo ia doli mbanë. Mbi çdo gjë tjetër, momentet e krijuara për TV të Porshës kanë zgjatur dhe tani janë në kasafortën e klubit. Le të hedhim një vështrim në disa nga të preferuarat e mia.

Ribashkimi Nga Ferri

Ribashkimi i Sezonit 8 të Real Housewives of Atlanta ishte menjëherë nga ferri, ose ajo që imagjinoja se do të ishte nëse do të rrethohesha nga amvisa që grinden. Kenia Moore dhe Porsha nuk ishin në marrëdhëniet më të mira, por në vend që të ishin të rritur dhe thjesht të injoronin njëri-tjetrin, ata gjithmonë e rritën lojën duke parë se kush do të shpërthente i pari. Rezulton se këtë herë ishte Porsha. Drama ishte e tmerrshme dhe ende po e lë sherrin të jetojë pa qira në kokën time.

Kenia dhe Porsha u ndanë, por përdorimi i rekuizitave vërtet ndihmoi për të ndezur këtë luftë. Ribashkimi me tre pjesë tregoi se Porsha e humbi qetësinë pasi mbretëresha e bukurisë u fut në flluskën e saj personale nga një brirë demi dhe një skeptër. Pas asaj që dukej si një valëzim i skeptrit kumbare, Porsha rrëmbeu shkopin dhe e hodhi tutje. Megjithatë, Kenia sapo po ngrohej. Më pas ajo vazhdoi të nxirrte një brirë demi dhe të bërtiste, “Ti je një ho memec”.

Rregullat e shkopinjve dhe gurëve nuk duket se kurrë nuk rezonojnë me asnjë nga amvisat, ndërsa Porsha u përkul përpara, duke përfunduar në dysheme dhe më pas duke u tërhequr zvarrë jashtë skenës. Fizikaliteti ishte brutal, por megjithatë një moment i vërtetë Porsha.

Treni i vërtetë kundër Fake

Unë kurrë nuk e kam ndjerë se sistemi arsimor amerikan ishte më i miri në botë, por gafa e Porshës më dëshmoi vërtet se mund të kemi nevojë për shkollë verore. Në vitin 2013, Real Housewives of Atlanta bëri një udhëtim me aktorë në Savannah, Georgia. Ata qëndruan në një rezidencë të bukur (gjysmë të përhumbur), shëtitën qytetin me një karrocë dhe madje vizituan një nga kishat më të vjetra baptiste. Ndërsa atje, zonjat morën pjesë edhe në Freedom Trail Tour. Kisha e lartpërmendur ishte një nga ndalesat në hekurudhën e nëndheshme, e cila u zhvillua gjatë epokës së para Luftës Civile.

Udhërrëfyesi i turneut, i cili me shpresë mori një bakshish të madh, shpjegoi se vrimat në dysheme përdoreshin për ajrosje pasi skllevërit kalonin nën kishë në një hapësirë ​​të vogël zvarritjeje prej katër këmbësh. Shpjegimi e hutoi Porshën, e cila me sa duket kishte pasur përshtypjen se hekurudha e nëndheshme ishte në fakt një tren i vërtetë. Porsha vuri në dukje të famshme, “Epo, duhet të ketë një hapje për hekurudhën në një moment, sepse dikush po drejton trenin. Nuk është elektrike, si ajo që kemi tani.”

Zonjat dhe guida turistike mbetën të gjitha të hutuara nga deklarata, dhe me të drejtë. Fatmirësisht Phaedra Parks hyri për të pastruar çdo konfuzion, duke i thënë shoqes së saj: “Nuk ishte tren, fëmijë. Ky është thjesht një eufemizëm.” Bekoni Porsha, e cila vuri në dukje: “Oh, po mendoj se ishte si e përhapur.”

Porsha The Party Pooper

Përpara se Sutton Stracke të refuzonte të ulej në një performancë të vështirë Magic Mike, ishte Porsha. Vetëm disa muaj pasi i tha zotimet e saj Kordell, gratë ishin të gjitha të emocionuara për një natë jashtë në qytet. Ndalesa e parë është një klub striptizi. NeNe Leakes, e cila paditi për t’u bërë kërcimtare, nuk mendoi se dikush do të kishte problem me destinacionin e tyre përfundimtar, por rezulton se Porsha e ëmbël, e re dhe ndoshta e ndezur me gaz e kishte. Ajo me ndrojtje vuri në dukje se nuk do të merrte pjesë në festime sepse nuk donte të mos respektonte burrin e saj.

Edhe pse shumica e grave u tallën me zgjedhjen e saj, duke pretenduar se burri i saj ndoshta nuk do të ishte aq i menduar, Porsha i qëndroi moralit të saj. Më duhet të them se e vlerësova që e pashë Porshën të ngrihej për atë në të cilën ajo besonte. Ndërsa koha e saj në Real Housewives of Atlanta po mbyllej, ajo me të vërtetë ishte rritur në një luftëtare të vërtetë të rezistencës dhe kjo më pëlqente tek ajo.