Momentet më të mira të Margot Sisson në Below Deck Down Under

Klea

Momentet më të mira të Margot Sisson në Below Deck Down Under

Për shkak të një angazhimi paraprak, Margot Sisson iu bashkua Bravo’s Poshtë Deck Down Under Ekuipazhi një episod me vonesë gjatë sezonit 2. E punësuar në pozicionin e tretë të zierjes, Margot pati vetëm gjashtë muaj përvojë në jaht. Megjithatë, ajo ishte ende një pasuri e madhe për shefin Stew Aesha Scott.

Gjatë një rrëfimi, Margot shpjegoi se ajo “kishte frikë të merrte iniciativën”. Kjo prani e një vetëvlerësimi të ulët e la Margot gjithmonë të ndjehej sikur po bënte një punë të keqe. Në krahasim, Laura Bileskalne, zierja e dytë e pushuar që nga ajo kohë, mendoi se ajo e meritonte të ishte Shef Stew. Me këto personalitete të larmishme, duart e Aeshës ishin qartazi plot në departamentin e brendshëm.

Shpejt përpara në Episodet 14 dhe 15, dhe do të shihni që vajza jonë Margot e ka kaluar atë. Pasi u bë viktimë e një tentative sulmi seksual, Margot iu kthye alkoolit për të mpirë ndjenjat e saj. Më pas, agresori i pushkatuar i dërgoi mesazh Margot, duke i kërkuar një shans për të shpjeguar veprimet e tij. Margot nuk u përgjigj, por gjithashtu vendosi të mos i tregojë askujt në bord për këtë stres shtesë.

Në këtë pikë, pirja e Margot gjatë kartave ngriti disa nivele. Ajo u pa duke shijuar verën e mbetur nga darkat e të ftuarve, si dhe mbetjet e blenderit nga piña coladas e Aesha. Ndërsa këto ishin bërë fort, Aesha ndjeu menjëherë rumin në frymën e Margot dhe ajo u përball me zierjen e saj të tretë. Pas kësaj, Aesha plotësoi kapitenin Jason Chambers, i cili foli me Margot.

Ka qenë… shumë. Ne e urrejmë të shohim dikë që vuan. Ne gjithashtu e dimë se Margot është e prirur të ndihet më pak se ndonjëherë, kështu që ne duam të kthejmë situatën, qoftë edhe për një moment të shkurtër, për t’u përqëndruar në pozitive. Këtu janë rastet kur Margot Sisson ishte një perlë absolute në Below Deck Down Under.

Kur ajo flet dialogun e saj të brendshëm

Shpesh, Margot mund të shihet duke folur ndërsa përfundon detyrat e saj të brendshme në bord. Megjithatë, Margot është zakonisht vetëm gjatë këtyre skenave, kështu që fjalët e saj i drejtohen vetes. Dëgjimi i dialogut të brendshëm të Margot që flitet me zë e ka bërë atë një personazh qesharak pa dashje. Na pëlqen veçanërisht kur ajo e quan veten “Marge”.

Në një rast, Margot po qëndronte në frigorifer. Këtu, ajo kapi një shishe verë që po binte. Kur e kapi atë, ajo ishte aq e pabesueshme krenare për veten, sa brohoriti, dhe ishte shumë tërheqëse për ta parë. Ajo është e çuditshme, por mendimet e saj të mërmëritura kanë krijuar momente histerike ndërsa përfundon detyrat e saj të zakonshme, gjë që e bën atë një perlë për t’u parë.

Kur del në pah zgjuarsia e saj e thatë

Një vështrim në praninë në internet të Margot do t’ju tregojë se loja e saj e zgjuarsisë së vdekur ka qenë gjithmonë e fortë. Jemi vetëm në gjysmë të rrugës së Sezonit 2, megjithatë numri i herëve që na është dashur të rikthejmë, vetëm për të kapur deklaratat e folura shpejt të Margot, janë të shumta.

Për shembull, kur Jaimee Neale u soll në bord për të zëvendësuar Laurën, Jaimee dhe Harry Van Vliet filluan menjëherë një bisedë mbi atdheun e tyre të përbashkët, Australinë. Më pas Margot kaloi pranë dyshes, duke u shprehur shumë qetë, “Unë jam nga Winsconsin”. Më pas, ajo u zhvendos drejt e drejt në detyrat e saj.

Përveç kësaj, gjatë bisedës së parë të Margot-it me Harrin e saj, që së shpejti do të vinte, ajo i tha kuvertësit me fytyrë të drejtë se ishte 53 vjeç. Për rekord, Margot është 27. Megjithatë, ajo ishte në diçka kur u plak me shaka, pasi duket se ka një shpirt shumë më të vjetër.

Fatkeqësisht, pasi tentoi një takim me Harrin, i cili me të vërtetë po dërrmonte fort këtë perlë të zgjuar të një njeriu, Margot e pavendosur më në fund zgjodhi një korsi dhe kjo rrugë drejtonte drejt një miqësie vetëm me Harrin. Ajo i vjen keq për sjelljet e saj të lakmuara dhe për fat të mirë, postimi i saj i fundit tregon se dyshja mbeten të afërt pas xhirimeve, gjë që na pëlqen ta shohim.

Kur Bota takoi Lukën, Margot ishte zëri i tyre

Mjerisht, Adam Kodra, një nga deckhands më të sjellshëm që ka luajtur ndonjëherë në ekskluzivitetin Below Deck, u pushua nga puna në mes të sezonit për shkak të shqetësimeve të sigurisë. Në episodin 13, Luka Brunton zuri vendin e Adamit dhe reagimi i Margot përputhej me tonin, dhe me gjasë edhe shumë të tjerë.

Duke folur pak ngadalë, gjë që ne e ndjemë të vërtetë të ndihmuar për të theksuar mendimet e saj, Margot u shpreh: “Ai është një mbretëreshë bukurie…. I keni parë qerpikët e tij? Ato janë të vërteta!” Lexoni pjesën e fundit të tërhequr, me zërin e saj, për efektin e plotë. Por gjithashtu, ne ramë dakord, dhe rrëfimi i Margot për këtë supermodele të re të kthyer në jahte na bëri të qeshnim.

Pas një sezoni të rëndë, Margot ende doli nga dashuria

Pas transmetimit të tentativës për sulm seksual, Margot gjeti kohë për të falënderuar ata që ndihmuan për ta mbajtur atë të sigurt. Ajo e kuptoi se një fshat i tërë mbështetjeje u ngrit rreth saj atë mbrëmje dhe mirënjohja e saj është ende e lartë. Përveç këtij postimi, ajo iu referua edhe historive të saj, të cilat që atëherë kanë skaduar, duke falënderuar më tej të gjithë në bord, nga kasti deri te produksioni.

Pavarësisht udhëtimit të saj të përpunuar për këtë ngjarje, zemra e Margot mbetet e madhe, duke dëshmuar se çfarë perlë është ajo në të vërtetë.

Kur u përball me vendimet e saj të këqija, ajo ishte e ndershme

Kur Margot u kthye drejt shishes, Aesha nuk kishte zgjidhje tjetër veçse të vinte në dyshim sjelljet e merakit të saj. Ndërsa Aesha po trajtonte me dashuri shqetësimet e saj me Margot, Margot zgjodhi të ishte e sinqertë për dështimet e saj. Kjo u pa më tej kur kapiteni Jason zgjodhi të mos pushonte nga puna Margot pasi ajo pranoi se kishte pirë gjatë kartës. Kur më vonë u dhurua me helmetën, zgjuarsia e Margot u shfaq përsëri dhe ajo veshi topin e turpit të disko me krenari.

Ndërsa do të doja që Margot t’u kishte thënë këtyre udhëheqësve për tekstin e Lukës, vendimi i saj për të mos e paraqitur këtë kishte për qëllim të mbronte anëtarët e saj tashmë të lodhur të ekuipazhit. Edhe pse kjo ishte e gabuar, e gjitha thjesht thekson se çfarë është një perlë Margot. Aktualisht, Margot ka një marrëdhënie “inekzistente” me alkoolin dhe shpresojmë që ajo të marrë një sezon të dytë për të shkëlqyer plotësisht.