Momentet më të mira të Heather Gay në RHOSLC

Klea

Momentet më të mira të Heather Gay në RHOSLC

Heather Gay dha performancën e jetës në finalen e sezonit 4 të Amvise të vërteta të Solt Lake City. Ajo u shfaq me atë fustan të verdhë, gati për të bërë histori. Fjalimi i saj në Reality Von Tease në Bermuda duhet të jetë momenti më i përfolur i Real Housewives të vitit 2024 deri më tani dhe ka nxitur disa shikues të rinj të interesuar për shfaqjen. Për nder të momentit të saj viral, le të hedhim një vështrim prapa në disa nga momentet më të mira të Heather Gay në RHOSLC.

Kur ajo filloi një kor

Në Sezonin 3 të RHOSLC, Heather vendosi të vinte përsëri në kontakt me anën e saj shpirtërore dhe të fillonte një kor. Historia e korit ofroi një lehtësim komik shumë të nevojshëm në një sezon që më së shumti rrotullohej rreth problemeve ligjore të Jen Shahut.

Na pëlqeu historia e Heather për disa arsye, kryesisht për faktin se ajo i bëri të gjithë miqtë e saj në audicion para saj. Plus, na dha Lisa Barlow të këndonte “Away in a Manger”, e cila bëri xhiron e mediave sociale për muaj të tërë.

Kur Heather mori një sy të zi

Zbulimi i syve të zinj të Heather në sezonin 3 duhet të jetë një nga momentet më të përfolura RHOSLC. Gjatë një udhëtimi në San Diego, Heather hoqi syzet e saj të diellit për të zbuluar një shkëlqim të keq që tronditi shokët e saj. Syri i zi në vetvete ishte befasues, por ajo që me të vërtetë i interesoi fansat për këtë histori ishte mendjemprehtësia e Heather për të gjithë këtë. Bukuroshja bionde refuzoi të tregojë se si i ka dalë syri i zi, herë pas here ka thënë se “e ka nxirë” dhe nuk e mban mend. Hmm. Sigurisht, Heather.

Historia ka qenë burimi i spekulimeve në internet për vite me radhë. A mund të jetë nga një operacion estetik i gabuar? A ra ajo kur ishte e dehur? A ia futi Jen Shah shoqes në sy?

Shikuesit kishin filluar të dyshonin se ne mund të mos e dinim kurrë të vërtetën për dëmtimin misterioz të Heather, por më pas, ndërsa fansat po vazhdonin, Heather tha fineeee do t’ju them. Në finalen e sezonit 4, ajo pretendoi se ish-shoqja e saj e kthyer në burg, Jen Shah, kishte qenë shkaku i syrit të zi. Megjithatë, ajo nuk ka hyrë në detaje rreth ngjarjes. Mendoj se duhet të presim deri në pjesën III të ribashkimit.

Kur Heather organizoi një festë librash me temë Mormon

Në sezonin 4, Heather organizoi një mbledhje me temë Mormonët për të festuar botimin e librit të saj “Bad Mormon”, i cili ishte goxha ikonik. Imazhi i zonjave të veshura me mbulesë dhe duke bërë gjalpë të bërë vetë teksa përcillnin dramën e tyre ende na bën të qeshim. Gjithashtu, Heather u sugjeron vajzave të luajnë lojën me hije “Whose on your vagon?” ishte gjeni i pastër. Faleminderit që bëtë vajzë televizive perfekte!

Kur ajo ishte në lëvizje në Sundance

Në sezonet e para të RHOSLC, Heather ishte e vetmja vajzë beqare në grup, që do të thoshte se ajo duhej të gjente mënyra të zgjuara për të takuar beqarët e kualifikuar. Në sezonin 1, ajo vendosi që Festivali i Filmit Sundance ishte vendi i përsosur për të bërë flirtin e saj duke qenë se burrat ishin në qytet vetëm për një kohë të shkurtër. Siç tha ajo, “Unë jam gjithmonë në kërkim të seksit, por nuk po kërkoj dashuri.” Ikona.

Ishte një gëzim të shikoja Heather që godiste burrat në festival dhe ne ishim sinqerisht mirënjohës që kamerat ishin aty për të kapur të gjithë sprovën.

Kur ajo zbuloi të vërtetën për Monikën

Heather duke zbuluar se gruaja e tij shtëpiake, Monica Garcia, ishte në fakt truri i llogarisë famëkeqe në Instagram Reality Von Tease duhet të jetë momenti i saj më ikonik. Ajo e mjelti atë dramë deri në pikën e fundit dhe ne i përulemi asaj për këtë. Nga mbledhja e zonjave të OG në plazh (dridhjet serioze të Big Little Lies) deri tek thirrja e Monikës një troll, nuk mund t’i largonim sytë. Jepini asaj një Oscar dhe një Golden Globe!!!

Thuaj me mua, “PËRMARRJET, DËSHMIT, KONTROLLI, pamjet e ekranit, GJENDJA E GJITHÇKA.”

Heather na ka dhuruar kaq shumë momente ikonike gjatë viteve dhe ne shpresojmë që ky trend të vazhdojë. Shfaqja nuk do të ishte asgjë pa miss Beauty Lab dhe Laser. Nëse ajo largohet ndonjëherë nga RHOSLC, ne po ndryshojmë kanalin, na falni!