Momentet më të mëdha nga Episodi premierë i sezonit 13 të RHOBH

Klea

Momentet më të mëdha nga Episodi premierë i sezonit 13 të RHOBH

Sezoni 13 i Amvise të vërteta të Beverly Hills nisi të mërkurën, më 25 tetor me një premierë plot dramë. Fansat kanë pritur sezonin e ri të shumëpritur të RHOBH për muaj të tërë, pasi thashethemet për kastin janë grumbulluar në internet gjatë sezonit jashtë sezonit. Ka shumë që po ndodh me zonjat e Beverly Hills, kështu që le t’i hyjmë së bashku.

Këtu janë momentet më të mëdha të bombës nga episodi i premierës së sezonit 13 të RHOBH.

Kyle bën tatuazh një pjesë të emrit të saj në një këngëtare të kontesë?

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Në korrik 2023, u publikua lajmi se Kyle Richards dhe Mauricio Umansky po ndaheshin pas 27 vitesh martesë. Kyle mohoi thashethemet për divorc në atë kohë, por që atëherë të dy kanë konfirmuar se janë ndarë.

Rreth kohës kur thashethemet për ndarjen u shfaqën për herë të parë në internet, një tjetër histori po qarkullonte rreth Kyle. Shumë njerëz dyshuan se Kyle ishte në lidhje me këngëtaren e kantri Morgan Wade.

Në pamjen paraprake të sezonit të shfaqur në fillim të premierës, Morgan bëri një tatuazh “K” në trupin e saj. Pamja paraprake më pas u shkurtua në pamjet e Dorit Kemsley duke gatuar Kyle në skarë rreth tatuazhit. “A keni vënë shkronjën e parë të emrit tuaj në trupin e saj?” pyeti ajo në klip. “Çfarë po ndodh, Kyle?”

Tatuazhi tërhoqi vëmendjen e fansave, të cilët e panë klipin si provë të mëtejshme që të dy ishin në lidhje. Miku i ngushtë dhe ish-bashkëylli i Kyle, Teddi Mellencamp, dha kontekstin rreth dramës së tatuazheve në episodin e 11 tetorit të podcast-it të saj, Two Ts in a Pod.

“Ata menduan se do të ishte një shaka qesharake. Por atëherë, sigurisht, tani është metamorfozuar në shumë më tepër, “shpjegoi Teddi. “[Morgan is not] super marramendëse për tatuazhet që po bën në trupin e saj”, tha ajo. “Nëse një shkronjë ‘K’ do të ishte bërë tatuazh në trupin tim, mund të ishte më shumë një flamur i kuq sesa dikush që ndoshta ka, nuk e di, mbi 100 tatuazhe.”

Kur u pyet për marrëdhënien e saj me këngëtarin e kantri në episodin e 25 tetorit të Watch What Happens Live, Kyle tha: “Ajo është absolutisht një nga miqtë e mi më të mirë dhe më të mirë në botë”.

Letra e dorëheqjes së Lisa Rinna-s

(Foto nga Dimitrios Kambouris/Getty Images për NYFW: The Shows)

Pasi u zbulua se Lisa Rinna nuk do të rikthehej në RHOBH për sezonin 13, pati shumë spekulime nëse aktorja u largua me dëshirën e saj apo u lirua nga shfaqja. Në episodin premierë të sezonit 13 të RHOBH, në ekran u shfaq një pamje e letrës së dorëheqjes së Rinna-s.

“Unë nuk do të rinovoj kontratën time dhe nuk do të kthehem në RHOBH. Faleminderit shumë për 8 vjet !!!!” letra e lexuar.

Thashethemet Ozempic të Erika

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Figura e hollë e Erika Jayne tërhoqi vëmendjen e kolegëve të saj në premierë. Këngëtarja dukej bukur si gjithmonë, por humbja e papritur e peshës duket se ka ngritur disa vetulla tek zonjat. Në një rrëfim, Dorit sugjeroi që Erika mund të ishte në Ozempic.

Ozempic është një ilaç i ri javor me injeksion që shumë të famshëm po e përdorin për të hequr kilogramët. Ilaçi është krijuar për të trajtuar diabetin dhe nuk është i aprovuar për humbje peshe, por kohët e fundit është bërë tituj si moda më e fundit e dietës së të famshëmve.

Në një rrëfim, Erika i tha një producenti se nuk është në Ozempic, duke e vlerësuar humbjen e saj në peshë për “hormonet e mira”.

Dorit ngacmon Dramë Martesore

(Foto nga Greg Doherty/Getty Images)

Erika tronditi fansat dhe Andy Cohen në BravoCon 2022, kur tha se Dorit dhe Paul “PK” Kemsley do të ishin çifti i radhës Bravo që do të jepte dorëheqjen. Dorit u përball me Erikën për deklaratën e saj në premierë, duke u shprehur se ndihej e lënduar nga fjalët e supozuara të shoqes së saj. Erika u përpoq të mbrohej, duke thënë se nuk donte t’i përgjigjej pyetjes, por sapo vendosi, ajo iu përkushtua me forcë sepse është “një showman”.

Dorit nuk i pëlqeu justifikimi i Erikës, duke thënë në një rrëfim: “Ky nuk është showman, është ab*tch”. DORIT! Ishte kaq e papritur nga Miss Manners. Ne e donim atë.

Megjithatë, më vonë në episod, Dorit pranoi se ajo dhe PK kishin pasur vështirësi. Dorit i tha Kyle se ajo nuk ndihej gjithmonë e mbështetur nga burri i saj pasi u përball me PTSD që pësoi pasi i grabitën shtëpinë.

Skena super e pakëndshme e Kyle dhe Mauricio

(Foto nga Paul Archuleta/Getty Images)

Kyle dhe Mauricio janë dukur gjithmonë si një nga martesat më të forta në ekskluzivitetin e Real Housewives, por fansat filluan të shihnin të çara në themelet në episodin premierë të sezonit 13 të RHOBH.

Të dy dukej se po jetonin jetë të ndara, duke krahasuar oraret për të gjetur kohë së bashku. Për më tepër, Mauricio as nuk e dinte se sa tatuazhe kishte bërë gruaja e tij, gjë që mund të mos duket diçka e madhe, por sugjeron se ata nuk janë aq të lidhur sa dikur.

Skena ishte e trishtuar, e sikletshme dhe na la të pyesnim: “Çfarë çoi në këtë?”

Me mend se do të duhet të vazhdojmë të shikojmë për të mësuar më shumë.