Momentet më të mira të Paige DeSorbo në sezonin 8 të Shtëpisë Verore

Klea

Momentet më të mira të Paige DeSorbo në sezonin 8 të Shtëpisë Verore

Mirë, duhet të sqarojmë një gjë: Paige DeSorbo's rrëfimtarët janë, në fakt, qesharak. Dhe me kockën e veçantë qesharake vjen një ndjenjë përgjegjësie për Shtëpi verore yll. Paige vazhdimisht i ka argëtuar shikuesit sezon pas sezoni falë replikave të saj të mprehta dhe analizave të sinqerta të asaj që po ndodh rreth saj. Shumica e shakave janë një vrapim në shtëpi, edhe nëse disa persona dukeshin të shqetësuar. Në përgjithësi, Paige është e zgjuar dhe e guximshme, dhe ne duam më shumë për sezonin 9.

Mendimet e Paige për Craig

Paige e ka bërë shumë të qartë se nuk po nxiton të martohet me Craig Conover. Në fakt ajo duket se po e shijon paksa shumë lidhjen e saj në distancë, sipas disa prej shokëve të dhomës. Fashionistja ka treguar më shumë se një herë se ajo dhe i dashuri i saj Southern Charm kanë një marrëdhënie paksa të çuditshme. Si mundet dikush të harrojë se ajo dikur ka kërcyer pronarin e Sewing Down South sepse nuk e dinte se çfarë ishin makaronat rigatoni?

Gjatë fundjavës së parë të verës, Paige vuri në dukje se ajo ndjeu se Craigy donte që ajo të kishte më shumë nevojë për të. Siç e dinë mirë fansat, ky nuk është stili i Paige. Ajo është jashtëzakonisht e pavarur. Por kjo nuk e pengoi Paige të komentonte nevojën e Craig. “Kështu që unë përpiqem t'i jap atij pak që ta di 'po, kam nevojë për ty. Unë do të vdisja pa ty.' Por le të jemi të sinqertë, nuk do ta bëja.”

Edhe pse Paige nuk do të jetë tipi i dashuruar me Craig, ajo do të sigurohet që ta pjek atë. Gjatë një prej rrëfimeve të saj të para të sezonit 8, ajo ngacmoi të dashurin e saj për idetë e tij të çuditshme. Ajo tha: “Disa javë më parë, ai më tha se po blinte një ekip futbolli në Londër. Burri shikoi Mirë se vini në Wrexham një herë. Tani, krejt papritur, ai është Ryan Reynolds. Unë jam këtu duke u përpjekur të jem më i miri, Blake Lively, por kam shqetësime.” Nëse ka pasur ndonjëherë një mbretëreshë për të përshëndetur është Paige.

Ne të gjithë e donim West Wilson kur ai hyri në shtëpi (mos e mohoni), madje edhe Paige. Shkrimtarja sportive dhe influencuesja e goditi shumë shpejt, por Paige nuk mundi të largonte ndjenjën se ajo e kishte parë Westin diku më parë. Me sa duket, Paige e kuptoi këtë gjatë kryeministrisë, kur u tha vajzave në kuzhinë: “Më duket sikur West Conrad Wilson nënshkroi Deklaratën e Pavarësisë”. Më pas Paige tha: “Ai duket sikur ka dalë nga Mayflower”.

Paige nuk është një fanse e Danielle

Më herët gjatë sezonit, Danielle Olivera mendoi se ishte thelbësore t'i bënte të ditur Paige se ajo mendonte se po drejtonte Craig. Dy femrat nuk kanë qenë asnjëherë tejet të afërta, ndaj këshillat e pakërkuara duket se kanë dalë nga fusha e majtë. Ndërsa fliste me Kyle Cooke, Paige sqaroi se ajo e dinte se “do të martohej me të. Por do të jetë në kushtet e mia. Dhe nëse kjo nuk është në rregull, atëherë mirë, në rregull, kjo nuk është në rregull për ju.” Danielle vuri në dukje, “Kjo është për shkak se ju i keni topat e tij në mantelin e përdredhur. Unë mendoj se nuk po i jep asgjë.”

Yikes – Zonja DeSorbo nuk po e argëtonte fare atë kontribut ndërsa shkrepi. Ajo vuri në dukje, “Unë nuk do të të mbaj për dore, duke të siguruar që unë jam vajza jote. Unë nuk jam ai.” Përgjigja e prerë e Paige-s i fitoi pikët e saj me fansat të cilët mendonin se ajo kishte të drejtë të qëndronte për atë që donte nga marrëdhënia e saj dhe për mbylljen e Danielle.

Këshilla për marrëdhënien e Paige

Sezoni 8 nuk ishte i mirë për Lindsay Hubbard dhe Carl Radke. Mes grindjeve të vazhdueshme dhe ajrimit të rrobave të pista, Paige duhej të ndante dy cent. Teksa fliste me kamerat e Bravo-s, ajo vuri në dukje: “E kuptoj që marrëdhëniet janë punë e vështirë. Por në një moment, dilni me grusht!” Paige tha, “Unë mendoj se Lindsay, thellë brenda vetes, e di që ajo nuk duhet të martohet me këtë djalë, por mendoj se ajo dëshiron këtë përrallë.”

Vlerësimi nuk ishte shumë i largët, pasi çifti anuloi martesën e tyre në fund të sezonit. Paige pranoi në rrëfimin e saj se përralla “tingëllon bukur, dhe unë do ta shikoja atë në Lifetime. Unë me të vërtetë do. Por kjo është jeta reale dhe ju djema nuk e pëlqeni njëri-tjetrin.”