Momentet më të mira nga finalja e sezonit 9 të The Southern Charm

Klea

Momentet më të mira nga finalja e sezonit 9 të The Southern Charm

Unë jetoj për Sharmi jugor dhe me kënaqësi do të argumentonte se shfaqja është një nga më të mirat në Bravo. Kjo është kryesisht sepse ata mbajnë të njëjtët djem të çuditshëm sezon pas sezoni. Po flas absolutisht për Shep Rose, Austen Kroll dhe Craig Conover. Përzierja e tyre e sindromës Piter Pan dhe paaftësisë për të marrë përgjegjësi shkakton shumë thyerje zemre dhe disa momente të forta televizive prej ari. Finalja e sezonit 9 të Southern Charm nuk dështoi, pasi fansat mbetën të tronditur pasi hapja e një lokali në shtëpi shkoi keq.

Skuadra e Mod

Festa e softcore në vilë që dikur ishte shtëpia e shërbyesit të zonjës Pat ishte gjithçka dhe më shumë. Whitney Sudler Smith e bëri të qartë se ai kurrë nuk donte të ecte më në King Street ose të hynte në një bar, pasi kishte xhepat e thellë për ta bërë të gjallë ëndrrën e tij. Siç bën Whitney, ai zgjodhi një temë rrëqethëse dhe haptazi seksuale: filmat në stilin e shfrytëzimit seksual të Russ Meyer si Beyond The Valley of the Dolls dhe Faster, Pussycat! Vritni! Vritni! Kam harruar gjithashtu se Whitney e dashur, e ëmbël, shumë më e vjetër ka lindur në vitin 1968, por ende shoqërohet me 20 dhe 30-vjeçarë.

Festa ishte në lëvizje të plotë gjatë fejesës së sezonit 9 të Southern Charm. JT Thomas merr pak guxim dhe një shtysë nga prodhimi për t’i zbuluar ndjenjat e tij të vërteta Taylor Ann Green. Zemra ime u thye për JT-në, ndërsa ai zbuloi në rrëfimin e tij: “Gjithmonë e kam dashur Taylor-in, por që nga Xhamajka, ndjenjat nuk janë thjesht një dashuri për fëmijën; ndjenjat janë si të bëhen të vërteta.”

Por vini re për veten: duke i thënë një gruaje: “Unë e dua miqësinë tonë. E di që ju e doni miqësinë tonë. Unë të dua. Unë do të martohesha me ty nesër”, nuk është një kthesë për disa. Dolly ka kthetra, pasi Taylor nuk humbi kohë duke pretenduar të argëtonte shpresat e JT dhe shpejt u tërhoq si Homer Simpson në një shkurre.

Iluzioni i Austen-it

Lulet Olivia

Ndërsa po bëhej gati dhe admironte bluzën e tij me grep, Austen i tha motrës së tij, Katie, se ai po pret shumë një falje nga Olivia Flowers për qëndrimin e saj të thartë kohët e fundit. Më falni ndërsa i rishikoj faktet. Pronari i Trop Hop ishte ai që u lidh me ish-shoqen më të mirë të Olivias; ishte ai që po dërgonte sinjale të përziera dhe ai i bërtiti asaj ndërsa ishte në Xhamajka, kështu që nuk po i vinte një falje. Megjithatë, ishte kënaqësi të shikoje Austen drejtpërdrejt në botën e tij deluzive për një minutë. Duhet të jetë bukur atje, me diell dhe pretencioze.

Por biseda ishte e detyruar të dilte jashtë binarëve. “E di që ka qenë në kundërshtim me ne, por nuk është një miqësi e mirë,” tha Olivia. “Duket se asgjë nuk është e vërtetë. Kjo nuk është miqësi.” Sinqerisht, një kafshë shtëpiake mund të japë më shumë dashuri dhe dashuri se Austen.

Kur Austen më në fund e kuptoi se nuk do të kërkonte falje që dëshironte, ai filloi të spiralizohej. Olivia e goditi me të vërtetën edhe një herë. “Shikoni gjurmët e letrave të grave të inatosura që po lini,” tha ajo. Olivia ka nevojë për një medalje apo diçka tjetër, por më pëlqeu ta shihja atë më në fund të ngrihej përballë Playboy of Charleston në finalen e sezonit të 9-të të “Southern Charm”.

JT Thomas

Pas disa koktejeve Dark N’ Stormy, JT po shihte të kuqe dhe bëri një “beeline” për Austen në bar. Tani, nuk po nënkuptoj se ky ishte momenti më domethënës i sezonit 9 të Southern Charm. Unë po ju them se ishte më i madhi momenti i sezonit. Ishte ari duke parë JT në gjunjë, duke u rrotulluar mbi stolin e tij të barit si një mini Davy Crocket, mbreti i kufiri i egër Charleston. JT nuk mund ta kapërcejë faktin që Taylor nuk e donte atë. “Ajo nuk më do mua, një burrë të suksesshëm, të mirë, pozitiv,” u ankua ai. Ndjenja i dogji anën e tij dhe e vetmja gjë e besueshme për të bërë ishte ta kthente atë në Austen.

Por unë do të argumentoja se Austen e përshkallëzoi grindjen kur i tha JT: “Të thashë që të hipe në një karrige herën tjetër që të flasësh me mua.” Në një moment rrufeje direkt nga dora e Zeusit, JT qëlloi fyerje pas fyerje. JT e quajti Austen “një gjarpër dhe një frikacak”, duke thënë se ai është “gjeneza e pse ka kaq shumë dhimbje dhe lot”. Fjala e fundit grusht erdhi kur JT goditi një nerv ndërsa ai bërtiti, “Ti e ke qitur të dashurën e Shepit!”

Në atë moment, Austen e shtyu JT nga stoli i barit, por më pas u përpoq të pretendonte se ai fillimisht ishte goditur me kokë. Pasi u kthye disa herë prapa, nuk pati asnjë goditje me kokë, vetëm një Austen e turpëruar me zërin e JT në sfond duke pretenduar, “Nuk do të të shoh më kurrë”. Momenti ishte armiqësor dhe u ndje si një klip nga The Good Fellows, dhe unë menjëherë doja më shumë.