Momentet më të mira më të mira të Manor Blue Stone nga Amvise Reale

Klea

Momentet më të mira më të mira të Manor Blue Stone nga Amvise Reale

Manor Blue Stone, Dorinda MedleyShtëpia e Berkshires, është shfaqur në disa sezone të Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut. Pavarësisht deklaratës së Ramona Singer në sezonin 6 të “Askush nuk bën pushime në Berkshires”, se vitin e ardhshëm, Dorinda iu bashkua kastit dhe shtëpia e saj në këtë vendndodhje të saktë u bë shpejt një traditë e përvitshme. Megjithatë, këto ditë Dorinda po bën plane për të shitur Blue Stone Manor. Mos u trego e qetë, Dorinda.

Carole Radziwill në fakt e quajti shtëpinë e Dorindës. Kjo ndodhi në sezonin 7, i cili ishte shfaqja e parë e feudali në Bravo. Që atëherë, kjo shtëpi është shfaqur në RHONY, madje edhe në Udhëtimin e Vajzave Ultimate të Real Housewives. Meqenëse së shpejti mund të shitet, le t’i japim tani kësaj pasurie nderin që meriton, duke parë momentet më të mira të Manor Blue Stone në Real Housewives.

Gjithashtu. Unë jam në gjendje të siguroj disa mijëra, nëse dikush mund të mbulojë pjesën tjetër. Jam i vetëdijshëm që kjo nuk është e drejtë, por me kënaqësi do të marr dhomën e peshkut në këmbim të paaftësisë sime për të paguar. Le ta di.

Dorinda Made Blue Stone Manor Nice – Sezoni 8

Udhëtimi i aktorëve në Berkshires në sezonin 8 ishte kaotik, duke shfaqur disa zënka mes zonjave. Së pari, Bethenny Frankel dhe Luann de Lesseps shkuan te këmbët e këmbëve, duke bërtitur për pushtimet seksuale të njëri-tjetrit. Kjo erdhi pasi Bethenny u zemërua për stilin e jetës së Luann dhe Sonja Morgan gjatë natës vonë, veçanërisht për atë se sa pinin të dy kur ishin bashkë.

Më pas, Luann hyri në kuzhinë, ende duke dalë, por te Ramona. Duke qarë mbi një tortë që e ëma e Dorindës kishte blerë, zonjat u ndalën kur Dorinda hyri brenda, të mërzitura qartë që shtëpia e saj ishte bërë një fushë beteje dhe se torta e nënës së saj ishte objekt i të qeshurit të tyre. Në këtë moment, Dorinda u këput duke bërtitur: “Kam gatuar! Unë dekorova! E bëra bukur!”

Vërtet, e përdor shpesh këtë linjë me nxënësin tim të mesëm. Gjithashtu, është rideklaruar në të gjithë shikueshmërinë e Real Housewives, kështu që tani, është këtu, në listën tonë më të mirë të momenteve të Manor Blue Stone.

Blue Stone Manor i dëgjoi të gjitha të përmendura – Sezoni 9

Në sezonin 9, kasti udhëtoi edhe një herë në Blue Stone Manor, ku Ramona u përlesh me Bethenny. Ajo akuzoi manjatin e Skinny Girl se po flinte deri në majë. “Unë kurrë nuk e përmenda këtë, por tani do ta përmendim,” tha Ramona, e cila lindi linjën më ikonike të Bethenny deri më sot. Duke shkelmuar këmbët në ajër, të hapura, Bethenny u mbështet në divanin e Dorindës dhe bërtiti: “Përmendni të gjitha!”

Më pas, Ramona shkaktoi dëme të mëdha në dhomën e saj të gjumit, pasi hoqi ndriçuesit e përkohshëm nga muri. Kjo pa edhe bojën e murit duke u shkatërruar gjithashtu. Një linjë ikonike dhe mënyrat shkatërruese të Ramona, të dyja dolën nga udhëtimi i Sezonit 9 në Blue Stone Manor. Kjo e bën këtë një nga momentet më kaotike për historinë e ndyrë të kësaj shtëpie në Real Housewives.

Blue Stone Manor’s Murder Mystery Party – Sezoni 10

Në sezonin e 10-të, zonjat mbërritën në momente të vështira për të qëndruar në Blue Stone Manor. Kur Bethenny u ngjit me makinë, ajo e bindi veten se ky udhëtim do të ishte paqësor. Kur mbërriti, shkoi t’i tregonte xhupin Dorindës. Mbi të ishte qëndisur “Chilling with my snowmies”.

Bethenny e pyeti Dorindën nëse ajo “e kuptoi”, gjë që e bëri qartë, sepse ky nuk ishte një koncept i vështirë. Më pas, Bethenny pyeti nëse “marrëzi atje që luan me globet e borës (aka Ramona) do ta merrte atë.” Ky ishte një supozim i drejtë, siç rezulton, sepse Ramona, kur u pyet, u përgjigj se ndoshta “kishte të bënte me vaginat”.

Më pas Dorinda i uli zonjat për drekë. Këtu, ajo futi disa rregulla bazë, sepse kjo është shtëpia e saj, ajo e bëri atë të bukur, përsëri, dhe këto zonja duhej të silleshin. Pas drekës, zonjat ndryshuan në egon e tyre të viteve 1920 për një festë misterioze të vrasjes që planifikoi Dorinda.

Përpara se të fillonte, Bethenny “nuk takoi kurrë një pjatë” që nuk i pëlqente. Prandaj, ajo hëngri një të tillë, me dorën e kamerierëve të shtrirë, me pecetë. Ndërsa një aktor pretendonte se mbytej dhe vdiste në sfond, Bethenny shpjegoi se nuk mund të ndihmonte, pasi kishte një fërgim tjetër në dorë. Ndërkohë, Luann mori një theks dhe u përpoq të ringjallte djalin, krahas Ramonës dhe gjatë lojës Dorinda hoqi dorë, sepse ishte e uritur.

Mos u shqetësoni, e vetmja gjë që vdiq ishte miqësia e Bethenny dhe Carole. Këto dy zonja e kaluan natën duke u ndeshur, të gjitha të veshura si të 20-tat e zhurmshme. Duke qenë se këto ishin pushime, edhe gratë u tretën, duke u zgjuar së bashku të uritur në dhomën e gjumit me temë peshku. Ky udhëtim i Real Housewives ishte kaotik dhe është ende momenti ynë i preferuar i Manor Blue Stone.

Blue Stone Manor’s Fish Room dhe The Morgan Letters – Sezoni 11

Ndërsa qëndronte në Blue Stone Manor në sezonin 11, Dorinda ia bëri mirë Sonjës, duke e çuar shoqen e saj në një rezidencë që ishte e lidhur me familjen e ish-it të saj, një Morgan. Në fund të kësaj dite, Sonja ishte tretur dhe në darkë, ajo pati një shkrirje për shkak të prekjes së Dorindës të një prej letrave që ndodhej në këtë shtëpi. Sonja bërtiti: “MOS I PREKNI ATO SHKRONJA F**MBRET! JU MOS I PREKNI SHKRONJAT F**KING MORGAN!”

Po ashtu, i tmerruar ishte edhe Luann, të cilës iu dha dhoma jashtëzakonisht e shtrenjtë e peshkut. “Mos më thuaj që jam në dhomën e peshkut,” tha Luann në darkë, ndërsa Dorinda ishte në banjë. “Nëse jam në dhomën e peshkut, do të trembej,” u shpreh ajo, ndërsa Tinsley Mortimer u hodh brenda, duke u përpjekur të hiqte këtë problem jo të vërtetë nga supet e Luann-it.

Ky udhëtim ishte pretencioz, por ishte gjithsesi argëtuese të shikoje këto amvise të vërteta të lundrojnë në ndjenjat e tyre në Blue Stone Manor.

Mbani mend Manors Your Blue Stone – Sezoni 12

Udhëtimi Blue Stone Manor në sezonin 12 pa Ramona duke bllokuar tualetin e Dorindës. Në pamundësi për ta rregulluar atë, Leah McSweeney erdhi në shpëtimin e Ramonës, ashtu si edhe Dorinda, e cila të gjithë qeshi me … depozitën masive të Ramonës.

Do të na mungojë Blue Stone Manor nëse Dorinda vendos ta shesë, por këto momente më të mira që ndodhën këtu do të jetojnë përgjithmonë përmes Bravo.