Momentet më të mira të miqësisë së Sutton Stracke dhe Garcelle Beauvais

Klea

Momentet më të mira të miqësisë së Sutton Stracke dhe Garcelle Beauvais

Sutton Stracke dhe Garcelle Beauvais aktualisht janë dyshja jonë e preferuar në Real Housewives të Beverly Hills. Dy vajzat më të dashura u takuan në sezonin 10 të RHOBH dhe që atëherë kanë krijuar një miqësi të vërtetë. Sutton fillimisht e kishte të vështirë të futej në grup, por për fat të mirë, shoku i ri Garcelle e kishte kthyer atë. Ndryshe nga disa prej aktorëve, Garcelle u magjeps nga çuditshmëria e Sutton dhe të dy u bënë miq të shpejtë.

Për nder të miqësisë së tyre, le të hedhim një vështrim në disa nga momentet e tyre më të mira në RHOBH.

Kur Garcelle pyeti për paratë

Garcelle dhe Sutton fillimisht u lidhën gjatë një darke në sezonin 10. Garcelle vendosi të thyente akullin duke i bërë më mirë yllit të saj një sërë pyetjesh personale, duke përfshirë mënyrën se si i mori paratë dhe nëse ish-burri i saj ia mori virgjërinë. Lol. Pyetjet dukeshin të tmerrshme dhe magjepsëse Sutton. Ata qeshën mirë gjatë gjithë kalvarit dhe filloi një miqësi. Që atëherë, të dy e kanë referuar darkën si natën kur miqësia e tyre filloi me të vërtetë.

Kur ata zbuluan pseudonimet e tyre

Në një panel BravoCon në nëntor 2023, Sutton dhe Garcelle zbuluan se ata kanë pseudonime për njëri-tjetrin. Awww. Garcelle shpjegoi se ajo e quan shoqen e saj “Olive” dhe Sutton tha se ajo ndonjëherë e quan Garcelle “Garcelley” ose “Celly”. Kjo është kaq e lezetshme! Na pëlqen që këta të dashur të RHOBH kanë pseudonime për njëri-tjetrin.

Kur ata ndanë atë që duan për njëri-tjetrin

Gjatë një paneli BravoCon në vitin 2023, Garcelle ndau atë që i pëlqen më shumë te shoqja e saj, duke i thënë moderatores se Sutton nuk ka një kockë të keqe në trupin e saj. “Ajo është shumë e ëmbël dhe kujdeset për miqtë e saj [and] familjen”, ka thënë ajo.

Sutton u bëri jehonë vërejtjeve dashamirëse të Garcelle në një intervistë me Bravo’s The Daily Dish përpara sezonit 11 të RHOBH. “Unë e dua Garcelle me gjithë zemër sepse ajo është një person kaq i veçantë,” tha ajo. Ajo gjithashtu tregoi se ndihet e lidhur me Garcelle në një nivel “të thellë” dhe “shpirtëror”.

Kur ata flenë gjithmonë në dhomat e njëri-tjetrit

Nëse zonjat RHOBH do të shkojnë në një udhëtim, mund të vini bast se Sutton dhe Garcelle do të jenë të bollshme. Ndërsa Garcelle pretendon të jetë i mërzitur nga veprimet e natës së vonë të Sutton, ne e dimë që ajo fshehurazi e pëlqen atë. Pse tjetër do të zgjidhte ajo të humbiste dhomën e saj individuale për të fjetur me Sutton në udhëtimin e sezonit 13 në Barcelonë? Garcelle doli fshehurazi nga dhoma e saj për të fjetur me Sutton, gjë që është përtej e lezetshme.

Kur Garcelle u kthye në Sutton

Garcelle dëshmoi se është #TeamSutton në sezonin 11 kur ajo u rikthye gjatë dramës Crystal Kung Minkoff. Garcelle qëndroi pranë shoqes së saj dhe këmbënguli se Sutton nuk donte të kalonte kufijtë e Crystal pasi vendasja e Gjeorgjisë hyri gabimisht në Crystal ndërsa ajo po ndryshonte.

Saga Sutton kundër Crystal nuk është hera e vetme që Garcelle e ka kthyer vajzën e saj. Në sezonin 13, Garcelle ndërhyri pasi Dorit Kemsley zbuloi në një festë që Sutton bëri me shoferin e saj.

“Kjo ishte mes meje, Erika dhe Sutton,” i tha ajo Dorit. “Dhe tani më duket sikur po e thua për ta vënë në siklet dhe kjo nuk është në rregull.”

Kur Garcelle ishte infermierja e Sutton

Garcelle ishte një shoqe e vërtetë për Sutton gjatë udhëtimit të sezonit 11 në Del Mar. Sutton e ndrydhi kyçin e këmbës dhe duhej të shtyhej në një karrige me rrota. Ndërsa Garcelle u ankua se kishte “ngecur me punën”, ne nuk u befasuam kur e pamë atë të merrte përgjegjësinë.

Ishte argëtuese të shikoje Garcelle-n të kujdeset për shoqen e saj të plagosur. Të dy e kanë trajtuar situatën me shumë humor, gjë që e kanë dashur fansat. Në një moment, Sutton i tha Garcelle se ishte “i impresionuar me aftësitë e saj të nënës”, për të cilën Garcelle u përgjigj: “Unë dua një çantë Birkin”.

Kur Sutton e bindi Garcelle të qëndronte në shfaqje

Shikuesit janë mësuar aq shumë t’i shohin këta të dy në ekranet tona televizive sa nuk mund ta imagjinojmë nëse do të largoheshin nga RHOBH. Sidoqoftë, Garcelle pranoi se ishte në gardh për t’u rikthyer në shfaqje në një intervistë të vitit 2021 me Entertainment Tonight. Fatmirësisht, shoku i saj Sutton e bindi që të mos dorëzonte diamantin e saj.

“Sutton me të vërtetë ma ktheu krahun,” tha Garcelle për median.