Momentet më të lezetshme të Joey Graziadei dhe Kelsey pas Bachelor

Klea

Momentet më të lezetshme të Joey Graziadei dhe Kelsey pas Bachelor

Të hënën e 25 marsit finalja e Bachelor, Xhoi Graziadei u ul në një gju dhe ia bëri pyetjen 25-vjeçares Kelsey Anderson.

Propozimi erdhi pas muajsh spekulimesh në internet rreth asaj se cili nga favoritët e Joey-t shënoi trëndafilin e fundit. Blogeri televiziv Reality Steve fillimisht parashikoi se nënkampionia e Joey-t, Daisy Kent, ishte fituesja, por më vonë e tërhoqi deklaratën pasi një llogari e fansave theksoi se Joey dhe Kelsey kishin postuar video me prejardhje të padallueshme.

Romanca e tyre ishte një djegie e ngadaltë, por në fund, shikuesit mund të thoshin se Joey ishte plotësisht i goditur nga nusja e tij e ardhshme. Që nga finalja, çifti i lumtur është përshtatur me jetën në botën reale dhe momentet e tyre të adhurueshme janë kapur në intervista dhe në rrjetet sociale.

Këtu janë momentet më të lezetshme të Joey dhe Kelsey pas The Bachelor:

Ata u lidhën me Taylor Swift

Joey dhe Kelsey u shfaqën në podcast të Chicks in the Office në mars, ku zbuluan se kishin një këngë të veçantë gjatë xhirimeve.

Joey u tha prezantuesve Francesca Mariano dhe Ria Ciuffo se do të dëgjonte këngën “Dress” nga albumi i Taylor's Reputation sa herë që i mungonte Kelsey sepse ajo i tha se kënga i kujtonte atë.

“Ka një tekst në atë këngë, flitej për një dhomë të mbushur me njerëz dhe ndihem si ju të dy, dhe kjo është arsyeja pse me të vërtetë më bëri të mendoj për të,” tha Kelsey. Sa e ëmbël!

Joey kishte një ëndërr për Kelsey natën që e takoi

Në një intervistë me Bachelor Happy Hour, Joey zbuloi se kishte një ëndërr për Kelsey natën e një xhirimi.

“Unë pata një ëndërr të plotë për të,” u tha ai prezantuesve Joe Amabile dhe Serena Pitt. “Ajo ishte i vetmi person në mendjen time kur u zgjova të nesërmen.”

Ai tha se mezi priste takimin e parë në grup, sepse kjo do të thoshte se duhej të kalonte më shumë kohë me të. Sa e adhurueshme.

Kelsey-t mund të mos i jetë dhuruar trëndafili i parë i përshtypjes së Joey-t, por ajo pati një ndikim të madh në natën e parë.

Joey thotë se është “djali më me fat në botë”

Një ditë pas finales së “The Bachelor”, Joey hyri në Instagram për të folur për të fejuarën e tij të re. Ylli i ABC ndau një seri fotosh të tij dhe nuses së ardhshme së bashku me një mbishkrim të ëmbël.

“Thjesht po regjistrohem si djali më me fat në botë,” filloi ai. “E gjithë kjo filloi në janar të vitit 2023, kur mora një DM nga një Producent në The Bachelor, i cili më pyeti nëse do të isha i interesuar të shkoja në një Reality Show TV për të gjetur dashurinë. E pyeta nëse do të ishte për mua nëse mund të funksiononte në të vërtetë nëse do të ishte atmosfera e duhur për mua për të gjetur një dashuri të vërtetë.”

Ai vazhdoi, “Tani ulem këtu sot duke e ditur se ishte vendimi më i mirë i jetës sime. Gjithçka që ka ndodhur që nga ajo ditë më ka çuar te kjo grua e mrekullueshme që nuk i ngjan asnjëkujt që kam takuar në jetën time. Ajo është e sjellshme, e bukur, budallaqe, origjinale, autentike dhe drita ime e ndritshme.”

Ai e përfundoi postimin duke thënë: “Të dua përgjithmonë Kelsey. Ky është vetëm fillimi.”

Nuk po qaj, po qan ti!!!

Kelsey përshkruan se si ndihet e dashuruar Joey

Më 26 mars, Kelsey shkoi në Instagram për të përshkruar ndjenjën e të qenit i dashuruar me Joey.

“Pas suitave fantastike, Dez (producenti dhe tani miku im) më pyeti se si ndihej e dashuruar Joey,” shkroi ajo. “Thashë që ndjehet si një ditë e përsosur, kur dielli është jashtë, retë janë me gëzof, kur nuk është shumë ftohtë apo shumë nxehtë dhe gjithçka duket si duhet! Xhoi, të duash ty është e lehtë si një ditë e bukur me diell.”

Wow, unë jam aq beqar sa më dhemb!

Kelsey thotë se ajo dhe Joey ekuilibrojnë njëri-tjetrin

Gjatë një paraqitjeje në mars në podkastin e The Viall Files, Kelsey foli për atë që e bën atë dhe Joey të përputhen.

“Mendoj se një gjë që mendoj se na bën vërtet të pajtueshëm është se jam shumë energjike…kam emocione të mëdha,” tha ajo. “Joey me të vërtetë më arsyeton shumë.”

Duket sikur janë një ndeshje perfekte!