Luann de Lesseps nuk ka 'Nuk ka ndjenja të vështira' rreth rindezjes së RHONY

Klea

Momentet më të egra të Luann de Lesseps në RHONY

Luann de Lesseps ka qenë në Bravo për më shumë se një dekadë. Këngëtarja bëri debutimin e saj në rrjet në 2009 si një nga yjet origjinale të Real Housewives të Nju Jorkut.

Lu tani ka kaluar në një projekt të ri me shoqen e saj prej kohësh Sonja Morgan. Luann and Sonja: Welcome to Crappie Lake u shfaq premierë në Bravo në korrik 2023 dhe është spinoffi më i fundit i RHONY.

Për nder të kthimit të saj në Bravo, le të hedhim një vështrim prapa në disa nga momentet më të egra të Luann de Lesseps nga koha e saj në Real Housewives të Nju Jorkut.

Kur ajo ra në shkurre

Një nga momentet më të egra të Luann de Lesseps ndodhi gjatë udhëtimit të sezonit 9 në Meksikë, kur Lu u rrëzua gjatë një nate duke pirë. Këngëtarja Chic C’est La Vie ishte duke u larguar nga një bisedë me Ramona Singer kur humbi ekuilibrin dhe ra në shkurre.

Momenti ishte histerik dhe vërtetoi se edhe pse Lu ishte një grua e martuar, ajo sërish mund të argëtohej.

Kur ajo pati një takim me një pirat

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Në sezonin 5, Lu e gjeti veten në ujë të nxehtë pas një nate të egër në Le Ti në St. Barths.

Gjatë natës së saj me vajzat, Lu u lidh me një burrë të quajtur Tomas, i cili ishte veshur si pirat. Ylli i Crappie Lake shpërtheu mbi piratin, i cili mendoi se dukej paksa si Johnny Depp.

Të nesërmen, gratë e tjera filluan të përgojojnë për natën e egër të Lu-së dhe amvisa Heather Thomas zbuloi se Lu e kishte kthyer burrin në shtëpi. Këngëtarja e ‘Money Can’t Buy You Class’ u përpoq të luftonte thashethemet duke u thënë vajzave se kishte sjellë një grup miqsh të vjetër italianë në vilë, por ato nuk po e blinin.

Nata misterioze e Lu me Tomas është kthyer në një nga momentet më të përfolura nga Real Housewives of New York.

Kur ajo tha ‘Mos jini të Paqendruar’

Gjatë një udhëtimi në Turks and Caicos, Luann donte të argëtohej pak, kështu që solli një burrë në vilën ku po qëndronte me gratë e tjera. (Djalë i ndryshëm nga pirati. Mirë për Lu).

Të nesërmen në mëngjes, Heather Thomson u përball me Luann për të ftuarin e saj gjatë natës, duke i thënë asaj se nuk ndjehej rehat që një burrë ishte në shtëpinë e tyre.

Luann nuk e mori mirë konfrontimin dhe në thelb i sugjeroi Heather të merrte një pilulë ftohjeje.

“Ji i qete. Mos u bëni të gjithë të pakëndshëm”, tha Lu gjatë përballjes. Ikonike.

Kur ajo bëri një foto me posterin e saj në kabare

(Foto nga Bruce Glikas/Getty Images)

Gjatë një udhëtimi të vajzave në Miami, Lu vendosi të shkonte në plazh në vend që të rrinte dhe të ngushëllonte shoqen e saj, Sonja Morgan, e cila po kalonte një krizë emocionale.

Pjesa tjetër e grave qëndruan në krah të Sonjës, ndërsa Lu u largua vetë. Pjesa më e mirë e aventurës së saj solo ishte kur ajo i kërkoi një këmbësori t’i bënte një foto përpara një posteri gjigant që reklamonte shfaqjen e saj të ardhshme në kabare.

Momenti nuk e ndihmoi Lunë të luftonte akuzat se karriera e saj e këngëtares i kishte fryrë egon, por ishte qesharake.

Kur ajo tha ‘Natën e mirë nga niveli i ulët’

(Foto nga Gary Gershoff/Getty Images)

Luann nuk ishte e lumtur kur Ramona i caktoi asaj një dhomë gjumi në “nivelin e ulët” të shtëpisë së saj në Hamptons në sezonin 12. Ylli i Kabaresë u ankua se shoqja e saj i kishte dhënë një dhomë “në bodrum” dhe nuk humbi kohë duke e lënë Ramona të kuptonte se ishte ofenduar nga detyrat e dhomës.

Ajo i dërgoi një mesazh Ramonës ku shkruhej: “Ti shpall se më do, por e di që nuk është e vërtetë. Natën e mirë nga niveli më i ulët.”

Ne e duam Luanën me hije.

Kur ajo tha “Edhe Louis Vuitton bën gabime”

Dreka e Sezonit 4 të Luann dhe Alex McCord është ende një nga momentet më ikonike në historinë e shfaqjes.

Dy femrat drekën së bashku në përpjekje për të pajtuar një mosmarrëveshje, por gjërat nuk shkuan sipas planit.

Pas ripërsëritjes së dramës nga udhëtimi i tyre i fundit në Marok, Lu goditi me thikë zgjedhjet e modës së Alex, duke thënë: “Ti je pas meje me këpucët e tua Herman Munster”.

Alex e korrigjoi atë, duke thënë se këpucët ishin në të vërtetë Louis Vuitton, gjë që e shtyu Luann të jepte një nga linjat më të mëdha në historinë e RHONY, “Epo, edhe Louis Vuitton bën gabime”.

NA THONI – CILAT MENDONI JANË MOMENTET MË TË GJITHA TË LUENN DE LESSEPS?