Momentet më të mira të Jenna Lyons në RHONY deri më tani

Klea

Momentet më të mira të Jenna Lyons në RHONY deri më tani

stilisti amerikan i modës Jenna Lyons po i sjell jetë të re Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut. 55-vjeçarja iu bashkua pesë grave të tjera në riemërtimin e shfaqjes së dashur Bravo për sezonin 14. Jenna është një shtesë e papritur e ekskluzivitetit. Ajo ishte tashmë një emër i njohur para shfaqjes, për shkak të karrierës së saj mbresëlënëse në industrinë e modës. Vendasja e Massachusetts shërbeu si drejtor kreativ i shitësit të veshjeve J.Crew nga 2008 deri në 2017 dhe ishte president i kompanisë nga 2010 deri në 2017.

Jenna foli për vendimin e saj për t’u bashkuar me ekskluzivitetin Real Housewives në një intervistë të prillit 2023 me Time. Alum Parsons u hap në lidhje me rëndësinë e përfaqësimit queer në media. “Nuk ka shumë gra homoseksuale në TV,” tha ajo për median. “Mendoj se nëse do ta kisha parë veten kur isha i ri, mendoj se mund të kishte qenë një gjë e shëndetshme për mua. Kështu që, ndjeva se ndoshta ishte e rëndësishme të shfaqesha.”

Jemi shumë të emocionuar që Jenna tani është pjesë e universit Bravo. Për nder të debutimit të saj në rrjet, le të hedhim një vështrim në momentet më të mira të Jenna Lyons në RHONY deri më tani.

Kur ajo bëri një turne në dollapin e saj të pabesueshëm

Jenna është një emër i njohur në modë, kështu që nuk është çudi që ajo ka një nga dollapët më të mëdhenj që kemi parë ndonjëherë. Në episodin e premierës, Jenna mori shtëpiaken Erin Lichy në një turne në apartamentin e saj në Nju Jork, i cili përfshinte veshjet e saj të famshme.

Ne ramë absolutisht në dashuri ndërsa kamera zmadhonte koleksionin e gjerë të këpucëve të stilistëve të Jenna-s. Në një rrëfim, Jenna zbuloi se kishte rreth 380 këpucë herën e fundit që numëroi. Jemi totalisht xhelozë.

Kur ajo kishte mendime të forta rreth koprës

(Foto nga: Todd Owyoung/NBC nëpërmjet Getty Images)

Nëse takoni ndonjëherë Jenna Lyons, mos e përmendni kopër! Në episodin e dytë, Jenna vizitoi shtëpinë e Erin në Hamptons, ku Erin vuri në dyshim urrejtjen e Jenna-s për koprën. Reagimi i Jenna-s ndaj barit ishte gazmor.

“Kopra, mund të pëlqejë, të puth a** time,” tha Jenna pasi vuri re koprën në banakun e Erin. “Nuk e meriton të jetë në planet, për sa më përket mua,” shtoi ajo. Ne e duam pasionin e saj.

Kur ajo bleu të gjitha të brendshme femrash

(Foto nga: Nathan Congleton/NBC nëpërmjet Getty Images)

Në episodin 2, Jenna u dhuroi të gjitha grave të brendshme të nivelit të lartë. Ju e dini, ashtu siç bëni. Shumica e grave sjellin biskota ose patate të skuqura dhe salsa në udhëtimin e një vajze, por jo Jenna Lyons. Gjesti ishte i zhytur në mendime, seksi dhe plotësisht në markë për maven të modës.

Kur ajo ndau historinë e saj të daljes

Një tjetër nga momentet më të mira të Jenna Lyons ndodhi në episodin 2. Jenna tregoi historinë e saj të daljes pasi shtëpiakeja Jessel Taank e pyeti se si e dinte se ishte homoseksual.

Jenna tha se ishte jashtë për darkë me një shoqe të ngushtë që ishte një grua homoseksuale. Jenna tha se e pyeti shoqen për përvojën e saj si një grua queer dhe zbuloi se në fund të bisedës, ajo kishte një dëshirë të fortë për të puthur shoqen e saj. “Diçka shpërtheu brenda meje,” u tha ajo vajzave.

Na pëlqeu ta shihnim Jenna-n të ishte e pambrojtur me gratë e tjera dhe na pëlqente ta shihnim atë të tregonte historinë e saj.

Kur ajo u largua nga shtëpia e Erinit në mes të natës

(Foto nga Astrid Stawiarz/Getty Images për ekspozitat POPSUGAR dhe Reed)

Disa njerëz e tejkalojnë mirëpritjen e tyre, por Jenna arriti të bëjë të kundërtën gjatë udhëtimit në Hamptons. Ylli i RHONY në fakt u largua nga shtëpia e Erin në mes të natës dhe shkoi me makinë në rezidencën e saj në Hamptons për të qëndruar natën.

Vajzat, veçanërisht Erin, nuk ishin shumë të lumtura me arratisjen e Xhenës në mesnatë. Jenna shpjegoi arsyetimin e saj për t’u larguar nga shtëpia, duke u thënë vajzave se kishte një telefonatë herët në punë dhe kishte probleme me gjumin, sepse zonjat ishin ende duke festuar dhe duke u argëtuar. Erin nuk ishte plotësisht i kënaqur me shpjegimin, por na pëlqente të shikonim dramën që rrethonte largimin e papritur të Jenna-s.

Kur ajo mbante diamante për mëngjes

(Foto nga Matt Winkelmeyer/Getty Images për Glamour)

Jenna nuk njihet për finesën. Në episodin 4, ylli i RHONY bëri që fansat të qeshnin pasi ajo u shfaq në mëngjes e zbukuruar me bizhuteri të shtrenjta.

Vajzat u tallën me veshjet e shtrenjta të Jenna-s, por ikona e modës dukej e pashqetësuar. Në një rrëfim, ajo tha: “A keni dëgjuar për filmin Breakfast at Tiffany’s?” Ajo ka të drejtë!