Momentet më të mira të Danielle Cabral deri më tani në RHONJ

Klea

Momentet më të mira të Danielle Cabral deri më tani në RHONJ

Nuk isha shumë i sigurt se si të ndihesha kur u zbulua se Sezoni 13 i RHONJ do të mirëpriste një vendas në Staten Island. Nuk ka asgjë gabim me Staten Island. Thjesht, ju e dini, ne vajzat e Jersey kemi një reputacion për të mbajtur. Por Danielle Cabral më befasoi. Më pëlqeu edhe pasi zbulova se kishte qenë në “Jeta e vërtetë” e MTV. Biondja ishte e zhurmshme, me opinione dhe besnike – të gjitha gjërat ishin të aktorëve të grupit Amvise të vërteta të Nju Xhersit mund të respektojë. Shtimi i Danielle dhe Rachel Fuda injektoi një jetë të re në serial falë opinioneve të tyre mijëvjeçare. Danielle po fiton fansat majtas dhe djathtas. Pra, le të hedhim një vështrim në disa nga momentet e saj më të mira.

Jen përshtypje

Nuk do të thosha se më pëlqente t’i shikoja Jennifer Aydin dhe Danielle si miq gjatë sezonit 13. Miqësia u ndje e detyruar dhe Danielle dukej shumë larg ligës së saj. Por ajo mësoi diçka nga vendasja e Paramusit. Dhe kështu të krijoni një përshtypje të drejtpërdrejtë. Princesha turke e Jersey ka qenë gjithmonë ajo të cilës grupi iu drejtua si lehtësim komik, por Danielle u rrit. Ajo mësoi në mënyrë perfekte sjelljet dhe tonin e Jen-it. Edhe OG Teresa Giudice nuk e mbajti dot të qeshurën.

Brenç i Bougie Kidz

Unë thjesht do ta them. Danielle është bërë më e zgjuar që nga sezoni 13. Brençja me bougie e Danielle zbuloi se sa e lënduar ishte Danielle që askush, duke përfshirë dy miqtë e saj më të mirë, nuk ishin mbrojtur kundër thashethemeve se ajo e hodhi parukierin e saj nga VIP. Së pari, çfarë argumenti i trashë i shijshëm, apo jo? Por Danielle u bë e vetëdijshme me dhimbje se ajo po qëndronte e vetme në një ishull, ndërsa dy vajzat e grupit morën gomonen e fundit të shpëtimit.

Në atë kohë, Danielle vuri në dukje, “Çështja është se dy nga miqtë e mi po lejojnë dikë të hyjë dhe të flasë për mua. Dhe unë do të kisha shpresuar se ata do të kishin thënë, ‘Kjo nuk është aspak Danielle. Mund të ketë një keqkuptim.’ Ashtu siç kam bërë për ta miliona herë.” Mjerisht, Daniela pa ngjyrat e tyre të vërteta dhe ata ishin të errët.

Danielle Cabral, zuzarja e supozuar

Gjatë festës së fundvitit të sezonit 13, Danielle ishte e zemëruar që gratë e tjera kishin folur kaq hapur për problemet e saj me vëllain e saj të larguar. Jackie Goldschneider ishte drejtuesja e unazës, e cila shpesh bënte pyetje hetuese. Avokatja nuk ishte kurrë e kënaqur me përgjigjet që iu dhanë dhe në thelb u tha grave të tjera se Danielle fshihte diçka.

Danielle vuri në dukje, “Unë fola me ju djema në shtëpinë tuaj dhe ishte shumë e sinqertë. Dhe kjo duhet të kishte qenë mjaft e mirë për secilin prej jush.” Nëse do të kisha mundur ta ndaloja dhe ta ktheja përsëri këtë skenë një milion herë të tjera, nuk do të isha lodhur nga fytyrat e tyre të turpëruara. Për Danielën, pika e fundit ishte grupi që përpiqej ta quante atë si gënjeshtare, që është “gjithçka që ajo nuk është”.

Telashe tulume

Unë e di që njerëzit janë të zhurmshëm dhe të tërbuar për luftën e fundit të Real Housewives të Nju Xhersit dhe pikëpamjet janë të polarizuara. Personalisht, isha këtu për këtë. Danielle, për mendimin tim, i mbajti duart pranë saj derisa Jen e shtyu fizikisht. Urrejtja e brendshme që Danielle krijoi për ish-shoqen e saj ishte e dukshme dhe do të doja vetëm të kisha pak kokoshka për të parë.

Jackie G kundër Danielle Cabral

Gjithçka varet nga ajo se kush ka veshur çfarë në New Jersey. Nuk ka pse të jetë edhe ndonjë stilist fantastik, por ju vini bast që kasti do të ketë mendime. Ndoshta një nga momentet më të mira të Danielle ishte kur ajo u përball me Jackie për të thënë se pantallonat e shkurtra të saj dukeshin sikur kishin qenë në pengesë. Jackie u dyfishua, duke vënë në dukje se ajo ishte një “komodë e tmerrshme dhe ajo i veshi ato pantallona të shkurtra penguese dy javë rresht”. Po! Jackie ka kthetra. Pasi produksioni u kthye te Jackie duke i dhënë një herë vajzës së re, Danielle vuri në dukje: “Ajo mund të ketë tërhequr diçka. Ajo as nuk e kupton se sa gjykuese është.” Jackie u përpoq të sillej ashpër, duke i thënë Danielle që të ndalonte së tundur duart.

Por rishtarja shpejt filloi të bënte gjeste sikur po performonte Himnin Kombëtar në gjuhën e shenjave, duke thënë: “Së pari, nëse do të ishit nga Staten Island, do ta dinit nëse duart e mia ishin në fytyrën tuaj. Kështu flas unë.” Më lejoni t’ju them, Daniela ka filluar të rritet vërtet tek unë!

Kapni Real Housewives of New Jersey, tani duke transmetuar në Peacock.