Momentet më të këqija të Lindsay Hubbard dhe Carl Radke

Klea

Momentet më të këqija të Lindsay Hubbard dhe Carl Radke

Karl Radke anuloi fejesën me Lindsay Hubbard në finalen e sezonit 8 të Shtëpi verore. Ndarja erdhi si një tronditje për Lindsay, e cila tha për shtypin se ishte “i verbër” nga ndarja e filmuar. Ngjashëm u ndjenë fansat kur lajmet u publikuan për herë të parë në gusht 2023. Herën e fundit që pamë çiftin, ata po festonin fejesën e tyre në sezonin 7. Megjithatë, shikuesit u ndjenë ndryshe pas transmetimit të sezonit 8. Çifti e kaluan pothuajse të gjithë sezonin në fytin e njëri-tjetrit. Momentet e lumtura ishin të pakta dhe luftimet ndiheshin të vazhdueshme. Në kohën kur Carl i dha fund marrëdhënies, ajo u ndje e vonuar.

Le të hedhim një vështrim prapa në momentet më të këqija të Lindsay dhe Carl në sezonin 8 që çuan në ndarjen e tyre:

Lindsay vë në dyshim maturinë e Karlit

Në Episodin 2, Lindsay akuzoi Carl-in se nuk ishte i matur gjatë një nate jashtë. Ajo madje i tha Gabby Prescod se sjellja e të fejuarit të saj atë natë i kujtoi asaj se si ishte ai me kokainën.

Akuza e mërziti Carlin, i cili ka punuar shumë për maturinë e tij që nga viti 2021. Ai shprehu se si komenti ndikoi tek ai dhe ndjenjat e tij për Lindsay në një rrëfim.

“Është përtej lëndimit. Është e ndyrë,” tha ai. “Ai është personi me të cilin duhet të martohem? Thjesht – më dhemb thellë. Akuza ose insinuata se jam për diçka, që më vret.”

“Dalja e natës” nuk u filmua, por çifti ndihmuan të bashkonin luftën e tyre shpërthyese përmes rrëfimtarëve. Ata shpjeguan se filluan të luftojnë në Lyft rrugës për në lokale. Lindsay tha se ishte e shqetësuar që vajzat do të mërziteshin që ajo hipi me djemtë në vend të tyre. Sipas Lindsay, Carl ishte “përfillës” i ndjenjave të saj. Ajo përfundoi duke u kthyer në shtëpi më herët se pjesa tjetër e ekuipazhit. Kamerat e kapën atë teksa hynte në shtëpi në orën 1:26 të mëngjesit duke u përmalluar se si e “urrente” të fejuarin e saj.

Carl ka pohuar se ai ishte i matur atë natë dhe kolegët e tij e kanë mbështetur atë.

Lindsay mbyll idetë e Karlit

Qëllimet e karrierës dukej se ishin një çështje kryesore për çiftin këtë verë. Carl po përpiqej të lundronte në fazën e tij të ardhshme në jetë dhe Lindsay kishte shumë pyetje. Ndonëse është plotësisht e kuptueshme të kesh pyetje në lidhje me rrugën e karrierës së të fejuarit, shqetësimi i saj shpeshherë u shfaq si jombështetës. Ajo foli se si ajo ishte tërhequr nga një burrë i cili ishte i shtyrë dhe i fokusuar në karrierë, por më pas i mbylli idetë e Carl për të ardhmen e tij.

Carl ka nevojë për një burrë 'po'?

Lindsay mund të ketë qenë shumë kureshtare ndonjëherë. Ndërsa sezoni përparonte, fansat filluan të mendonin se ai donte që Lindsay të ishte më pak partnere dhe më shumë një burrë “Po”. Ai i tha asaj se duhej të ishte “më e butë” ndaj tij dhe më e emocionuar për mundësitë e tij. Ai dukej se donte mbështetje të verbër, gjë që nuk është e drejtë t'i kërkosh dikujt që të ndajë financat e tua dhe potencialisht të rrisë fëmijët e tu.

Karli duke u larguar

Në Episodin 13, Lindsay vendosi të kalonte më shumë kohë në Hamptons në vend që të kthehej në qytet me Carl. Vendimi i saj e mërziti Karlin, i cili tha se ndjehej sikur ajo nuk e konsideronte fare atë. Të dy biseduan dhe ai dukej se i erdhi rreth kësaj ideje. Ai pranoi të merrte me vete bagazhin e Lindsay dhe për një minutë menduam se çifti kishte arritur të zgjidhte shpejt një konflikt. Por gabuam. Në vend që të priste që i fejuari i tij të ngarkonte bagazhin e saj, ai u largua dhe u largua.

Akuzat e Karlit

Në finalen e sezonit, Carl u nda me Lindsay…në kamera. Gjatë ndarjes, ai ngriti disa akuza të rënda, duke përfshirë deklarimin se ai mendon se Lindsay dëshiron që ai të rikthehet. Kjo mund të rrjedhë nga ajo që e quajti atë “Karl i Kokainës”.

“Mendoj se ti mendon se jam i ndjeshëm dhe jo burrë, mendoj se më mungon besimi, [and] Mendoj se ti mendon se kam një problem zemërimi”, i tha ai. Po.

Shikimi i rënies së marrëdhënies së Lindsay dhe Carl nuk ishte e lehtë. I dua këta të dy si individë, por dukej se nxirrnin më të keqen absolute tek njëri-tjetri në sezonin 8. Ndërprerja e fejesës nga Carl ishte thirrja e duhur.