Momentet më të mira të Andy Cohen në Bravo

Klea

Momentet më të mira të Andy Cohen në Bravo

Bravo's kingpin ka qenë një ingranazh pune në makinën e realitetit televiziv që nga viti 2000. Vitet e Y2K, klipet me flutura dhe grupet e djemve sollën edhe një rrjet tjetër ikonik. Falë Andy Cohen dhe një mori të tjerësh, Bravo iu dhurua ekskluziviteti i Real Housewives, i cili nga ana tjetër ra në sy të një brezi shikuesish të rinj. Që atëherë, Andy ka qenë pothuajse fytyra dhe shpesh mban gjykatën në shfaqjen e tij, Watch What Happens Live.

Ashtu si Tom Sandoval, Andy ka lindur në St. Louis, MO, por ende nuk e ka gjetur veten në një lidhje të thellë si Scandoval. Andi nuk u zgjua vetëm një ditë dhe vendosi të bëhej personazh televiziv; ai punoi për të. Ai kaloi dhjetë vjet në CBS dhe tani ka stacionin e tij radiofonik XM, Radio Andy. Gjatë dy dekadave të fundit, Andy është bërë sinonim i argëtimit dhe hijes. Pra, le të hedhim një vështrim në disa nga momentet më të mira të Bravo të këtij njeriu.

Tereza kundër Andit

Kush mund ta harronte ndonjëherë kohën kur Andi u drejtua nga Shtëpia e vërtetë e Teresa Giudice e Nju Xhersit? Nëna e katër fëmijëve u tërbua aq shumë nga Danielle Staub, saqë e ndaloi fizikisht nikoqirin të mos e mbante. Të gjithë ishin në gjendje shoku, madje edhe Andi dukej i hutuar. Ai bëri shaka se kishte stërvitur, por nuk i përshtatej tërbimit të Terezës.

Pasi pluhuri u qetësua, Andi pëshpëriti në mënyrë famëkeqe fjalët “Mos më kaloni” në OG, duke e vënë vajzën e Jersey përsëri në vendin e saj. Për vite me radhë, fansat mendonin se Andi e kishte kërcënuar Trenë kur në realitet ai po i thoshte të mos kalonte aty ku ishte ulur fizikisht, përndryshe do të duhej të thirrej siguria. Të dy janë miq të mirë sot dhe shpesh qeshin për momentin e zjarrtë.

Andi kundër Ramona

Ramona Singer-it nuk i ka pëlqyer kurrë të jetë në sediljen e nxehtë, por Andy-t nuk e ka patur kurrë mendjen që yllin e Real Housewives të Nju Jorkut të ndezë, veçanërisht kur bëhet fjalë për divorcin e saj. Andy guxoi të zhytej më thellë në lidhjen e Mario Singer gjatë një ribashkimi të mëparshëm, por Ramona nuk po e kishte. Nëna e një fëmije sulmoi mikpritësin, duke e pyetur: “Pra, si është jeta juaj e dashurisë? Me kë do të bëni seks sonte? Me trego.” Andi nuk humbi aspak duke u përgjigjur: “Do t'ju them kur të shkoj në një reality show.” Ramona u përpoq të tregonte, “Ti je në një reality show.” Andy coolly u përgjigj: “Unë në fakt nuk jam, zemër.” Në atë moment mund ta shkurtoje tensionin me thikë.

Yolanda kundër Andit

Yolanda Hadid nuk ishte amvisa më e mirë. Në fakt, unë do të argumentoja se ajo ishte një rrëmujë. Bashkëshorti i saj ishte mbreti i shtëpisë, vajzave të saj supermodele iu lejua një bajame dhe ish-modelja thjesht kishte ngecur në mes të gjithë kësaj. Por kur ajo guxoi të provonte dhe të sugjeronte në ribashkim se të qenit homoseksual ishte “një zgjedhje”, Andy e përfundoi atë. Radha e pyetjeve erdhi sepse Yolanda përmendi në Real Housewives of Beverly Hills se ajo mendonte se vajza e saj mund të ishte lezbike sepse donte të merrej me sport. Andi nuk e la këtë linjë të të menduarit të rrëshqiste dhe e mbylli bisedën.

Vicki kundër Andit

Një nga amviset më të mëdha të të gjitha kohërave, Vicki Gunvalson, është fantastike për televizionin, por ndonjëherë edhe deluzive. Gjatë ribashkimit, OG e humbi qetësinë kur u përpoq të vepronte më e shenjtë se ti. Nëna e dy fëmijëve donte që zonjat të lartësonin shfaqjen, por Andi shpejtoi t'i kujtonte Vicit pakujdesitë e saj të së kaluarës. Prezantuesi vuri në dukje, “Vicki, ti demonstrove se si të bësh një goditje. Ju ndezët kamerat.”

Vicki vazhdoi të qëndronte e lartë në piedestalin e saj, duke i thënë të gjithë aktorëve se ajo kishte filluar shfaqjen dhe nuk kishte pse të provonte. Andy u kundërshtua nga komenti, duke zbuluar: “Po, ju keni bërë një audicion. E pashë kasetën tuaj të audicionit.” Në një përpjekje për të mbyllur Andin, Vicki më pas tha: “Mos harroni se nga keni ardhur.” Andy vuri në dukje, “Kjo ishte e çmendur.”