Momentet më të mira të Jesse Solomon në sezonin 8 të Summer House

Klea

Momentet më të mira të Jesse Solomon në sezonin 8 të Summer House

Ylli i shpërthimit të Shtëpi verore është padyshim Jesse Solomon, falë buzëqeshjes së tij të qëndrueshme. Gjatë gjithë sezonit 8, ai i la fansat në jetën e tij dhe nuk pranoi të përmbahej. Seriali ka trajtuar atë që ndihej si një kontratë e vazhdueshme e të ftuarve të shtëpisë, por më në fund, diçka ngeci me prezantimin e Jesse. Vendasja e Çikagos ishte e gëzueshme dhe i dha grupit të kalitur një ndjenjë mendjelehtësie. Ai jo vetëm që dinte të dëgjonte të dyja palët e një debati, por edhe të ishte një nga vajzat.

Kush e dinte se Jesse dhe West Wilson do të ishin ato që na duheshin në ekranet tona? Këta dy të sapoardhur ishin më se të lumtur që përqafuan të çmendurin që është Hamptons dhe u nisën për udhëtim. Edhe pse Jesse fillimisht u duk paksa lojtar me teorinë e tij për gjysmë takimi, të gjithë e pëlqyen Xhesin. Pra, më duhej të hidhja një vështrim prapa në disa nga momentet e tij më të mira gjatë sezonit të kaluar.

Duke goditur Paige

Diçka për Xhesin si një interes i mundshëm dashurie bëri jehonë te shikuesit. Ndoshta kështu tha: “Unë jam i mirë në vendime të mëdha, por e urrej të marr një sërë vendimesh të vogla gjatë gjithë ditës. Pa dyshim, unë do të zgjedh vendin, por ju thjesht porosisni për ne.” Kjo linjë mund të kishte dalë direkt nga një Rom-Com. Por nuk shkoi keq kur Xhesi u kap duke u prekur paksa kur vendosi dorën në gjurin e fashionistes. Jesse i bëri të qarta ndjenjat e tij për Paige DeSorbo, veçanërisht kur vuri në dukje: “Nëse ka një vajzë të lezetshme, unë do të shkoj pas saj”. Dua të them, të shtëna të shtëna, apo jo?

Për fat të mirë, Kyle Cooke ishte aty për të mbajtur një sy të rritur në çdo gjë. Themeluesi i Loverboy madje thirri Jesse-n, duke e pyetur: “Pra, më lejoni t'ju pyes, tani që e dini që Paige nuk dëshiron të bëjë porosinë, a doni të rimendoni sa fort e keni goditur atë dy fundjavat e para? ?”

Pas një pauze të shkurtër, Xhesi thotë: “Në rregull, le ta transmetojmë atë. A po godisja Paige dy fundjavat e para? Po,” Jesse e mori momentin e padëshiruar në qendër të vëmendjes si një kampion, duke qeshur nga takimi i vështirë.

Diagnoza pa kancer

Asgjë nuk e ka mbledhur kastën e Summer House apo shikuesit e tyre si beteja e Jesse-së me kancerin. Në fillim, ai tregoi se ishte një i mbijetuar dy herë nga kanceri testicular. Por gjatë xhirimeve, Jesse tregoi se duhej të bënte skanimin e tij pesëvjeçar dhe ishte i shqetësuar sepse ndjeu diçka. Momenti ishte prekës dhe emocionues pasi shumica prej nesh e kanë njohur luftën ose kanë qenë pranë dikujt që ka luftuar me sëmundjen. Pikërisht në atë moment, u ndje sikur të gjithë morën frymë kolektive, duke pritur që të nxirrte okay.

Jesse ndau me kamerat se “Doktori ndjeu diçka, dhe unë ndjeva diçka të ndarë, dhe të dyja gjërat ishin anormale. Na u desh të prisnim dy orë për ekografinë. Do t'i marr rezultatet së shpejti, por shpresoj se do të jetë mirë. Gjuajtja 50/50.” Xhesi u tregua i sinqertë me kamerat Bravo, ndërsa vuri në dukje, “Në mënyrë tipike, nuk është në natyrën time të jem i pambrojtur. Po përpiqem të mos e lë të më zhgënjejë, por padyshim, kjo është gjithçka për të cilën mund të mendoj.” Kështu që të gjithë u lehtësuan jashtëzakonisht kur erdhi lajmi i mirë, duke i dhënë Jesse-së gjithçka të qartë.

Jesse po këndon së bashku

Besoj se fansat janë tashmë në bisedime për ta bërë këtë himnin kombëtar të Bravos ose të paktën një mrekulli me një goditje. Por kur Jesse shpërtheu në këngë në festën e tij pa kancer, e kompletuar me tullumbace, ne e dinim se do të ishte një bop. Ndërsa Jesse performonte këngën e tij origjinale simpatike, fansave iu dhuruan vargje si “Epo, nuk dua që askush të luftojë. Por a do t'ia dalin Carl dhe Lindsay gjatë natës? Dhe “Më thuaj çfarë do të bënte Jesse Solomon? Do të jemi bashkë deri në fund, miqtë e mi të rinj.”

Bravo ka dhënë gjithmonë një bollëk këngësh me tematikë, por guxoj të them se Good as Gold po largohet pasi WWJSD pushton rrugët e frymëmarrjes. A mund të vijë së shpejti versioni në studio? Mund të shpresohet vetëm!