Momentet më të mira të Kandi Burruss në RHOA

Klea

Momentet më të mira të Kandi Burruss në RHOA

Ikona që është Kandi Burruss ndau me Bravosferën se ajo është duke e varur pjeshkën e saj në favor të kullotave më të gjelbra. Që nga dita e parë, artistja e muzikës fituese e çmimit Grammy la gjurmën e saj Amvise të vërteta të Atlantës. Fansat e panë atë teksa lundronte në një ndarje të vështirë, duke qenë nënë beqare, duke humbur të fejuarin dhe duke gjetur edhe një herë dashurinë e vërtetë. Tani është koha për t’i thënë lamtumirë të preferuarit të fansave, i cili edhe pse u bë pak i mërzitshëm në vitet e fundit, do të mbetet gjithmonë në zemrat dhe kujtimet tona. Këtu janë momentet më të mira të Kandi Burruss nga RHOA.

Stand Up

Kandi nuk e harroi kurrë nga vinte dhe po ta zemëroje do të të vendoste në vendin tënd. NeNe Leakes e mësoi këtë nga dora e parë gjatë sezonit 1. Në mënyrë ironike, argumenti u përqendrua rreth asaj që NeNe nuk dëshironte të punonte me Kim Zolciak pas hitit të saj, Don’t Be Tardy. Kandi po përpiqej të shpjegonte se ndonjëherë duhet të punosh me njerëz që nuk të pëlqejnë në biznesin e muzikës.

Por NeNe nuk kishte asgjë nga ajo, duke thënë: “Unë nuk e kaloj kohën duke folur për ty.” Megjithatë, ishte e qartë se ajo kishte qenë dhe Kandi e dinte këtë. Si një qen me kockë, Kandi qëndroi në këmbë kundër NeNe-së, ndërsa nëna e dy fëmijëve u fut në fytyrën e saj. Kandi u përpoq të de-përshkallëzonte çështjet, por bërtiti, “Silleni atë”, një frazë që do të jetonte në turp Bravo. Zot, e urreja të shikoja Mary J dhe Fantasia që duken si të ngjasojnë.

Biruca e Seksit

Kush mund ta harronte ndonjëherë Kandi që zgjodhi të tallej me të njëjtën histori që dikur u akuzua se kishte fshehurazi: The Sex Dungeon. Sezoni 13 i mirëpriti të gjitha zonjat në birucë, madje kishte edhe Bolo, striptisten, ndërsa gratë përgatiteshin për një natë beqarie që nuk do ta harronin kurrë.

Cynthia Bailey po e shfrytëzonte në maksimum mbrëmjen pasi të gjitha femrave iu kërkua të visheshin me të brendshmet e tyre më seksi. Kandi i trembi shumë të gjithë pasi doli si total Dom. Askush nuk po mendonte për krahët e pulës kur kishin Bolo në dorë, kjo ishte e sigurt.

Gënjeshtrat!

Ribashkimi i sezonit 9 ende jeton pa qira në kokën time ndërsa Kandi dhe Phaedra Parks shkuan kokë më kokë. Të dy kishin qenë miq të ngushtë për shumë sezone, por pasojat e tyre u shkaktuan pasi u zbulua se Phaedra kishte nisur një thashetheme që sugjeronte se Kandi dhe bashkëshorti i saj kishin qëllime keqdashëse për të droguar Porsha Williams. Pasi Porsha hodhi bombën që ishte, avokati tërhoqi telat e kukullave dhe i gjithë ferri shpërtheu.

Kandi u mërzit dukshëm dhe ajo bërtiti, “Kjo është një bullsh*t. Unë nuk ia kam borxh sh*t saj dhe këtë do t’ia thoja askujt. Jo një gjë mbret nënë. Phaedra u përpoq ta bënte atë të lezetshme duke pretenduar se asaj i ishte thënë informacioni, por zhurma u ndez kur Porsha e kundërshtoi atë se ishte ajo që doli me thashethemet. Kandi nuk mbeti pa zgjidhje tjetër veçse të bërtiste: “Gënjeshtrat. Gënjeshtrat!”

Pillow Talk

Kur Kandi u aktivizua, ajo ishte e pandalshme dhe asgjë nuk e vërtetoi këtë më mirë se kur NeNe u përpoq të organizonte një festë gjumi në Pillow Talk në një dhomë hoteli. I vetmi duhet të kishte garantuar një RSVP të një “jo”. Së pari, burrat RHOA duhej të shkëputeshin, më pas u përfshinë gratë, veçanërisht Cynthia dhe Kandi.

Të dy Cynthia dhe Peter Thomas u ngritën në fytyrat e Kandi dhe Todd Tucker, me Mallory (motra e Cynthia) që në fund e shtyu Todin. Nuk ndihmoi fakti që Peter i tha çiftit se ata “po vepronin në një rrugë të vërtetë”, por ishte shtytja që ndezi Kandy, e cila më pas duhej të mbahej fizikisht pasi ajo bërtiste linjën e saj tashmë ikonike, “Unë do t’ju tërheq zvarrë në këtë b*tch!”

Kandi padyshim që do t’i mungojë dhe largimi i saj më bën të mendoj se Real Housewives of Atlanta do të kalojë një rinovim më shpejt nga sa mendojmë. Pra, pjesa tjetër e grave duhet të mbahen fort pas pjeshkës së tyre të bukur.