Momentet më të mëdha të Bravo nga 2023

Klea

Momentet më të mëdha të Bravo nga 2023

Bravo pati disa momente tronditëse këtë vit. Ndërsa drama duhet të pritet në botën e televizionit të realitetit, tensionet e parë ishin me të vërtetë niveli tjetër. Minus akuzat më të reja të mashtrimit të Juan Dixon mbi Real Housewives of Potomac. Le të jemi të sinqertë, sytë Juandering të Juan nuk janë asgjë e re.

Nga ndarjet te skandalet e deri te lamtumirat e trishta, ka qenë shumë. Këtu janë momentet më të mëdha nga viti kalendarik 2023 i Bravo-s, dhe 2024 qoftë më i rrëmujshëm.

Skandovali i të gjithave

Vanderpump Rules po vdiste në fillim të këtij viti. Dukej sikur edhe ekipet e tyre të prodhimit e dinin, pasi finalja e tyre origjinale ndjeu paksa fundin e serialit në përgjithësi. Më pas, u zbulua një lidhje mes Tom Sandoval dhe Rachel Leviss, duke bërë që kamerat të riktheheshin. Këto episode shtesë Skandoval, krahas raportimit të shtuar të kësaj ngjarjeje, panë se sezoni 10 i VPR-së arriti kulme të patejkalueshme, kjo është arsyeja pse i përket këtu, pasi ishte me të vërtetë një nga momentet më të mëdha të Bravo-s për vitin 2023.

Ndarja e Lindsay Hubbard dhe Carl Radke

Në gusht, Carl Radke i dha fund fejesës së tij me yllin e tij në Summer House, Lindsay Hubbard. Kjo ndarje erdhi pak para dasmës së tyre më 17 nëntor. Pas ndarjes së tyre, Lindsay tha se ajo ishte “e verbër”, ndërsa thashethemet se Carl e kishte vendosur qëllimisht këtë histori tragjike në televizionin kombëtar. Në përgjithësi, fundi i tyre i trishtuar ishte një moment i madh për Bravo për vitin 2023.

Rënia e Gary King

Gary King ka luajtur në Below Deck Sailing Yacht që nga sezoni 2. Megjithatë, këtë vit, një raport u printua nga Rolling Stone, ku një anëtare e produksionit femër pohoi se Gary e kishte detyruar veten gjatë xhirimeve. Po kështu, disa të tjerë gjithashtu deklaruan se kanë parë që Gary “vazhdimisht” i bënte femrat të pakëndshme. Gary mohoi gjithçka, por duke qenë se ai aktualisht është në bllokun e prerjes, këto akuza ishin një ngjarje e madhe në Bravo për vitin 2023.

Thyerja e Murit të Katërt të BDDU-së

Në Below Deck Down Under, dy anëtarë të ekuipazhit refuzuan të pranonin fjalën “jo” nga pushtimet e tyre. Për Luke Jones, sjelljet e tij të dehur u përshkallëzuan aq shpejt sa hyri prodhimi. Në transmetim, ne pamë teksa ata e hoqën Lukën nga koka e Margot Sisson, duke e mbrojtur atë nga ndjekjet e tij të zhveshura dhe të dehura. Prodhimi bëri gjënë e duhur duke thyer murin e katërt dhe ne ishim mirënjohës për shfaqjen e tyre të rrallë, monumentale në 2023.

Ne i thamë lamtumirë kapitenit Lee Rosbach

Të gjitha gjërave të mira duhet të marrin fund, por kur u zbulua se “Blow Deck’s Stud of the Sea”, kapiteni Lee Rosbach, po largohej, ajo ende thumbonte. Pasi udhëhiqte nga shtëpia e tij me rrota për dhjetë sezone rresht, rrjeti vendosi të shkonte në një drejtim tjetër. Sezoni 11 i Below Deck tani do të shfaqë kapitenin Kerry Titheradge, i cili është i mrekullueshëm, por ende. Do të na mungojë Kapiteni Lee dhe shpresojmë që Bravo e dinte se çfarë po bënin kur morën këtë vendim të madh në 2023.

Skandali i lidhjes së Southern Charm

Ylli i Southern Charm, Taylor Ann Green u nda me Shep Rose vitin e kaluar. Këtë vit, u zbulua se ajo dhe ish-i i Olivia Flowers, Austen Kroll, u puthën. Duke qenë se Taylor dhe Olivia ishin miq të ngushtë, kjo nuk ishte e lezetshme, kështu që Taylor e trajtoi gabimin e saj duke gënjyer, natyrisht. Kjo histori është ende duke u shpalosur në transmetim, por ndërsa kjo ngjarje ndau miqtë dhe dominoi këtë serial, tani është këtu, në listën tonë të momenteve më të mëdha të Bravo-s për vitin 2023.

Llogaritja e amvisave të vërteta

Bethenny Frankel po përpiqet të krijojë një bashkim për gjeneratën e ardhshme të yjeve të televizionit realitet. Me pretendimet për t’i ngarkuar personalitetet me shumë pije alkoolike, së bashku me nevojën për pagesa të honorarëve dhe kushte më të mira të xhirimit për të gjithë të përfshirët, Bethenny është i vendosur të krijojë ndryshime. Ku do të bjerë e gjithë kjo është supozimi i kujtdo. Por, për rrjetin Bravo, kjo mund të sjellë ndryshime të mëdha, prandaj “Reality Reckoning” i vitit 2023 është një punë kaq e madhe.

Guerdy Abraira Guerdyfied Kanceri

Guerdy Abraira u diagnostikua me kancer gjiri këtë mars. Për fat të mirë, Guerdy zbuloi në BravoCon se tani është pa kancer. Turma brohoriti me zë të lartë, që ishte një reagim shumë më i mirë se deklarata e Larsa Pippen “si e dini” për Real Housewives of Miami. Jemi shumë të lumtur për Guerdy dhe ne e konsiderojmë këtë deklaratë si lajmin më të mirë të Bravo-s për vitin 2023.

Ndarja e Kyle Richards dhe Mauricio Umansky

Martesa e Kyle Richards dhe Mauricio Umansky po prishet këtë sezon në Real Housewives të Beverly Hills. Tashmë të ndarë zyrtarisht, martesa e tyre 27-vjeçare është në telashe, pavarësisht se qëndrimi i tyre i përbashkët për një divorc nuk është në tavolinë. Këta të dy janë shtyllat kryesore të RHOBH dhe lidhjet e tyre me njëri-tjetrin dhe fëmijët e tyre dukeshin gjithmonë të ngushta. Prandaj, ky lajm është i trishtuar, përveçse është një histori tjetër tronditëse e parë në Bravo për vitin 2023.

The Real Housewives of New York Rinisin

Për herë të parë ndonjëherë, Bravo rifilloi plotësisht një nga seritë e tyre, duke sjellë një kast krejtësisht të ri femrash për të filmuar për Real Housewives of New York. Ky kast erdhi i kompletuar me stil, zgjuarsi dhe adresa të ndryshme nëpër bashki. Dhe po, u pa edhe shumë mendjemadhësi, por bashkëshorti ynë i ri i preferuar, Pavit Randhawa, u tregoi zonjave se si të sillen mjaft mirë me urrejtësit. Vërtet, videoja e udhëtimit të Pavit në Vietnam ende po na bën të qeshim, kështu që për atë që ai dhe këto gra të reja po sjellin, ne zbuluam se ky rindezje e suksesshme ishte një fitore e madhe për Bravo në 2023.

Dy skandalet RHUGT që përfshijnë Brandi Glanville

Një shërbëtor në Sezonin 2 të Udhëtimit të Vajzave të The Real Housewives Ultimate ngriti një padi këtë vit. Ai pretendon se është sulmuar seksualisht nga Brandi Glanville dhe Phaedra Parks. Në mënyrë të ngjashme, Brandi dhe Caroline Manzo filmuan për sezonin 4 të RHUGT, ku Brandi akuzohej për ngacmim seksual të Caroline. Bravo ende po merret me mënyrën se si t’i trajtojë këto dy ngjarje të mëdha nga viti 2023, por megjithatë ato i përkasin këtu, sepse, ykes.