Momentet më të këqija në marrëdhënien e Terezës dhe Joe Giudice

Klea

Momentet më të këqija në marrëdhënien e Terezës dhe Joe Giudice

Teresa Giudice dhe Joe Giudice ishin shumë si vaji dhe uji – nuk shkonin bashkë. Epo, gërvishte atë. Të Amvise të vërteta të Nju Xhersit çifti ndoshta ka punuar mirë në edukimin e vjetër tradicional italian derisa Tereza u vu pak në qendër të vëmendjes dhe filloi të kishte mendime. Deri në atë moment në maj të vitit 2009, kur seriali u shfaq për herë të parë, Joe bëri xhirimet me Terezën që qëndronte në heshtje në hije.

Çifti u martua në vitin 1999, por dashuria e tyre nuk ishte menduar kurrë. Edhe pas rinovimit të zotimit të tyre (që është a Mallkimi i Real Housewives) në vitin 2011, Joe dhe Teresa nuk mund të gjenin terren të qëndrueshëm. Ndërveprimet e tyre shpesh i lanë fansat të hutuar, duke mos ditur se si ta kuptonin trajtimin e tyre ndaj njëri-tjetrit.

Joe’s Grapes of Wrath

Kush mund ta harronte Joe që po largohej fshehurazi ndërsa ishte në një udhëtim në Kaliforni për të folur me dashnoren e tij? Episodi skicues tregoi që Joe u largua për të marrë një telefonatë, duke bërë një të qeshur me eksitim dhe duke thënë: “Mos ma thuaj këtë”, më pas “Gruaja ime e shoqe është shumë e vogël”. Në mënyrë tronditëse, përgjigja e Terezës ishte ta detyronte atë ta vidhte në rrush. Telefonata e dyshimtë do të kishte ndaluar shumicën e njerëzve në gjurmët e tyre. Megjithatë, në vend të kësaj, Tereza, e cila e kapi qartazi atmosferën, vendosi të injorojë flamurin e kuq.

Kishte mbi dhjetë vjet thashetheme rreth largimit të Joe. Megjithatë, edhe pse Tereza u poshtërua, ajo zgjodhi të besonte historinë e tij të kokamit rreth bisedës me një punëtor në picerinë e tij që nuk fliste anglisht. I gjithë ndërveprimi ishte i çuditshëm dhe kjo mund të ketë qenë hera e vetme dhe e vetme që shikuesve iu thyen zemra për Tre. Joe u përpoq të ndezte Terezën me gaz dhe madje bëri sikur fliste spanjisht, por xhiroja ishte ngritur.

Joe kërcënohet me Smack Tre

Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Joe dhe pirja gjithmonë shkonin krah për krah me disa forma komentesh luftarake. Fansat e RHONJ-it nuk do ta harrojnë kurrë natën kur ai konsumoi shumë verë dhe kërcënoi se do të “pijë” Koka e Terezës pas një muri. Episodi që u transmetua në vitin 2016 gjithashtu tregoi Joe duke u përpjekur të bënte gjimnastikë në dyshemenë e tij prej mermeri dhe duke copëtuar një dhëmb, nga ana tjetër, duke tmerruar fëmijët e tij. Festimet e natës vazhduan ndërsa Joe, i cili ishte në pritje të fillimit të dënimit të tij me 41 muaj burg, e nënçmoi Terezën për paaftësinë e saj për të mbijetuar pa të.

Po atë mbrëmje e tregoi Xhoin duke kërkuar seks nga gruaja e tij, duke i thënë asaj: “Më mirë mos të jesh kaq i lodhur gjatë natës. Përndryshe, ju do të jeni jashtë derës kur të dal unë.” Teresa i tha Xhoit të largohej, i cili vazhdoi shpërthimin e tij, duke bërtitur, “Mbylle gojën, të lutem. Ndaloni së foluri ju dhe nëna juaj budallaqe. Më lejoni t’ju them diçka, mezi pres të largohem. E vetmja gjë që do të më mungojë janë fëmijët e mi.”

Andrei Jackamets/NBCU Photo Bank/NBCUniversal via Getty Images via Getty Images

Në vitin 2013, vetëm katër vjet pas paraqitjes së falimentimit, Joe dhe Teresa u paditën për 39 akuza për taksa dhe mashtrim. Pas një gjyqi një vjeçar, Tre u dënua me 15 muaj dhe Joe 41 muaj. Pasojat u kapën nga kamerat Bravo teksa Teresa u ftoh dhe fajësoi Joe për problemet e tyre.

Tereza ishte gjithashtu fajtore që nuk e lexoi kurrë atë që kishte firmosur i shoqi, por themeli i martesës së tyre filloi të zbërthehej.

Një tjetër akuzë për mashtrim

Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images

Ndërsa Teresa ishte në burg në Connecticut, thashethemet qarkulluan përmes Us Weekly se Joe e tradhtoi gruan e tij me një grua të quajtur Jamie Jackson, të cilën ai pretendon se u takua vetëm dy herë dhe “asgjë” nuk ndodhi.

Jamie ishte një modele/kameriere në Atlantic City që ishte fotografuar disa herë me Juciy Joe. Joe nuk dukej kurrë i zhveshur duke u kapur në skandalet e tij të shumta, por ata me siguri e larguan Terezën.

Italia shkroi fundin

Joe Giudice, Teresa Giudice Real Housewives of New Jersey RHONJ
Andrei Jackamets/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images

Ndoshta momenti më emocionues, i cili përkthehet në më të keqin për çiftin, ishte kur të dy u takuan në vitin 2019 në Itali pasi Joe u dëbua nga Shtetet e Bashkuara.

Ishte e qartë se Teresa kishte ecur përpara dhe nuk donte një lidhje romantike me Joe. Të dy i dhanë fund martesës së tyre dhe lejuan vajzat e tyre të vizitonin babain e tyre pa dramë. Kjo ishte hera e vetme dhe e vetme që Joe mori këshillën e tij dhe mbylli gojën dhe dëgjoi Tren.