Momentet më të mira nga Dasma e Artë e Beqarisë

Klea

Momentet më të mira nga Dasma e Artë e Beqarisë

Beqari i Artë dasma nuk ishte një çështje e vogël, dhe për arsye të mirë. Fejesa e Gerry Turner dhe Theresa Nist bëri histori Bachelor Nation, pasi ata janë “çifti i artë” i parë i ekskluzivitetit. Shikuesit po kërkonin që Gerry të gjente dashurinë e dytë të jetës së tij, pas vdekjes së papritur të gruas së tij të shtrenjtë, Toni. Për ngazëllimin e Kombit Bachelor, ai ia doli duke krijuar një lidhje të pandashme me Terezën.

Siç theksoi Gerry, në moshën e tij dhe të Terezës nuk ka kohë për të humbur! Si rezultat, çifti vendosi të martohej sa më shpejt që të ishte e mundur. Ata ishin gjithashtu mjaft të sjellshëm që pranuan të transmetonin drejtpërdrejt dasmën e tyre, në mënyrë që i gjithë Kombi Bachelor të mund të merrte pjesë. Nga fillimi në fund, Dasma e Artë ishte vërtet një natë për t’u mbajtur mend. Ndërsa ka pasur shumë momente mahnitëse nga dasma, këto tre janë të preferuarat tona!

Theresa’s Walk Down The Aisle

Ndërsa tërësia e kortezhit të dasmës ishte e bukur, shëtitja e Terezës në korridor ishte padyshim kulmi. Ishte një moment i madh për Terezën, e cila zbuloi se dasma e saj e parë nuk ishte pikërisht ngjarja e ëndrrave të saj. Theresa dhe burri i saj i parë Billy u martuan në bodrumin e saj dhe kishin vetëm disa ditë për ta planifikuar. Si rezultat, Theresa nuk arriti kurrë të zgjidhte fustanin e saj të ëndrrave.

Dasma e Artë ishte një përvojë krejtësisht e ndryshme për Terezën, megjithatë, pasi ajo ishte në gjendje të planifikonte ngjarjen nga fillimi në fund. Theresa gjithashtu mund të zgjidhte një fustan absolutisht mahnitës me ndihmën e familjes dhe miqve të saj.

Ecja e Terezës në korridor me djalin e saj Tim ishte një moment emocionues dhe mund ta kuptoni lehtësisht se sa shumë do të thoshte për të. Çdo martesë është një shkak për festë, por ka diçka veçanërisht prekëse për të gjetur përsëri dashurinë pas humbjes së dashurisë suaj të parë. Jo shumë çifte Bachelor Nation janë të lehta për t’u rrënjosur, por Theresa dhe Gerry sigurisht që janë.

Brayden i propozon Christina-s (Na dëgjo)

Nuk ka dyshim se propozimi në dasmën e dikujt tjetër është sigurisht një zgjedhje. Megjithatë, për ikonat e Kombit të Bachelor, Brayden Bowers dhe Christina Mandrell, ajo ishte e përkryer në markë. Në fund të fundit, Brayden u sigurua që të merrte lejen nga Gerry dhe Theresa para kohe, kështu që ne e respektojmë atë!

Pavarësisht se të dy kanë një histori të diskutueshme në ekskluzivitet, Brayden dhe Christina duken të përsosur për njëri-tjetrin. Nuk ka shumë fansa të çifteve të Bachelor Nation që presin të stërviten për një kohë të gjatë, por Brayden dhe Christina kanë një shans të mirë!

Brayden dhe Christina ishin të dy “zuzarët” në sezonet e tyre përkatëse. Christina fillimisht ishte një kryesuese në sezonin 27 të Bachelor, të udhëhequr nga Zach Shallcross, ku ajo mori takimin e parë një-për-një. Megjithatë, pasi u përplas me disa nga gratë e tjera për lidhjen e saj, Christina u dërgua në shtëpi nga Zach herët.

Nga ana tjetër, Brayden ishte disi problematik në sezonin 20 të Bachelorette, të udhëhequr nga Charity Lawson. Brayden, ashtu si Christina, ishte një fitues dhe mori përshtypjen e parë trëndafili në natën e parë. Sidoqoftë, Brayden la që procesi stresues i shfaqjes t’i shkonte në kokë dhe përfundimisht u vetë-eliminua kur nuk mund të shkonte mirë me burrat e tjerë.

Christina dhe Brayden të dy kanë luftuar gjatë sezoneve të tyre përkatëse, kështu që është mirë t’i shohësh ata të gjejnë një fund të lumtur me njëri-tjetrin!

Harku i Shëlbimit të Kathy

Një nga pjesët më befasuese të natës ishte rëndësia e Kathy Swarts. Kathy dhe Theresa patën një grindje famëkeqe për The Golden Bachelor, kryesisht për shkak të Kathy. Kathy ishte një nga gratë e para që vuri re lidhjen e fortë të Gerry-t me Terezën dhe u lodh nga Theresa duke biseduar vazhdimisht për ndjenjat e saj për të. Në një linjë të paharrueshme me një rresht, Keti i tha Terezës që ta “ngjiste me zinxhir”.

Fansat e Kombit Bachelor u befasuan kur panë Kethin si një nga mikpritësit e tapetit të artë, së bashku me Charity. Për habinë e shumë njerëzve, Kathy bëri një punë të mrekullueshme si mikpritëse dhe e bëri të qartë se ishte e gëzuar për Gerry-n dhe Theresa-n. Kathy bisedoi me shumë nga ish-shokët e saj të aktorit gjatë gjithë mbrëmjes, duke përfshirë Leslie Fhima, e cila gjithashtu befasoi shumë duke marrë pjesë.

Në një klip të ri, u zbulua se Theresa madje e kishte ftuar Kethin për të blerë fustanin e nusërisë. Në një moment të plotë rrethi, Theresa i kërkoi ndihmë Kathy-t për të provuar fustanin e saj, pasi ajo nuk mund ta mbyllte zinxhirin. Kathy-t i pëlqente shakaja dhe dy femrat ndanë një përqafim të ngrohtë. Është gjithmonë mirë të shohësh një hark të mirë shpengimi, veçanërisht kur bëhet fjalë për zuzarët e Kombit Bachelor!